جشنواره زمستانه تا بهار(جشنواره عیدانه) ۱۰ درصد تخفیف در کل دوره ها مهلت ثبت نام فقط و فقط تا ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۲

لوگو آموزشگاه کار دانش
لوگو آموزشگاه کار دانش

عیب یابی مودم tp link

دسته بندی :آموزش تعمیرات مودم ۲۸ فروردین ۱۴۰۱ kar-danesh 4087
عیب یابی مودم Tp link

مودم ها سیستم های نسبتا پیچیده ای هستند. باید توجه کرد که در هنگام بروز مشکل با دقت زیاد به تعمیر آنها پرداخت. گاهی کوچکترین بی احتیاطی منجر به خرابی های جبران ناپذیر ی‌شود. از همین رو تعمیرات مودم حتی در ساده ترین موارد هم باید به دست متخصصان سپرده شود.

آموزشگاه کاردانش با برگزاری دوره آموزش تعمیرات مودم، فرصتی استثنائی در اختیار علاقه مندان تعمیرات مودم قرار می‌دهد. از ویژگی های این دوره پشتیبانی مادام العمر و ارائه مدارک بین المللی و معتبر می‌باشد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با پشتبانان ما تماس حاصل فرمایید.

عیب یابی مودم TP LINK

Tp link modem troubleshooting

همه چیز در مورد چراغ های مودم TP-Link

باید ار طریق چراغ های مودم خود ببینید که آیا همه چیز به درستی کار می‌کند یا خیر:

 1. اولین چراغ سمت چپ چراغ POWER است. باید سبز و ثابت باشد.
 2. چراغ دوم از سمت چپ چراغ اتصال بی سیم 2.4 گیگاهرتز است.
 3.  سومین چراغ از سمت چپ چراغ اتصال بی سیم 5 گیگاهرتز است.
 4.  نور چهارم چراغ، وضعیت اتصال به اینترنت است. با نور سبز به شما می گوید که آیا مودم شما با موفقیت به اینترنت وصل شده است یا خیر.
 5. پنجمین چراغ از سمت چپ، چراغ اتصال شبکه اترنت است. این به شما می گوید که آیا مودم به یکی از چهار پورت اترنت وصل شده است.
 6.  اگر نوری دارید که شبیه یک چنگال است، این چراغ وضعیت اتصال USB است.
 7.  در آخر چراغ WPS. این به شما می گوید که چیزی سعی دارد با استفاده از عملکرد WPS مودم به بی سیم شما متصل شود.

چرا اتصال مودم TP-Link دائماً قطع می‌شود؟

از طرف دیگر مودم وسیله ای است که به ارسال بسته های داده بین شبکه ها کمک می‌کند. اغلب برای اتصال بیش از یک کامپیوتر یا دستگاه به شبکه اصلی استفاده می‌شود. و اتصال آن هم با سیم و هم بی سیم مشکل دارد.

با توسعه فناوری ها، مودم های مدرن اکنون برای انجام چندین کار ساخته شده اند. می توان از آنها برای اشتراک گذاری اینترنت با چندین رایانه و دستگاه های تلفن همراه استفاده کرد. و همچنین نیازهای چاپ خود را از جاهای مختلف تکمیل کنند.

همچنین می‌توان از آن‌ها برای اشتراک‌گذاری فایل‌ها از طریق شبکه‌های محلی یا استفاده از آن‌ها برای پل زدن و افزایش دامنه Wi-Fi مودم استفاده کرد. بنابراین، از مودم های TP-Link می‌توان برای بی سیم کردن اینترنت سیمی که به خانه یا محل کار شما می رسد استفاده نمود.

آی‌پد، تلفن‌های هوشمند و لپ‌تاپ‌ها نیز می‌توانند تنها یک مشکل اتصال به اینترنت را به اشتراک بگذارند. اما گاهی اوقات، زمانی که همه چیز عادی به نظر می رسد، کاربران ممکن است با چالش هایی مانند عدم مشکل اتصال به اینترنت، اتصال محدود یا قطع شدن آن مواجه شوند. بسیاری از مردم کشف کرده اند که وقتی افراد از مشکلات اتصال مودم TP-Link برای پل بی سیم یا LAN استفاده می کنند؛ یک “اتصال محدود” یا “بدون اتصال” عجیب به وجود می‌آید.

مشکل با ISP

اینترنت شما به طور خودکار از طریق نقطه دسترسی یا مودم بی سیم شما هر زمان که مشکلی با ISP وجود داشته باشد؛ قطع خواهد شد. این مشکل معمولا با “بدون اتصال” نشان داده می شود.

هنگامی که شما به طور مستقیم یا از طریق مودم TP-Link به اینترنت متصل می شوید؛ همین اتفاق می افتد. در چنین مواردی، ابتدا باید منتظر بمانید و بررسی کنید که آیا اتصال WI_FI به طور خودکار به خودی خود بازیابی می شود یا خیر. اگر اتصالی مشاهده نشد، باید مودم را ری‌استارت و دوباره سعی کنید تا وصل شوید.

گاهی اوقات اینترنت در انتهای AP/Modem به خوبی کار می کند. اما مشکلات اتصال به مودم وجود دارد. اگر اینترنت در انتهای AP/Modem خوب کار می کند، باید ادامه دهید و روی مشکلات اتصال مودم تمرکز کنید.

موانع بوجود آمده برای مودم

زمانی که مسیریاب شما توسط چیزهای زیادی احاطه شده است مانند جسم فلزی، بدنه های آب، دیوارهای عایق شده با فویل. دیوارهای بتنی مسلح و سایر مصالح ساختمانی می توانند مقصر باشند. این موارد می‌توانند سیگنال های آن را مسدود کنند یا سیگنال بی سیم عبوری از آن را به شدت ضعیف کنند.

DHCP

اگر از مودم TP-Link به عنوان تکرار کننده، توسعه دهنده، پل WDS یا برای اتصال چندین کامپیوتر از طریق LAN استفاده می کنید؛ همچنین می‌تواند باعث ایجاد مشکل در اتصال شود. در این شرایط، DHCP به دلیل تداخل IP در تخصیص آدرس های IP ناموفق خواهد بود. این مشکل اغلب زمانی پیش می‌آید؛ که یک اشکال در میان افزار یا ناسازگاری بین دستگاه های متصل رخ می‌دهد. برای رفع این مشکل مربوط به اتصال، باید DHCP را غیرفعال کنید.

 مراحل غیرفعال کردن DHCP:

 1.  ابتدا URL 192.168.0.1 را در یک مرورگر وب باز کنید. پس از آن وارد پنل پیکربندی مودم خود شوید.
 2.  سپس تب DHCP نشان داده شده در داخل بخش را انتخاب کرده و روی آن کلیک کنید. تنظیمات DHCP روی صفحه نمایش شما نمایش داده می‌شود.
 3.  به سادگی گزینه DHCP را بدون پیکربندی تنظیمات دیگر غیرفعال کنید.
 4.  اکنون مودم را مجدداً راه اندازی کنید تا تنظیمات انجام شده اجرا شود.
 5.  مطمئن شوید که تمام تنظیمات پیکربندی لازم را برای مودم انجام داده اید، در غیر این صورت پس از غیرفعال کردن DHCP به آن دسترسی نخواهید داشت. کاربر باید به صورت دستی یک آدرس IP را به رایانه اختصاص دهد که با آدرس IP پیش فرض مودم مطابقت دارد.

نمایش دادن سیگنال ضعیف یا بدون اتصال

وقتی اتصال ندارید یا اتصال ضعیف است، باید مودم خود را بررسی کنید. اگر از طریق LAN متصل است، باید بررسی کنید و مطمئن شوید که کابل ها به درستی وارد شده اند. همچنین، بررسی کنید که آیا اتصالات شلی وجود ندارد. و اگر مودم از طریق WAN بی‌سیم یا Wi-Fi متصل است؛ باید بررسی کنید که روتر به‌طور مناسب در مکانی قرار گرفته باشد که سیگنال‌های کافی دریافت می‌کند.

اگر روتر شما سیگنال خوبی دریافت نمی‌کند، به این معناست که اتصال به اینترنتی خوبی نیز ندارد. شما در به دست آوردن یک اتصال اینترنتی مناسب به تغییر دادن مکان مودم ادامه دهید تا زمانی که بهترین سیگنال ها را دریافت کند.

قرارگرفتن مودم در مکان اشتباه

برخی از مودم ها از آنتن های نصب شده در قسمت بیرونی کیس استفاده می کنند. این موضوع اغلب می‌تواند باعث ایجاد مشکلات اتصال در آنها شود. برای حل این مشکل سعی کنید جهت آنتن ها را برای حداکثر کارایی تنظیم کنید. می توانید آن را در ارتفاع بالا قرار دهید و همچنین آنتن های آن را در 45 درجه (مورب) یا 0 درجه (مستقیم به موازات کف) قرار دهید که موثرتر خواهد بود. از آنجایی که آنتن ها همیشه در پایه ضعیف ارسال می کنند، دستگاه مشتری بی سیم خود را در پایین دستگاه بی سیم TP-LINK قرار ندهید.

DNS

مشکلات اتصال مودم شما را می توان با کمک DNS عمومی گوگل برطرف کرد:

 1.  این(DHCP > DHCP Settings > Primary DNS & Secondary DNS) آدرس IP DNS را در تنظیمات DHCP مودم قرار دهید.
 2.  همچنین می توانید این آدرس DNS را در تنظیمات اتصال LAN یا Wi-Fi خود با کلیک بر روی کنترل پنل پیکربندی کنید. سپس گزینه Network and Sharing Center را انتخاب کنید.
 3.   تنظیمات آداپتور را تغییر دهید.
 4.  برای تغییر دادن DNS جهت اتصال اترنت یا Wi-Fi؛ اترنت را باز کنید و به Local Area Connection بروید.
 5.  روی Wi-Fi Properties کلیک کنید.
 6.  این شما را به پروتکل اینترنت نسخه 4 (TCP/IPv4) و به Properties هدایت می‌کند.
 7.  از آدرس های سرور DNS استفاده کنید. می‌توانید DNS را برای پروتکل اینترنت نسخه 6 (TCP/IPv6) نیز تغییر دهید، اما اگر ISP شما از IPv6 پشتیبانی نکند ممکن است مشکل ایجاد کند.

رفع مشکل اتصال اینترنت مودم TP-Link

عیب یابی از دست دادن اتصال

Tp link modem troubleshooting

رایانه شما ممکن است اتصال اینترنت را قطع کند؛ زیرا Wi-Fi شما شبکه را نمی‌بیند. این مورد می‌تواند به دلایل مختلف ایجاد شود. امکان دارد مشکل به علت محدودیت مکانی، عدم اتصال به اینترنت، حتی روی حالت هواپیما بودن رایانه شما باشد. همچنین گاهی فراموش می‌کنید از روشن کردن Wi-Fi خود، که بسیار برای رایانه شما  مضر است.

 وصل کردن رایانه خود به یک شبکه Wi-Fi

ابتدا با انتخاب یک شبکه از لیست Wi-Fi، رایانه خود را به Wi-Fi متصل کنید. در گوشی خود به شبکه های وای فای بروید، سپس یک نماد شبکه را انتخاب کنید و روی آن کلیک کنید تا تعداد وای فای موجود را ببینید. در دسترس بودن Wi-Fi با یک نماد سیگنال نشان داده می شود و همچنین نشان می دهد که آیا Wi-Fi با رمز عبور ایمن است یا خیر. نماد Wi-Fi همچنین دارای نواری است که قدرت سیگنال آن را نشان می دهد. هرچه سیگنال بالاتر باشد، عملکرد Wi-Fi بهتر است. هنگامی که به Wi-Fi متصل می شوید، نمادی که در موقعیت پایین Wi-Fi قرار دارد وضعیت اتصال Wi-Fi شما را نشان می دهد.

وقتی نمی‌توانید شماره‌های Wi-Fi موجود را ببینید، به این معنی است که اتصال Wi-Fi شما خاموش است. در اینجا مراحل اتصال Wi-Fi شما آمده است.

 1. به رایانه خود بروید و روی نماد شبکه کلیک کنید
 2. نشان می دهد که شبکه شما روشن یا خاموش است
 3. روی آن کلیک کنید تا در صورت خاموش بودن آن روشن شود.

برخی از دستگاه ها اغلب دارای یک سوئیچ در قسمت بیرونی خود هستند. این سوئیچ ها مانع از استفاده دستگاه از Wi-Fi می شود. برای اینکه دستگاه خود را به اینترنت متصل کنید، باید مطمئن شوید که سوئیچ همیشه روشن است. و اگر روشن است و نشان دهنده خط روی آن نشان داده می شود. همچنین می‌توانید وای‌فای خود را به‌طور تصادفی با استفاده از میان‌برهای صفحه‌کلید خاموش کنید.

خارج کردن دستگاه از حالت هواپیما

وقتی حالت هواپیمای دستگاه خود را روشن می کنید، Wi-Fi شما خاموش می شود. این به شما اجازه نمی دهد هیچ شبکه ای را ببینید. بنابراین، باید حالت هواپیمای دستگاه خود را خاموش کنید. فرکانسی را که رایانه شما پشتیبانی می کند انتخاب کنید. اگر از فرکانسی استفاده می کنید که رایانه شما از آن پشتیبانی نمی کند، رایانه شما ممکن است اتصال اینترنت خود را قطع کند. به عنوان مثال، اگر رایانه شما فقط می تواند باند فرکانسی 2.4 گیگاهرتز را پشتیبانی کند و فرکانس شبکه شما 5 گیگاهرتز باشد، مشکل ایجاد می شود. باند فرکانسی 2.4 گیگاهرتز بسیار کند است اما برد آن طولانی تر است. در حالی که 5 گیگاهرتز در دست قدیمی تر فرکانس سریع تری دارد اما در مقایسه با 2.4 گیگاهرتز برد کوتاه تری دارد.

از صحیح بودن رمز عبور مطمئن شوید

از دست دادن اتصال شبکه در بسیاری از رایانه ها اغلب به خاطر خطاهای رایج است. این خطاها که به دلیل سهل انگاری رخ می‌دهند؛ شامل وارد کردن رمز عبور Wi-Fi اشتباه است. رمز عبور به عنوان کلید امنیتی شبکه نیز شناخته می‌شود.

رمزهای عبور شبکه شما بسیار مهم و حساس هستند. بنابراین، باید مطمئن شوید که Caps Lock روشن نیست. همچنین باید همیشه بررسی کنید که رمز عبور درست را وارد کرده اید. هنگامی که رمز عبور وای فای را اشتباه وارد می کنید، پیامی مبنی بر اشتباه بودن رمز عبور برای شما ارسال می شود و به شما می گوید رمز دیگری را امتحان کنید.

حل مشکل مودم بی سیم

بازنشانی مودم بی سیم، ممکن است به بازیابی اتصال شبکه Wi-Fi شما کمک کند. برای رسیدن به این هدف، ابتدا باید مودم را مجددا راه اندازی کنید زیرا با روتر کار می کند.

 1.  ابتدا باید مودم را از منبع تغذیه جدا کنید.
 2. سپس 20-30 ثانیه صبر و آنها را به منبع برق وصل کنید.
 3.  مودم ظرف 2 تا 5 دقیقه روشن می شود.
 4.  یک چراغ سبز روی روتر شما چشمک می زند، این به شما نشان می دهد که مودم کاملاً برق دارند.

 رابط وب مودم TP-Link

هنگامی که مرورگر وب شما کم است، می‌تواند باعث مشکلات سازگاری با رابط مبتنی بر وب دستگاه شما شود. این مشکل شامل عدم امکان ورود به رابط، نمایش ویژگی های ناقص و بسیاری موارد دیگر می شود. اگر می‌خواهید تنظیمات بی‌سیم مودم را تغییر یا نسخه میان‌افزار روتر را ارتقا دهید؛ اغلب توصیه می‌شود همیشه از یک اتصال سیمی استفاده کنید.

 1.  ابتدا باید از کابل اترنت برای اتصال کامپیوتر خود به یکی از پورت های LAN در پنل پشتی C8 استفاده کنید.
 2.  سپس یک مرورگر وب مانند Google Chrome یا Internet Explorer را باز خواهید کرد.
 3. سپس دسترسی پیش فرض چاپ شده روی برچسب محصول در پایین محصول را تایپ کرده و Enter را فشار دهید.
 4. سپس باید نام کاربری و رمز عبور را در صفحه ورود تایپ کنید
 5.  یک رابط رنگ آبی نمایش داده می شود
 6.  اگر خطای سرور 401 روی صفحه نمایش شما نمایش داده شد، به این معنی است که نام کاربری یا رمز عبور را اشتباه وارد کرده اید.
 7.  با فشار دادن دکمه تنظیم مجدد به مدت 10 ثانیه، آن را به حالت کارخانه بازنشانی کنید. حدود پنج تا ده دقیقه صبر کنید. اگر صفحه ورود به سیستم نمایش داده نشد، باید آدرس IP رایانه خود را بررسی کنید.
 8. : اگر آدرس IP عادی است اما صفحه ورود به سیستم هنوز نمایش داده نمی شود، باید از مرورگر وب دیگری استفاده کنید. همچنین تنظیمات فایروال یا آنتی ویروس را در رایانه بررسی کنید.
kar-danesh

مطالب اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + یازده =

لینک کوتاه: