لوگو آموزشگاه کار دانش

دوره آموزش تعمیرات ساعت های مچی، دیواری، رومیزی

امروزه به دلیل بالا رفتن قیمت ساعت ها تعمیر آن ها رواج بیشتری دارد تا تعویض کردنشان. و به دلیل گران بودن و حساس بودن ساعت، تعمیرات آن ها باید توسط افراد متخصص انجام شود. اگر شما می خواهید در این حوزه فعالیت کنید و متخصص شوید می توانید در دوره آموزش تعمیرات ساعت های مچی دیواری رومیزی آموزشگاه کاردانش شرکت کنید.

در این دوره با تعمیرات انواع ساعت های الکترونیکی و مکانیکی اشنا می شوید و نحوه تعویض قطعات، روغن کاری، مونتاژ، بوشکاری و غیره را می آموزید. کاردانش تضمین می کند که پس از اتمام دوره مستقیما می توانید وارد بازار کار شوید و از این راه کسب درآمد کنید.

پادکست معرفی دوره دوره آموزش تعمیرات ساعت

شهریه دوره عمومی: 6/950/000 تومان

مدت آموزش: 70 ساعت

فرم مشاوره رایگان

"ضروری" indicates required fields

سرفصل‌های دوره تعمیرات ساعت مچی دیواری رومیزی

 • معرفی انواع ساعت‌های مکانیکی و الکترونیکی

 • آشنایی با ابزار و وسایل مربوط به تعمیرات ساعت

 • معرفی انواع قسمت‌های ساعت و آشنایی با اصطلاحات تخصصی آن

 • آموزش تعویض کامل balance wheel در انواع ساعت‌ها

 • آموزش تعویض قسمت‌هایی چون قاب, شیشه و تمامی قسمت‌های جانبی ساعت

 • آموزش تعمیرات و رفع ایراد مکانیزم ساعت‌های کنتیک-سولار-اکودرایو(دوره پیشرفته)

 • آشنایی با پاندول پیچی و درجه‌های ساعت

 • آموزش چگونگی باز و بسته کردن صحیح انواع ساعت

 • تعمیرتخصصی موتورهای miyota kenetic

 • آموزش صحیح روغن کاری شاسی و سنگ‌ها

 • آموزش تنظیم انواع بندها در ساعت های مختلف

 • آشنایی با انواع باتری ساعت، چگونگی تست وتعویض آن ها

 • آشنایی و نحوه رفع عیوب قسمت تقویم‌های ساعت الکترونیکی و مکانیکی

 • آشنایی و توانایی اسمبلینگ و دی اسمبلینگ قطعات ساعت مچی

 •  

هزینه دوره آموزش تعمیرات ساعت مچی دیواری رومیزی

شهریه دوره خصوصی تعمیرات ساعت مچی – دیواری – رومیزی

12/000/000 تومان

شهریه دوره نیمه خصوصی تعمیرات ساعت مچی – دیواری – رومیزی

7/000/000 تومان

شهریه دوره عمومی: 6/950/000

ثبت نام

به کاردانش خوش آمدید!

برای شروع شغلی موفق این ویدیو را ببینید:

گالری تصاویر

سوالات متداول

آیا دوره آموزش تعمیرات ساعت مچی، دیواری، رومیزی عملی است؟

هم بله و هم خیر. برخی از مراحل و بخش‌های دوره یادگیری تعمیرات ساعت مچی – دیواری – رومیزی، به شکل عملی و با اتکای به اجزا و ساختارهای عملیاتی و ملموس پیش رفته و برخی دیگر به شکل تئوریک.

در این دوره آموزشی با وجود تلفیقی از بخش‌های عملی و تئوری، مفاهیم به‌خوبی در ذهن حک شده و از بابت یادگیری دقیق و در عین حال سهل و ساده، هیچ نگرانی نداشته باشید.

در این دوره همه‌چیز در خدمت یادگیری بهتر و آسان‌تر شماست و در هر مرحله که نیاز باشد، ابزار به تناسب وارد پروسه یادگیری می‌شوند.

آیا شرکت در این دوره مستلزم پیش‌نیازهای علمی خاصی است؟​

همانطور که بارها بر این موضوع تأکید شده، سهولت در یادگیری و آموزش پیوسته با شیب سختی نرمال، یکی از مجموعه ویژگی‌هایی است که همواره در دوره‌های آموزشی آموزشگاه کاردانش مدنظر بوده است.

با این وجود هنرجویان و متقاضیان شرکت در همه دوره‌ها از جمله دوره آموزش تعمیرات ساعت مچی – دیواری- رومیزی، از بابت یادگیری ساده، آسوده‌خاطر خواهند بود. از این رو برای شرکت در دوره آموزش تعمیرات ساعت مچی – دیواری – رومیزی نیز کافیست تا با برخی از ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین موضوعات و مباحث آشنایی داشته باشید.

برای کسب اطلاع دقیق و باخبر شدن از جزئیات مربوط به پیش‌نیازهای علمی، می‌توانید به طور مستقیم با واحد مشاوره کاردانش در ارتباط باشید.

مزایای کلاس‌های حضوری

 • کار بصورت عملی در محیطی آموزشی
 • استفاده از جدیدترین تجهیزات برای فهم بیشتر هنرجویان
 • خوابگاه برای هنرجویان شهرستانی
 • آموزش توسط مدرسین برتر کشور
 • پشتیبانی نامحدود
 • دسترسی آسان محل آموزشگاه به BRT و مترو
 • برنامه قابل انعطاف دوره ها در روزها و ساعات مختلف
 • ارائه مدرک بین المللی فنی حرفه ای
 • امکان تجدید دوره رایگان در صورت عدم یادگیری در یک دوره

مزایای کلاس‌های مجازی

 • استفاده از جدیدترین تجهیزات برای آموزش هنرجویان
 • آموزش توسط مدرسین برتر کشور
 • ارائه جزوه های کاربردی و تخصصی
 • پشتیبانی نامحدود
 • ارائه مدرک آموزشگاهی و فنی حرفه ای
 • ارائه مشاوره رایگان
 • ارتباط با مدرسین در صورت سئوال و مشکل در یادگیری هنرجویان عزیز
 • استفاده از تیم فیلم‌برداری حرفه‌ای (صداوسیما) در ساخت ویدئوهای آموزشی برای یادگیری بهتر و دیدن و خوانا بودن جزئیاتی مانند ic و…

نمونه اعطای گواهی نامه مهارت در کار دانش

اعطای گواهی نامه مهارت

توضیحات بیشتر

دوره آموزش تعمیرات ساعت آموزشگاه کاردانش، توسط اساتید مجرب که از تعمیرکاران ماهر و حرفه ای هستند؛ برگزار می‌شود. این دوره مناسب برای همه سنین و بدون محدودیت جنسیتی است. از جمله ویژگی های آموزشگاه کاردانش، مهیا کردن فرصت کارآموزی برای هنرجویان است. این در شرایطی است؛ که هنرجویان عملکرد بالایی در طی دوره نشان داده باشند. همچنین معرفی به بازار کار نیز از مزیت های دیگر این دوره است.

در این دوره، آموزشگاه کاردانش با فراهم آوردن امکانات مناسب و بروزترین تجهیزات، برای هنرجویان محیطی سرشار از آرامش ایجاد کرده است. از جمله آموزش های این دوره، آشنایی با انواع ساعت ها، قسمت های مختلف ساعت، مونتاژ، آشنایی و استفاده از ابزارهای مختلف، روغن کاری و عیب یابی موارد ذکر شده؛ می‌باشند.

دوره مناسب برای چه افرادی است؟

دوره آموزش تعمیرات ساعت آموزشگاه کاردانش، مناسب برای تمامی افراد علاقه مند به این حرفه، افراد دارای سابقه تعمیرکاری در سایررشته، نوجوانان علاقه مند به رشته های فنی و سایر افراد می‌باشد. آموزش ها متناسب با سطح کارآموزان صورت می‌گیرند. به همین دلیل این دوره مناسب همه سنین می‌باشد.

بازار کار تعمیرات ساعت چگونه است؟

تعمیرات ساعت دارای بازار کار کم رقابتی است. به همین دلیل تعمیرکاران با کوچک ترین فعالیتی با استقبال مشتریان مواجه می‌شوند. با این حال به علت قیمت بالای ساعت ها، تعویض آنها در مواجهه با خرابی کار مقرون به صرفه ای نخواهد بود. از این رو علاقه به تعمیراز سوی مشتریان، در این حرفه بیشتر از سایر حرفه های تعمیرات به چشم می‌خورد. در نتیجه بازار کار تعمیرات ساعت از رونق مناسبی برخوردار است.

برای وارد شدن به این بازار کار چه مهارت‌هایی باید کسب کنم؟

به طور کلی از مهم ترین مهارت‌های لازم برای اداره یک کسب و کار فنی، برخورداری از تخصص است. آشنایی با انواع ساعت، چگونگی تعمیر آنها، عیب یابی و تعویض قطعات از جمله مهارت هاییست؛ که به عنوان یک متخصص باید از آن برخوردار باشید. از دیگر مهارت های مهم برای ورود به بازارکار تعمیرات ساعت، مهارت های ارتباط با مشتری است. اکثر مشتریان در زمان مراجعه به تعمیرکار، برای درست شدن ساعتشان عجله دارند. به همین دلیل نحوه برخورد با مشتری از مهارت های مهمی است؛ که هر تعمیرکاری باید آن را بیاموزد. این مهارت در جذب و نگهداری مشتری، گاهی بهتر از تخصص تعمیرکار اثر می‌گذارد.

کنترل زمان نیز از مهارت های قابل ملاحظه است. برای تعمیرکاران ساعت، خوش قول بودن و تحویل به موقع کار، از ویژگی برجسته‌ای است. این مهارت ها در جلساتی مخصوص، به هنرجویان در این دوره آموزش داده خواهد شد.

چطور میتوان در بازار کار تعمیرات انواع ساعت موفق شد؟

بازار کار تعمیرات ساعت، همانطور که در ابتدا گقتیم، رقابت شدیدی ندارد. با این حال از درآمد بالایی برخوردار می‌باشد. دلیل این امر وجود متخصصین کم در این حوزه است. به صورت کلی، تعمیرکاران موفق دارای ویژگی های مشابهی هستند. البته موفقیت برای هر فرد معانی متفاوتی در بر دارد. موفقیت در زمینه کاری و تعمیرات انواع ساعت را می‌توان به رضایت مشتری و بازگشت او برای تعمیر مجدد ساعت، نسبت داد. برای اینکه به تعمیرکاری موفق در زمینه تعمیرات ساعت تبدیل شوید؛  باید در ارائه خدمات خود به مشتریان روش های به روز و جدید را به کار ببرید. حرفه تعمیرات ساعت نیازی به به روز رسانی اطلاعات ندارد. زیرا ساعت ها از مکانیک یکسان ساخته شده و کاربرد مشابهی دارند. تنها در بعضی مدل ها، گاهی قطعاتی وجود دارد؛ که باعث تغییراتی در کارکرد ساعتها می‌شود. شناخت و تعمیر این مدلها، از مهارتهای تعمیرکاران ساعت است.  با تمام اینها در صورتی که تمایل دارید مشتریان بیشتری با شما آشنا شوند؛ می‌توانید از تبلیغات استفاده کنید. این روزها بازار تبلیغات در شبکه های مجازی پر رونق است. با کمک این تبلغات، درآمد و مشتریان خود را افزایش دهید.

سرمایه لازم جهت ورود به حرفه تعمیرات ساعت چقدر است؟

برای ورود به شغل تعمیرات ساعت، مقدار سرمایه ابتدایی صرف یادگیری مهارت ها و دانش عملی این حرفه خواهد شد. در گام بعدی نیاز به ابزار الات مخصوص تعمیرات خواهید داشت. به طور کلی، سرمایه مورد نیاز تا اینجا چیزی در حدود 7 میلیون تومان خواهد بود. به علاوه قسمتی از سرمایه برای خرید یا اجاره مغازه و کارگاه تعمیرات ساعت در نظر گرفته خواهد شد. در این حالت مقدار هزینه به مکان و متراژ مورد نظر تعمیرکاران بستگی خواهد داشت.

درآمد برای تعمیرکاران ساعت به صورت ماهانه چقدر است ؟

درآمد تعمیرکاران ساعت به صورت ماهانه حدوداٌ 5 تا 10 میلیون تومان است. البته باید توجه داشت؛ این مبلغ با توجه به شرایط و مهارت های فنی و مدیریتی تعمیرکار متغیرخواهد بود. لازم به ذکر است؛ درآمد به عوال مختلفی بستگی دارد. برای مثال؛ تبلیغات که در بخش قبل ذکر کردیم، به میزان زیادی درآمدزایی خواهد کرد.

چرا دوره آموزش تعمیرات ساعت آموزشگاه کاردانش را انتخاب مناسبی است؟

آموزشگاه کاردانش با هدف بهبود آموزش و تمرکز بر آموزش های عملی، برای هنرجویان محیط مجهزی را فراهم کرده است. علاوه بر کارگاه های مجهز، برای هنرجویان ساکن شهرستان، خوابگاه های مجهزی نیز تعبیه دیده ایم. این خوابگاه ها در نزدیکی ایستگاه های مترو و اتوبوس قرار دارند؛ بنابراین رفت و آمد برای هنرجویان بسیار راحت می‌شود.

همچنین آموزشگاه کاردانش با ایجاد شرایطی برای هنرجویان با عملکرد بالا، پس از اتمام دوره به مراکز معتبر، نمایندگی ها و بازارکار معرفی خواهند شد. لازم به ذکر است؛ در صورت برخورداری از معیارهای اساتید و تمایل، هنرجویان نمونه جهت تدریس می‌توانند جذب آموزشگاه کاردانش شوند. همانطور که پیش تر گفته شد؛ دوره آموزش تعمیرات ساعت، شامل آموزش مهارت های مشتری مداری، کنترل زمان، مهارت های تخصصی، مهارت های ایجاد کسب و کار و بسیاری موارد دیگر جهت ورود آسان هنرجویان به بازارکار می‌شود.

                                    

به کاردانش خوش آمدید!