تخفیف ویژه 10 درصدی در کل دوره ها فقط فقط  شرکت در دوره تا 31 خرداد ماه

آموزش مکانیک خودرو

 امروزه به دلیل رونق صنعت خودرو آموزش مکانیک خودرو از رشته‌های محبوب و پرطرفدار تعمیرات خوردرو می‌باشد.

علاقمندان به حرفه مکانیک خودرو با ورود به این حرفه علاوه بر یافتن آسان شغل، براحتی می‌توانند درآمد بسیاری ایده‌آلی را کسب نمایند.

برای آموزش مکانیک خودرو آموزشگاه کاردانش دوره‌های مختلفی را برگزار می‌نماید. این دوره‌ها شامل آموزش مکانیک خودرو درجه 2 و درجه 1، دوره مکانیک خودروهای خارجی و دوره آموزش مکانیک خودروهای سنگین می‌باشد.

افراد تازه کار برای ورود به رشته مکانیک خودرو باید از مقدماتی‌ترین سطح آموزش مکانیک خودرو شروع نمایند.

مقدماتی ترین دوره مکانیک خودرو آموزش مکانیک خودرو درجه 2 است. این دوره پیشنیاز تمامی دوره‌های مربوط به خودرو می‌باشد.

کاراموزان با گذراندن دوره آموزش مکانیک خودرو درجه 2 می‌توانند سپس دوره آموزش مکانیک خودرو درجه 1 را سپری نمایند.

دوره مکانیک خودرو طی 40 ساعت برگزار می‌گردد. آموزشگاه مکانیک خودرو کاردانش این دوره را به دو صورت فشرده و غیر فشرده، گروهی و خصوصی برگزار می‌نماید.

کاراموزان با شرکت در دوره آموزش مکانیک خودرو به بازو بست موتور و سیستم تعلیق، تعمیرات گیربکس، آشنایی با جلوبندی، تعمیر ترمز موتور، تعمیرات جعبه فرمان، عیب یابی و تعمیرات قطعات الکترونیکی، تعمیرات سر سییلندر خودرو و … کاملا مسلط می‌گردند.

با توجه به اینکه مجتمع فنی کاردانش زیر نظر سازمان فنی حرفه ای کشور فعالیت می‌نماید دوره مکانیک خودرو را مطابق با استانداردهای فنی حرفه ای صفر تا صد بصورت عملی و حرفه‌ای برگزار می‌نماید.

مجتمع فنی کاردانش با برگزاری دوره آموزش مکانیک خودرو در محیط کارگاهی با تجهیزاتی کامل و مدرن و همچنین پشتیبانی کاراموزان پس از پایان دوره بهترین آموزشگاه مکانیک خودرو در تهران است.

پس از گذراندن دوره کاراموزان با قبولی در آزمون تئوری و عملی مکانیک خودرو مدرک فنی حرفه ای آموزش مکانیک خودرو را دریافت می‌نمایند و با ارائه رزومه و مدرک قوی براحتی می‌توانند مشغول بکار شوند.

هزینه آموزش مکانیک خودرو

شهریه دوره حضوری مکانیک خودرو درجه یک: 4/400/000 تومان

مدت آموزش: 60 ساعت

شهریه دوره حضوری مکانیک خودرو درجه دو: 3/300/000 تومان

مدت آموزش: 45 ساعت

برای شروع شغلی موفق این ویدیو را ببینید:

صفر تا صد آموزش مکانیک خودرو ماشین

 • کار بصورت عملی در محیطی آموزشی
 • استفاده از جدیدترین تجهیزات برای فهم بیشتر هنرجویان
 • خوابگاه برای هنرجویان شهرستانی
 • آموزش توسط مدرسین برتر کشور
 • پشتیبانی نامحدود
 • دسترسی آسان محل آموزشگاه به BRT و مترو
 • برنامه قابل انعطاف دوره ها در روزها و ساعات مختلف
 • ارائه مدرک بین المللی فنی حرفه ای
 • امکان تجدید دوره رایگان در صورت عدم یادگیری در یک دوره

آموزش مجازی مکانیک خودرو

 • استفاده از جدیدترین تجهیزات برای آموزش هنرجویان
 • آموزش توسط مدرسین برتر کشور
 • ارائه جزوه های کاربردی و تخصصی
 • پشتیبانی نامحدود
 • ارائه مدرک آموزشگاهی و فنی حرفه ای
 • ارائه مشاوره رایگان
 • ارتباط با مدرسین در صورت سئوال و مشکل در یادگیری هنرجویان عزیز
 • استفاده از تیم فیلم‌برداری حرفه‌ای (صداوسیما) در ساخت ویدئوهای آموزشی برای یادگیری بهتر و دیدن و خوانا بودن جزئیاتی مانند ic و…

مدرک فنی حرفه ای مکانیک خودرو

اعطای گواهی نامه مهارت

مهاجرت با مدرک فنی حرفه ای مکانیک خودرو

این دوره به شما پیشنهاد میشود : آموزش برق خودرو

این دوره به شما پیشنهاد میشود : آموزش تعمیرات لوازم خانگی 

توضیحات بیشتر دوره مکانیک خوردرو

چرا باید در دوره آموزش مکانیک خودرو کاردانش شرکت کنم؟

ازآنجا که بازارکار تعمیر مکانیک خودرو پر رونق شده است، مجموعه کاردانش با کمک اساتید حرفه ای در این زمینه، دوره آموزش مکانیک خودرو را طراحی کرده اند. پشتیبانی دوره های کاردانش بصورت مجازی،  تلفنی و دائمی است. ورود به بازار کار بعد از حرفه ای شدن در زمینه تعمیر مکانیک خودرو کار ساده ای است. بودن در کنار حرفه ای ها و آموزش دیدن در کنار اساتید  خبره امتیازی  است که با شرکت در دوره های کاردانش بدست می آورید.

توجه داشته باشید شرکت در دوره آموزش تعمیر مکانیک خودرو کاردانش همراه تمرینات عملی است و هنرجویان با شرکت در این دوره به طور کاملا تخصصی با حوزه  تعمیر مکانیک خودرو آشنا می شوند.

بازار کار آموزش مکانیک خودرو

موقعیت های کاری یک تعمیرکار مکانیک خودرو بسیارمتنوع هستند و در شرایط  مختلفی امکان کار کردن برای تعمیرکار خودرو وجود دارد. از جمله:

 1. فعالیت بعنوان مکانیک سیار در امداد خودرو
 2. استخدام در مراکز معاینه فنی خودرو
 3. استخدام در شرکت های تولید کننده قطعات خودرو
 4. استخدام در شرکت های تولید خودرو
 5. راه اندازی تعمیرگاه تخصصی یا فعالیت در گاراژ های تخصصی تعمیرات مکانیکی خودرو

رشد مداوم حوزه تعمیر مکانیک خودرو بصورتی است که بازار کار آن هم بسیار گسترده و متنوع است. برای یک تعمیر کار مکانیک خودرو محدودیتی جهت شروع فعالیت حرفه ای وجود ندارد. همین موضوع باعث شده افراد زیادی به دنبال کسب تخصص در زمینه تعمیرات مکانیکی خودرو باشند. البته که همچون سایر تخصص ها، داشتن اطلاعات به روز در زمینه تعمیر مکانیک خودرو هم لازم است. با داشتن اطلاعات زمینه ای و اساسی در زمینه تعمیر مکانیک خودرو و به روز کردن اطلاعات با متد های روز می توان تعمیر کار موفقی در این زمینه بود.

شغل تعمیرات مکانیک خودرو

تعمیر مکانیک خودرو در واقع حرفه ای جهت تعمیر قطعات فیزیکی خودرو است. اجزا مکانیکی خودرو که ناچارا دچار خرابی می شوند و نیاز به تعمیرات دارند مثل موتور خودرو، جلوبندی ماشین، سیستم حرکتی، گیربکس و سیستم تعلیق در حیطه تخصص یک تعمیر کار مکانیک خودرو می باشد.

ویژگی های تعمیر کار مکانیک خودرو

یک تعمیر کار مکانیک خودرو باید شناخت کاملی نسبت به خودرو و اجزا مختلف خودرو ها داشته باشد. همچنین شناخت ابزار مورد نیاز برای تعمیر خودرو ها و توانایی کار کردن با آن ها که در دوره آموزش مکانیک خودرو آموزش داده می شود نیز مورد نیاز است. صبر و حوصله و هوش تعمیر کار نیز از ویژگی های مهمی است که تعمیر کار مکانیک خودرو باید داشته باشد که بتواند در زمان تعمیر خودرو آن ها را به کار ببرد و تعمیرات را با موفقیت به  پایان برسانند.

خدماتی که لازم است تعمیر کار مکانیک خودرو انجام دهد

 • عیب یابی خودرو های مختلف توسط دستگاه دیاگ و انجام تعمیرات خودرو
 • تعمیر یا در صورت نیاز تعویض موتور خودرو
 • تعمیرات گیربکس خودرو ها
 • تعمیر سیستم تعلیق خودروها
 • تنظیم جلوبندی
 • تعمیر سیم کشی خودرو
 • تعمیرات چراغ های جلو و عقب

راه اندازی کسب و کار تعمیرات مکانیک خودرو

یکی از راه های کسب تخصص در زمینه تعمیر مکانیک خودرو شرکت در دروه آموزش مکانیک خودرو کاردانش است که بعد از آن مدرک معتبر نیز به هنرجویان ارائه می شود. البته ناگفته نماند آموزش های کاردانش بصورت عملی است و افراد پس از دوره می توانند برای راه اندازی کسب و کار خودشان اقدام کنند. مراحل اداری مربوطه هم با مراجعه به اتحادیه صنف تعمیرکاران شروع می شود که استعلامات مربوطه هم با مراجعه به ادارات مختلف انجام می شود. پروسه اداری راه اندازی کسب و کار هم در کمتر از یک ماه انجام می شود.

سخن آخر

اگر در خودتان علاقه به تعمیر مکانیک خودرو را حس می کنید به شما پیشنهاد می دهیم حتما در دوره مکانیک خودرو شرکت کنید تا به سرعت هم بتوانید وارد بازار کار شوید.
بازار کار تعمیر مکانیک خودرو هیچوقت اشباع نمی شود، چون روز به روز به تعداد خودرو ها اضافه می شود و همه می دانیم برای هر خودرویی امکان خرابی نیز وجود دارد. از همین رو نه تنها بازار کار تعمیر مکانیک خودرو اشباع نمی شود بلکه نیاز به تعمیرکار ماهر هم زیاد خواهد شد. پس در صورت علاقه داشتن هر چه زود تر برای کسب اطلاعات در زمینه تعمیر مکانیک خودرو اقدام کنید بهتر است. یکی از مسیر های خوب پیش روی شما شرکت در دوره آموزش تعمیر مکانیک خودرو کاردانش است.

سبد خرید
ورود

دو × سه =

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ایجاد حساب کاربری