لوگو آموزشگاه کار دانش

آموزش برق خودرو

آموزش برق خودرو یکی از اساسی ترین قسمت های اتومبیل است. باور عموم بر این است که سیستم سوخت رسانی خودرو حیاتی ترین بخش است چرا که باعث به حرکت درآمدن اتومبیل می شود. اما باید به یاد داشته باشیم  در واقع برق خودرو که مثل یک مغز، عملکر های اتومبیل را کنترل می کند بسیار مهم است.

بخش برق اتومبیل مخصوصا امروزه که خیلی از خودرو های جدید بصورت برقی هستند، اهمیت خودش را دو چندان کرده است. به همین خاطر کاردانش در نظر دارد دوره برق خودرو را که در دو بخش درجه یک و درجه دو ، طراحی و آماده شده است به علاقه مندان این حوزه آموزشگاه فنی حرفه ای کاردانش ارایه میدهد.

معرفی دوره آموزش برق خودرو

پادکست معرفی دوره آموزش برق خودرو

آیا دوره ها بصورت تضمینی برگزار می گردد و این ضمانت چیست؟

بیش از هزار هنرجو بصورت سالانه از مجموعه کاردانش در شهر تهران و همینطور کسب رضایت این هنرجویان عزیز امروز مهم ترین تضمین برای یادگیری شما عزیزان است. بهترین تجهیزات و همینطور اساتید در اختیار شما قرار داده شده تا شما در طول دوره بتوانید با خیالی آسوده به کسب تجربه و مهارت بپردازید .

آیا در این دوره آموزشی برق خودرو مدل های مختلف خودرو را یاد می گیریم؟

بله در سرفصل های آموزش برق خودرو  که شامل برق خودرو درجه 1 و برق خودرو درجه 2 شما آموزش را بصورت کاملا عملی و در محیط کارگاهی فرا خواهید گرفت و در پایان دوره توانایی کامل را برای عیب یابی انواع خودرو خواهید داشت.

هزینه آموزش برق خودرو

شهریه دوره برق خودرو درجه 1 : 6/250/000 تومان
مدت زمان آموزش : 60 ساعت
شهریه دوره برق خودرو درجه 2: 4/250/000 تومان
مدت زمان آموزش : 40 ساعت
چرا باید در دوره برق خودرو کارودانش شرکت کرد ؟
0 +
کارآموز وارد بازار کار شده
0 +
سابقه آموزش
0 +
ساعت آموزش حرفه ای

پرسش و پاسخ پرتکرار هنرجویان دوره برق خودرو

پشتیبانی بعد از دوره چه مدت است ؟

پشتیبانی دوره هم در طول دوره و هم بعد از اتمام دوره بصورت حضوری و یا تلفنی و یا آنلاین انجام می گیرد.

بعد از پایان دوره چطور وارد بازار کار شوم؟

این دوره ویژه بازار کار است و هنرجو بعد از اتمام دوره به آسانی جذب بازار کار می شود . در خصوص مشاوره و راهنمایی بعد از پایان دوره مهارت می توانید از استادان کمک بگیرید

در کلاس ها چند نفر شرکت دارند و چه مقدار از مطالب عملی و چه میزان تئوری است؟

کلاس ها براساس تایم کلاسی شما  و همینطور تعداد نفرات دلخواه شما و به صورت کلاس های یک نفره، دونفره، سه نفره،  چهارنفره، پنج نفره، ۶ نفره و.. برگزار می گردد.

۹۰ درصد مطالب بصورت عملی برگزار می شود.

زمان دوره خصوصی به چه صورت است ؟

تایم کلاس خصوصی براساس ساعت دلخواه هنرجو و تایم خالی استاد برگزار می گردد.

آیا برای هنرجویان شهرستانی خوابگاه در نظر گرفته شده است ؟

بله چندین خوابگاه که در نزدیکی خود آموزشگاه قرار دارد برای هنرجویان عزیز در نظر گرفته شده است که از نظر قیمتی و همینطور مرتب و تمیز بودن در سطح خوبی قراردارد .

پس از پایان دوره چه مدرکی به هنرجو داده می شود؟ و چه اعتباری دارد ؟

بعد از اتمام دوره مدرک موسسه که زیر نظر سازمان فنی حرفه ای است بصورت تک و یا دوزبانه صادر می گردد که این مدرک برای موسسات دولتی  و خصوصی و همینطور خارجی دارای اعتبار است .

برای مدرک بین اللملی هنرجو به فنی حرفه ای معرفی شده و بعد از قبولی در امتحان مدرک رسمی اعطا می گردد.

آیا بدون دانش و اطلاعات در زمینه برق خودرو می‌توان در این دوره شرکت کرد ؟

بله آموزش این دوره بصورت صفر تا صد است و تمامی مطالب مورد نیاز که شما یک تعمیرکار برق خودرو حرفه ای شوید آموزش داده می شود.

اگه هنوز برای ثبت نام مُرددی این ویدیو رو نگاه کن

فرم مشاوره رایگان برای دریافت جزئیات دوره

مشاوره رایگان

آموزش ، بزرگترین و مطمعن ترین سرمایه گذاری است

مهاجرت با مدرک فنی حرفه ای برق خودرو

مدرک معتبر فنی حرفه ای برق خودرو

صفر تا صد آموزش برق خودرو

 • کار بصورت عملی در محیطی آموزشی
 • استفاده از جدیدترین تجهیزات برای فهم بیشتر هنرجویان
 • خوابگاه برای هنرجویان شهرستانی
 • آموزش توسط مدرسین برتر کشور
 • پشتیبانی نامحدود
 • دسترسی آسان محل آموزشگاه به BRT و مترو
 • برنامه قابل انعطاف دوره ها در روزها و ساعات مختلف
 • ارائه مدرک بین المللی فنی حرفه ای
 • امکان تجدید دوره رایگان در صورت عدم یادگیری در یک دوره

آموزش مجازی برق خودرو

 • استفاده از جدیدترین تجهیزات برای آموزش هنرجویان
 • آموزش توسط مدرسین برتر کشور
 • ارائه جزوه های کاربردی و تخصصی
 • پشتیبانی نامحدود
 • ارائه مدرک آموزشگاهی و فنی حرفه ای
 • ارائه مشاوره رایگان
 • ارتباط با مدرسین در صورت سئوال و مشکل در یادگیری هنرجویان عزیز
 • استفاده از تیم فیلم‌برداری حرفه‌ای (صداوسیما) در ساخت ویدئوهای آموزشی برای یادگیری بهتر و دیدن و خوانا بودن جزئیاتی مانند ic و…

این دوره به شما پیشنهاد میشود : آموزش تعمیرات ایسیو

این دوره به شما پیشنهاد میشود : آموزش مکانیک خودرو

توضیحات بیشتر دوره برق خودرو درجه 1 و آموزش برق خودرو درجه2

برق خودرو

برق خودرو شامل سیستم الکتریکی و الکترونیکی است که انرژی خودرو را تامین می کنند. از آن جایی که این بخش از خودرو، انرژی مورد نیاز قطعات مختلف را تامین می کند در صورتی که دچار خرابی شود، بین عملکرد بخش های مختلف خودرو اختلال ایجاد می شود. با توجه به اهمیت سیستم برق خودرو مجموعه کاردانش تلاش کرده تا دوره آموزش برق خودرو را بصورت عملی برای علاقه مندان برگزار کند.

کاربرد های مختلف برق خودرو

 • عملکرد استارت خودرو
 • عملکرد سیستم صوتی اتومبیل
 • بالا و پایین رفتن شیشه های خودرو
 • فعال کردن سیستم های گرمایش و سرمایش خودرو
 • روشن کردن چراغ های اتومبیل
 • جرقه زنی و اشتعال در موتور خودرو
 • برقرار کردن ارتباط بین کامپیوتر و قسمت های مختلف خودرو

قسمت های مختلف سیستم برق اتومبیل

 • باتری

باتری که منبع تغذیه اتومبیل است وظیفه ذخیره سازی برق را بعهده دارد. حتی در زمان خاموش بودن اتومبیل، باتری انرژی مورد نیاز برای بالا و پایین کردن شیشه ها و روشن شدن چراغ و … را تامین می کند. اهمیت این بخش از اتومبیل به قدری است که اگر نباشد اتومبیل روشن نخواهد شد. با وجود این که باتری ها بصورت مداوم در حال شارژ شدن هستند اما باید این نکته را دانست که بعد از دو سال نیاز به تعویض دارند. انواع باتری هایی که در انواع اتومبیل ها وجود دارند در دو دسته باتری‌های سرب اسیدی یا تر و باتری‌های اتمی یا خشک قرار می گیرند.

 • دینام

دینام وظیفه تولید برق در اتومبیل را بر عهده دارد و در واقع انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی تبدیل می کند. همین موضوع باعث می شود که باتری اتومبیل همیشه برق داشته باشد. دینام در خودرو های جدید با نام آلترناتور معرفی می شود. آلترناتر در اکثر خودرو ها برق 12 ولت تولید می کند. از آنجا که انرژی باتری توسط این قطعه تامین می شود، در صورت خراب شدن دینام، باید منتر خالی بودن باتری بود.

 • کوئل

این قطعه وظیفه تقویت برق خودرو را در زمان ایجاد جرقه دارد. ولتاژ برق مورد نیاز شمع حدود 7000 ولت برای ایجاد جرقه است که توسط دینام قابل تولید نیست. در اینجا تقویت ولتاژ برق تسط کوئل انجام می شود و باعث جرقه شمع ها می شود.

 • دلکو

وظبفه قطع و وصل برق خودرو و توزیع جریان برق بین کوئل و شمع های خودرو مربوط به قطعه دلکو است.  موتور اتومبیلی که 4 سیلندر داشته باشد، 4 شمع هم جهت احتراق دارد. ولتاژ تقویت شده توسط کوئل بواسطه دلکو به شمع های خودرو می رسد. وظیفه دیگر دلکو، قطع و وصل کردن جریان برق کوئل است.

 • شمع

ایجاد جرقه برای احتراق توسط این قطعه در خودرو انجام می شود. شمع ها ولتاژ تقویت شده کوئل را از دلکو می گیرد و باعث ایجاد جرقه و نهایتا احتراق در موتور خودرو می شود. همین جرقه باعث حرکت پیستون ها در سیلندر می شود. اهمیت شمع ها در عملکرد موتور مشخص می شود. بهتر است شمع ها بعد از طی کردن مسافت 80 تا 10 هزار کیلومتری تمیز بشوند و بعد از مسافت 16 تا 20 هزار کیلومتر هم تعویض شوند.

 • وایر شمع

سیم های عایق داری که برق خودرو را به شمع ها می رسانند وایر های شمع هستند. ولتاژ بالای جریان برق که از کوئل به سمت شمع ها می رسد لازم است توسط ابزار قدرتمندی حمل شوند. اهمیت کیفیت وایر شمع به این خاطر است که جریان ورودی با کترین تلفات به شمع منتقل شود. صدمه دیدن عایق وایر شمع که باعث ایجاد اختلال در عملکرد آن می باشد می تواند خطرناک باشد و باید از مدل های خوب خریداری شود.

 • مدار های الکتریکی خودرو

شامل مدار های اصلی و فرعی است که برق رسانی خودرو را تقسیم بندی می کنند. این مدار های الکترونیکی که اساسا شامل سیم های روکش داری هستند به مقدار بسیار زیادی در مدار الکترونیکی خودرو حضور دارند.

 • آفتامات

همان بخشی که وظیفه از بین بردن نوسانات برق دینام را دارد و بسیار کاربردی و مهم است آفتامات است.

 • فیوز ها

زمانی که جریان عبوری سیستم برق رسانی خودرو بیش از حد مجاز باشد، وظیفه جلوگیری از آسیب به سیستم برق رسانی خودرو را دارد. فیوز ها شامل چندین دسته سیم هستند که توانایی تحل جریان برق بسیار زیاد را دارند، در صورتی که جریان برق با ولتاژ خیلی زیادی وارد فیوز شود، سیم ها قطع می شوند. فیوز ها در تمام مسیر مدار های الکتریکی قرار می گیرند و جایی که لازم باشد با قطع برق از آسیب به خودرو جلوگیری می کنند.

 • کنترل کننده

قطع و وصل کردن جریان برق وظیفه کنترل کننده ها است. کنترل کننده ها اجزائی هستند که هدایت قسمت هایی از خودرو را در اختیار سرنشیشان قرار می دهند. مثل قطع و وصل کردن برف پاک کن، شیشه بالا بر و …

بازار کار برق خودرو

برق خودرو که اجزا و اهمیت آن را توضیح دادیم و در تمامی خودرو ها وجود دارند بسیار گسترده هستند. تعداد خودرو ها که بسیار زیاد هستند امکان خرابی برق آن ها هم وجود دارد. با شرکت در دوره آموزش برق خودرو که به یک متخصص در زمینه تعمیر برق خودرو تبدیل می شوید می توانید به راحتی وارد بازار کار این حوزه بشوید و از درآمد خوب آن بهره مند شوید. با توجه به دوره های کاردانش که بصورت عملی برگزار می شوند می توانید از کیفیت آموزش اطمینان داشته باشید و با آمادگی کامل جهت حضور در بازار کار اقدام کنید.

به کاردانش خوش آمدید!