جشنواره زمستانه تا بهار(جشنواره عیدانه) ۱۰ درصد تخفیف در کل دوره ها مهلت ثبت نام فقط و فقط تا ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۲

لوگو آموزشگاه کار دانش
لوگو آموزشگاه کار دانش

شرایط نگهداری و تعمیرات هشبرد +Antminer L3

دسته بندی :آموزش تعمیرات ماینر ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ kar-danesh 4040
شرایط نگهداری و تعمیرات هشبرد Antminer L3+

از معروف ترین ماینرهای مورد استفاده +Antminer L3 است. برای نگهداری و تعمیرات این ماینر در زیر شماری از مراحل و نکات را جمع اوری کرده ایم. ضمن اینکه تعمیرات ماینرها کاری نخصصی است و داشتن دانش شرایط نگهداری و تعمیرات هشبرد +Antminer L3 ممکن است کمک زیادی به شما نکند. بخش بزرگی از این حرفه را تجربه و فعالیت های عملی تشکیل می‌دهد.

به همین دلیل آموزشگاه فنی و مهندسی کاردانش با برگزاری دوره آموزش تعمیرات ماینر ، به علاقه مندان این رشته فرصتی جهت یادگیری و کسب تجربه از طریق بهترین اساتید این زمینه فراهم آورده است. این دوره ها از ویژگی های متمایز کننده ای نسبت به سایر آموزشگاه ها برخوردار می‌باشند.

از ویژگی های شرکت در دوره آموزش نصب و راه اندازی ماینر می‌توان، پشتیبانی مادام العمر، ارائه مدرک بین المللی معتبر و تخصیص بخشی از آموزش ها به مراحل ورود به بازارکار را نام برد. در صورت تمایل به شرکت در این دوره ها با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

شرایط نگهداری هشبرد +Antminer L3

 1. آهن لحیم کاری ترموستات در دمای 350-450 درجه سانتیگراد نگهداری شود. نوک لحیم نوک تیز برای تکه های کوچک مانند r-c باشد.
 2. بدون گرم کردن طولانی مدت در صورت تاول زدن PCB؛ تفنگ حرارتی برای جداسازی تراشه و لحیم کاری به کار می‌رود.
 3. منبع تغذیه APW3 با خروجی 12 ولت و حداکثر 133 آمپر برای تست هشبرد نیاز است.
 4. مولتی متر، موچین، تستر هشیرد L3+، اسیلوسکوپ ترجیح داده می‌شود.
 5. پودر جرم گیری، آب تمیز کننده و الکل بدون آب. آب تمیز کننده برای تمیز کردن ظاهر پس از تعمیر و نگهداری، استفاده می‌شود.
 6. آسیاب قلع، شابلون های قلع، و کرم قلع. قلع کاشت برای تراشه ها پس از تجدید به کار می‌روند.
 7. چسب رسانای گرما، سیاه (3461)، برای چسباندن باله خنک کننده پس از تعمیر می‌باشد.

همچنین می توانید قطعات و کیت ابزار تعمیر +Antminer L3 را انتخاب کنید. بسته تعمیر شامل تمام لوازم جانبی و ابزار مورد نیاز برای تعمیر L3+، که راحت و سریع قابل دسترس است.

 آموزش نصب و راه اندازی ریگ ماینینگ 

 الزامات نگهداری و تعمیرات هشبرد +Antminer L3

 1. دستگاه را پس از تعمیر و نگهداری بیش از دو بار بررسی کنید. به این ترتیب نتیجه، هر بار بهتر خواهد شد.
 2. مراقب تکنیک های استفاده شده باشید. مطمئن شوید که پس از تعویض اتصالات، هیچ تغییر شکل آشکار PCB وجود ندارد. وجود مدار باز یا مدار اتصال کوتاه روی قطعات را بررسی کنید.
 3. هدف نگهداری و پارامتر نرم افزار تست مربوطه و تستر هشبرد را بررسی کنید.
 4. ابزارها و تسترها را بررسی کنید.

بررسی راهنمای تعمیرهشبرد +Antminer L3

شرایط نگهداری و تعمیرات هشبرد +Antminer L3

این نسخه شامل نمودار شماتیک مدار اصلی و جهت سیگنال چبپ و معرفی ولتاژ است. هشبرد Antminer L3 + در مجموع از 72 چیپ استفاده می کند. مدل چیپ “BM1485” است و جهت سیگنال به ترتیب از U1 به U72 منتقل می‌شود. جهت سیگنال: “CLK / CO / RST / BO” از U1 به U72 منتقل می‌شود.

“RI” از U72 به U1 برعکس منتقل می شود. هشبرد  از 5 نقطه تست پوینت برای تعمیرات استفاده می‌کند. آنها عبارتند از: CLK / CO /RI / BO / RST در این نسخه، ما نمودارهای مدار دقیق تری را به شکل زیر ارائه می‌دهیم.

همه چیز در مورد هشبرد +Antminer L3

اصل و ساختار

 1. L3+ دارای 12 دامنه ولتاژ متصل به صورت سری، هر دامنه دارای 6 تراشه BM1485، و کل برد دارای 72 تراشه BM1485 است.
 2. تراشه BM1485 دارای دیودهای کاهش ولتاژ داخلی است؛ که توسط پین تعیین شده تراشه تعیین می‌شود.
 3. L3+ دارای 25M نوسانگر تک کریستالی در ساعت است که به صورت سری متصل و از تراشه اول به آخرین تراشه منتقل می‌شود.
 4. L3+ دارای باله های خنک کننده مستقل در پشت هر تراشه است. پاستر SMT در جلو و پشت آی سی با چسب رسانای حرارتی پس از آزمایش اولیه در پشت آی سی ثابت شد. پس از اتمام هر تعمیر و نگهداری، باید توسط چسب سیاه رسانای گرما، به طور مساوی توزیع شده، در پشت آی سی ثابت شود.
 5. اگر دانش تعمیر و نگهداری خاصی دارید، وقتی Antminer L3+ شما خراب می‌شود، می‌توانید ابزارها و لوازم جانبی تعمیر و نگهداری لازم را برای تعمیر ماینر L3+ خریداری کنید تا ضرر ناشی از خرابی ماینر را کاهش دهید.

ابزار و لوازم یدکی لازم برای نگهداری

 1. ایستگاه لحیم کاری ANLIXIN-862D
 2. Antminer ASIC،BM1485 Tin Tool
 3. لیسه قلع
 4. خمیر لحیم کاری فلاکس
 5. خمیر لحیم کاری با دمای پایین
 6. Fluke 15b+
 7. چسب حرارتی Antminer

تجزیه و تحلیل نقاط کلیدی گهداری و تعمیرات هشبرد +Antminer L3

جریان سیگنال برد هش +L3

جریان سیگنال CLK، تولید شده توسط نوسانگر کریستالی Y1 25M، از تراشه شماره 1 به تراشه شماره 72 منتقل می‌شود. در حالت آماده به کار و محاسبات، هر دو ولتاژ 0.9 ولت هستند. جریان سیگنال TX (CI, CO)، پین دهانه IO 11 اینچ، از شماره 1 به تراشه شماره 72 منتقل می‌شود. وقتی سیم IO وصل نیست ولتاژ 0 ولت و در محاسبات ولتاژ 1.8 ولت است. در این شرایط جریان سیگنال RX (RI, RO)، از شماره 72 به تراشه شماره 1 و سپس از پین دهانه IO 12 به پانل کنترل باز می گردد.

وقتی سیگنال IO وصل نیست ولتاژ 1.8 ولت و در محاسبات نیز ولتاژ 1.8 ولت است. جریان سیگنال B (BI، BO)، سطح الکتریکی را از شماره 1 به تراشه شماره 72 کاهش می‌دهد. هنگامی که سیم IO وصل نیست یا در حالت آماده به کار نیست، ولتاژ 0 ولت است. ولتاژ سیگنال در محاسبات حدود 0.3 است. جریان سینگال RST، پین دهانه IO 15 اینچی، از شماره 1 به تراشه شماره 72 منتقل می‌شود. 0 ولت وقتی سیگنال IO وصل نیست یا در حالت آماده به کار و 1.8 ولت در محاسبات است.

نقاط تست در میان تراشه ها

در Maintenance، تست نقاط تست در بین تراشه ها، مستقیم ترین روش تشخیص عیب است. ترتیب هش برد L3+ به این شرح می‌باشد: سیگنال RST، B0، RI (RX)، C0 (TX) و CLK.

 دامنه ولتاژ

کل برد دارای 12 دامنه ولتاژ و هر دامنه دارای 6 تراشه است. 6 تراشه در حوزه ولتاژ یکسان در منبع تغذیه موازی هستند. سپس سایر حوزه های ولتاژ را به صورت سری به هم متصل می‌کنند. در تعمیر و نگهداری، به طور عمده ده نقطه آزمایش را در جلو و پشت تراشه آزمایش کنید. (جلو و پشت به ترتیب دارای 5 تراشه هستند: CLK، CO، RI، BO، RST) ولتاژ هسته: LDO-1.8V، PLL-0.9V، خروجی DC-DC، و ولتاژ تقویت کننده 14V می‌باشند.

 • هنگامی که سیم IO وصل نیست و فقط 12 ولت وصل است: خروجی DC-DC 10 ولت یا بیشتر است. همچنین خروجی ولتاژ تقویت کننده حدود 14 ولت است. در بین نقاط تست، CLK  0.9 ولت، RI باید 1.8 ولت و ولتاژ سایر نقاط باید 0 باشد.
 • هنگامی که سیم IO وصل است و کلید تست فشار داده نمی‌شود، DC-DC و ولتاژ تقویت کننده خروجی ولتاژ ندارند. وقتی کلید تست ابزار فشار داده می‌شود، PIC شروع به کار می‌کند. در آن لحظه، DC-DC ولتاژ تنظیم شده توسط برنامه تست ابزار را خروجی می‌دهد. بنابراین ولتاژ تقویت کننده شروع به کار می‌کند. سپس ابزار WORK را خروجی می‌دهد و هشبرد پس از محاسبه برمی‌گردد.
 • هر ولتاژ سیگنال، ولتاژ CORE، LDO-1.8OV، PLL-0.9V و غیره تراشه را آزمایش کنید.
 • CORE: با ولتاژ 0.8 – به طور کلی اتصال کوتاه CORE تراشه این دامنه ولتاژ باعث این ناهنجاری ولتاژ می‌شود.
 • LDO: با ولتاژ 1.8 — اتصال کوتاه LDO-1.8O یا مدار باز این تراشه باعث این ناهنجاری ولتاژ می‌شود.
 • PLL: با ولتاژ 0.9: 0.8— منبع تغذیه PLL-09V اتصال کوتاه تراشه این دامنه ولتاژ باعث این ناهنجاری ولتاژ می‌شود.
 • با توجه به اطلاعات پنجره چاپی ابزار، وضعیت عملکرد هشبرد، نرخ هش تراشه، حس گرما و غیره را تعیین کنید.
 • IO Mouth: IO از بسته 2X9 pitch 2.0 PHSD 90° dual inline بسته تشکیل شده است.

روش های آزمون تراشه ها

 • هنگامی که وضعیت یا ولتاژ نقطه آزمایش غیرعادی است، نقطه عیب را با توجه به مدارهای قبل و بعد از نقطه آزمایش استنباط کنید. در این لحظه ولتاژ معمولی هر نقطه آزمایش باید به شرح زیر باشد:
 1. CLK: ولتاژ 0.9
 2. CO: وقتی ابزار فقط WORK را ارسال می‌کند، CO قطبیت منفی دارد. بنابراین سطح DC کاهش می یابد و ولتاژ گذرا حدود 1.5 ولت است. به طور کلی 1.6-1.8 ولت باشد.
 3. RI: در محاسبات، ولتاژ ناهنجار یا ولتاژ پایین باعث ناهنجاری تخته هش یا نرخ هش صفر می‌شود. همانند مورد قبل، 1.6-1.8 ولتاژ برابر دارد.
 4. BO: زمانی که محاسباتی وجود ندارد؛ ولتاژ آن صفر و ضربان ضربه 0.1-0.3 ولت در محاسبات خواهد بود.
 5. RST: هر بار که کلید تست ابزار را فشار می‌دهید 1.8 ولت، سپس دوباره سیگنال تنظیم مجدد خروجی را صادر کنید.
 6. سیگنال CLK: پین 23 به داخل، پین 5 خارج، هنگام عبور از دامنه ها، پین 5 خارج، از طریق یک خازن 100NF، وارد پین 23 تراشه بعدی می‌شود.
 7. سیگنال TX: پین 25 د پین 4 خارج می‌شود.
 8. سیگنال RX: پین 3 برمی‌گردد و پین 26 خارج می‌شود.
 9. سیگنال BO: پین 27 در پین 2 خارج می‌شود.
 10. سیگنال RST: پین 28 به داخل، پین 1 بیرون می‌رود.

پین GND

همه چیز در مورد هشبرد +Antminer L3

نکات مهم نگهداری و تعمیرات هشبرد +Antminer L3

نکات پین درباره GD

مسئولیت تقویت DC-DC (10 – 10.4 ولت) به 14 ولت است. اصل این است که 10 ولت به 14 ولت از طریق منبع تغذیه سوئیچینگ U111 RT8537 تقویت شود. سیگنال سوئیچینگ تولید شده توسط U111 انرژی را از طریق القایی L1 ذخیره می‌کند و سپس یکسوسازی تقویت شده D100 را ذخیره می‌کند. دیود برای C1072 شارژ و تخلیه و در نتیجه 14 ولت الکترود مثبت C1072 را دریافت می‌نماید.

توجه: ناهنجاری ولتاژ مدار تقویت شده اغلب باعث آسیب LDO 4 دامنه ولتاژ آخر هشبرد می‌شود. همچنین به راحتی باعث آسیب تراشه می‌شود. ناهنجاری ولتاژ بوست اغلب در اثر اکسیداسیون U111، R996 و R997 ایجاد خواهد شد.

 • پین 3 و 4 (SDA، SCL): سیم باس I2C DC-DC PIC، پانل کنترل را برای برقراری ارتباط با PIC وصل کنید. که از طریق آن کنترل پنل می‌تواند داده های PIC را بخواند و بنویسد و در نتیجه وضعیت در حال اجرای هشبرد خود را کنترل کند.
 • پین 5 (PLUG0): سیگنال شناسایی هشبرد، این سیگنال مقاومت 10K را به 3.3 ولت توسط هشبرد افزایش می‌دهد. بنابراین وقتی سیگنال IO وصل می‌شود این پین سطح بالایی دارد.
 • پین 6، 7 و 8 (A2، A1، A0): سیگنال آدرس PIC.
 • پین 11 و 12 (TXD، RXD): کانال نرخ هشبرد هش 3.3 انتهایی و تغییر به سیگنال های TX (CO)، RX (RI) از طریق تقسیم ولتاژ مقاومتی است. سطح الکتریکی تمام انتهای پین های دهانه IO 3.3 ولت است و از طریق تقسیم ولتاژ مقاومتی به 1.8 ولت تغییر می‌کند.
 • پین 15 (RST): پایان سیگنال 3.3 ولتی تنظیم مجدد است. این برد از طریق تقسیم ولتاژ مقاومتی به سیگنال ریست 1.8 ولتی RST تغییر می‌کند.
 • پین 16 (D3V3): منبع تغذیه 3.3 ولت هشبرد، این 3.3 ولت توسط پنل کنترل تغذیه می‌شود. عمدتاً ولتاژ کاری را به PIC می‌رساند.

 

DC-PIC

همه چیز در مورد نگهداری و تعمیرات هشبرد +Antminer L3

 

شرایط نگهداری و تعمیرات هشبرد +Antminer L3

PIC16(L)F1704، دستگاه اطلاعات فرکانس تراشه و مقدار ولتاژ هشبرد را ذخیره می کند. از طریق آن می توانیم ولتاژ خروجی DC-DC  هشبرد را کنترل کنیم. LM27402SQ و لوله CMOS TPHR9003NL نقاط تست ولتاژ خروجی DC-DC دو سر ظرفیت C948 هستند. هنگامی که ولتاژ DC-DC غیر طبیعی است، ابتدا ثبات مقدار ولتاژ PIC و ولتاژ خروجی DC-DC را از طریق اطلاعات چاپ ابزار بررسی کنید. اگر آنها ناسازگار هستند، ظرفیت کم را در اطراف LM27402SQ جایگزین کنید.

اگر DC-DC خروجی ندارد، بررسی کنید که آیا ولتاژ EN R13 و R14 1V یا بیشتر از ولتاژ R11 12V است. PIC در عملکرد عادی است و آیا می تواند سیگنال کنترل 12C را دریافت کند.

مراحل نگهداری و تعمیرات هشبرد +Antminer L3

کنترل پنل در حالت عادی

 • 1.8V-LDO: متشکل از 1.8VLDO SPX5205M5_L_1_8.
 • SPX5205M5، پین 1 و 3 اینچی، پین 5 خروجی 1.8 ولت
 • ولتاژ PLL-0.9V از LOD-1.8 از طریق تقسیم ولتاژ دو مقاومت است.

مدار سنسور دما

نگهداری و تعمیر هشبرد +Antminer L3

تراشه حسگر دما که از آی سی سنسور تشکیل شده است؛ پین 6، 7 BM1485 را عبور می دهد. سنسور دمای داخلی BM1485 را جمع آوری می کند و در نهایت از پایه 15، 16 BM1485 عبور می کند. سپس  از طریق RI به FPGA پنل کنترل باز می‌گردد.

فرآیند نگهداری

برای یافتن جابجایی باله خنک کننده، تغییر شکل یا سوختگی، تخته هدف را مشاهده کنید. چنین مسائلی اولویت دارد. جابجایی را می‌توان با برداشتن آن، شستن چسب و چسباندن مجدد آن پس از تعمیر، حل کرد. اگر مشکلی وجود ندارد، امپدانس هر دامنه ولتاژ را بررسی کنید.  ببینید آیا مدار کوتاه یا باز وجود دارد یا خیر. پس از آن اولویت دارد. بررسی کنید که آیا هر دامنه به 0.8 ولت می رسد و ولتاژ آن بیشتر از 0.05 ولت نیست. ولتاژ خیلی زیاد یا خیلی کم نشان دهنده ناهنجاری در حوزه های همسایه است.

پس از بررسی منظم که در آن بررسی اتصال کوتاه ضروری است؛ در صورت سوختن تراشه ها یا سایر اتصالات در هنگام روشن بودن برق، تراشه را با جعبه های آزمایش بررسی کنید. بر اساس آن نتیجه ای مشخص کنید.بر اساس نتایج جعبه آزمایش، نقطه آزمایش تراشه خراب را بررسی کنید. (CLK IN OUT/TX IN OUT/RX IN OUT/B IN OUT/RST IN OUT)، و VDD، VDD0V8، VDD1V8، و غیره سپس  از سیگنال آن، جدا از RX، به صورت معکوس، شماره 72 به شماره 1، و سیگنال های CLK, C0, B0, RST به سمت جلو ، شماره 1 تا شماره 72، ارسال می‌شود. بنابراین ناهنجاری را می‌توان با توالی توان شناسایی کرد.

بررسی منظم

هنگامی که تراشه ناکارآمد را مشخص کردید، تراشه را دوباره لحیم کنید. پودر پوسته پوسته شده را در اطراف تراشه اضافه کنید. پین تراشه را تا حالت حل شده گرم کنید. تراشه را حرکت و به آرامی فشار دهید. در نهایت پین های تراشه و تابه های لحیم کاری را دوباره آسیاب کنید.

توجه داشته باشید که اگر لحیم کاری مجدد کمکی نکرد، تراشه باید مستقیماً تعویض شود. دوبار با جعبه تست روی هشبرد ثابت اجرا کنید. زمان تست، اولین بار باید پس از تعویض اتصالات، با برد خنک شده باشد. بار دوم باید در چند دقیقه با تخته کاملاً خنک شده باشد. فاصله بین دو تست تاثیری روی کار نخواهد داشت. تخته تعمیر شده را کنار بگذارید و با یکی دیگر ادامه دهید. نوع خرابی را پس از تعمیر و نگهداری ثبت کنید. مدل، مکان و دلیل این امر بازخورد تولید، CS و R&D را بیشتر بهبود می‌بخشد. پس از ورود به سیستم، رایت رسمی را انجام دهید.

 انواع نقص

نگهداری و تعمیرات هشبرد +Antminer L3

نقص های معمولی

امپدانس نامتعادل در میان حوزه های ولتاژ چندگانه است. زمانی که امپدانس حوزه های خاصی از حد معمول منحرف شود، حوزه های ناهنجاری می‌توانند شامل مدارهای باز یا کوتاه باشند. به احتمال زیاد تراشه ها دلیل آن هستند. اما در هر حوزه ولتاژ 3 تراشه وجود دارد. مشکل می‌تواند تنها از یکی از آنها باشد. امپدانس زمین هر نقطه آزمایش روی تراشه ها را بررسی و مقایسه کنید تا نقطه ناهنجاری و در نتیجه مکان تراشه مشکل را پیدا کنید.

اتصال کوتاه

باله خنک‌کننده را از تراشه‌های موجود در همان حوزه ولتاژ بردارید. پین تراشه را مشاهده و  مشکل پل زدن را مشخص کنید. اگر نمی توانید نقطه اتصال کوتاه را با مشاهده پیدا نمایید، آن را با روش مقاومت یا روش رهگیری پیدا کنید.

ولتاژ نامتعادل در میان دامنه ها: ولتاژ خیلی زیاد یا خیلی کم نشان دهنده نقص سیگنال IO در حوزه ناهنجاری یا حوزه مجاور است. این باعث می‌شود دامنه بعدی وضعیت غیر طبیعی و سپس عدم تعادل ولتاژ را نشان دهد. سیگنال ها و ولتاژها را در نقاط تست بررسی کنید. بعد از آن نقطه ناهنجاری را پیدا کنید. برخی از موارد ممکن است از شما بخواهد که امپدانس را در بین چندین نقطه تست مقایسه کنید تا ناهنجاری پیدا شود. توجه ویژه به سیگنال CLK و سیگنال RST  داشته باشید. ناهنجاری های این 2 اغلب باعث عدم تعادل ولتاژ می‌شوند.

تراشه‌های گمشده

تراشه‌های گمشده به این معنی است که هنگام بررسی جعبه آزمایش، همه 72 تراشه یافت نمی‌شوند. اما فقط برخی از آنها یافت خواهند شد. تراشه های ناهنجار یا در واقع گم شده با بررسی نمی توان آنها را پیدا کرد. همچنین در مکان نشان داده شده نیستند. شما باید تراشه ناهنجار را با آزمایش مشخص کنید.

تعیین دقیق را می‌توان با رهگیری TX انجام داد. سیگنال TX یک تراشه خاص را روی زمین بچرخانید. مثلاً پس از تنظیم خروجی TX تراشه شماره 50، روی زمین و همه تراشه‌های قبلی عادی هستند. جعبه آزمایش باید تراشه شماره 50 را نشان دهد. اگر اینطور نیست، ناهنجاری قبل از شماره 50 وجود دارد. اگر این کار را کرد، تراشه ناهنجاری بعد از شماره 50 است. این کار را تا زمانی که تراشه ناهنجاری را پیدا نکردید، تکرار کنید.

لینک خراب

لینک های شکسته شبیه تراشه های گم شده هستند. تفاوت این است که همه تراشه های از دست رفته غیرعادی نیستند. بلکه تنها یک تراشه غیرعادی باعث از کار افتادن تراشه های زیر می شود. مانند، یک تراشه خاص کاربردی است. اما اطلاعات را از تراشه های دیگر منتقل نمی‌کند. این زنجیره سیگنال درست در اینجا شکسته می شود. به آن، پیوند شکسته می‌گویند.

جعبه تست قادر به نمایش لینک های شکسته است. مانند: هنگام بررسی تراشه ها، جعبه آزمایش فقط 14 تراشه را گزارش می‌دهد. جعبه آزمایش تا زمانی که تعداد تراشه های از پیش تعیین شده را تشخیص ندهد نمی تواند شروع به کار کند. بنابراین فقط تعداد تراشه های پیدا شده را نشان می‌دهد. بر اساس عدد “14”، بررسی ولتاژ و امپدانس در نقاط تست درست قبل و بعد از تراشه شماره 14 به شما کمک می کند تا مشکل را پیدا کنید.

 اجرا نشدن

بدون اجرا به این معنی است که جعبه آزمایش نمی‌تواند اطلاعات تراشه هش برد را تشخیص دهد و “بدون هشبرد” را نشان می‌دهد. این شایع ترین مشکل است.

ناهنجاری ولتاژ یک دامنه ولتاژ خاص

ولتاژهای بین چندین دامنه را بررسی نمایید تا مشکل را پیدا کنید.

 ناهنجاری تراشه

سیگنال ها را در بین نقاط تست بررسی کنید تا ناهنجاری پیدا شود.

 • سیگنال CLK: با ولتاژ0.9 ، سیگنال از تراشه شماره 1 تا شماره 72 است. اما نسخه فعلی تنها 1 نوسانگر کریستالی ارائه می دهد. LCK غیر طبیعی باعث می شود که همه سیگنال های بعدی ناهنجاری نشان دهند. هدف را در ترتیب انتقال سیگنال پیدا کنید.
 • سیگنال TX:  با ولتاژ 1.8، این سیگنال از تراشه شماره 1، 01…72 است. هنگامی که در یک نقطه خاص به روش دوقسمت ناهنجاری زدید، به دنبال سیگنال های قبلی باشید.
 • سیگنال RX: با ولتاژ 1.8، این سیگنال از شماره 72…1 باز می گردد. با بررسی جهت سیگنال، علت نقص را شناسایی کنید. وقتی هیچ اجرائی برای برد هش S7 و S9 اتفاق نمی افتد؛ این سیگنال اولویت دارد. ابتدا آن را بررسی کنید.
 • سیگنال BO: با ولتاژ صفر، این سیگنال به این معنی است که وقتی تراشه سیگنال بازگشتی Ri را در حالت عادی تشخیص می‌دهد؛ می‌توان آن را به سطح بالا کشید. در غیر این صورت باید سطح پایین باشد.
 • سیگنال RST:  با ولتاژ 1.8، هنگامی که برد روشن می‌شود و در سیگنال IO فرو می‌رود، این سیگنال از 01…72 و تا آخرین تراشه ارسال می‌شود.

 ناشی از یک تراشه VDD خاص

PD  را در بین چندین دامنه بررسی کنید. در شرایط عادی، زمانی که ولتاژ VDD 0.8 ولت است و ولتاژ هر نقطه تست سایر دامنه های ولتاژ نیز 0.8 ولت است، تعادل بین چندین دامنه تضمین می‌شود.

 ناهنجاری ولتاژ VDD1V8 یک تراشه خاص

برای تعیین اینکه آیا یک VDD1V8 خاص طبیعی است یا خیر، نقاط تست دامنه های ولتاژ را بررسی کنید. به طور کلی، ولتاژ IO ولتاژ نقاط تست را تعیین می‌کند. بنابراین وقتی ولتاژ IO ،1.8 است، نقاط تست دارای ولتاژ معمولی 1.8 ولت هستند.

 ناشی از ناهنجاری مدار باک و بوستر

دو سر خروجی خازن C948، بالا سمت چپ، را بررسی کنید. ببینید ولتاژ بین 10 ولت و 10.4 ولت است یا خیر. کسانی که در محدوده نیستند ممکن است نیاز به ارتقاء مجدد به U3 PIC داشته باشند. مطمئن شوید که ولتاژ PIC طبیعی است. بررسی کنید که آیا U111 خروجی 14 ولت دارد یا خیر. همچنین قطعات جانبی بررسی نشده و U111 را به خودی خود بررسی کنید.

هش کم

 1.  جعبه تست NG را به دلیل Nonce ناکافی و هش کم نشان می‌دهد. پورت سریال اطلاعاتی در مورد تعداد دفعاتی که هر تراشه برمی گرداند را نشان می‌دهد. به طور کلی اگر عدد nonce کمتر از مقدار از پیش تعیین شده باشد، باید به دنبال خرابی تراشه باشید. اگر به دلیل لحیم کاری ضعیف یا دلایل جانبی نیست، فقط باید تراشه را تعویض کنید.
 2.  جعبه تست وضعیت عادی را نشان می‌دهد. اما پس از نصب، هش کم است. این به طور کلی به دلیل خنک شدن ضعیف تراشه ها است. به چسب باله خنک کننده و تهویه عمومی توجه ویژه ای داشته باشید. دلیل دیگر می‌تواند این باشد که ولتاژ یک تراشه خاص بحرانی است و پس از نصب، منبع تغذیه 12 ولت با منبع تغذیه آزمایشی متفاوت است. بنابراین با هم باعث تفاوت بین هش آزمایشی و هش در حال اجرا واقعی می‌شود. تنظیم و تست با جعبه تست، به ویژه  با منبع تغذیه 12 ولتDC قابل تنظیم است. دامنه ولتاژی را پیدا کنید که حداقل تعداد nonce را برمی گرداند.

تراشه NG

هنگام تست با جعبه تست، اطلاعات پورت نشان می‌دهد. که مقدار کافی یا صفر بازگشت یک تراشه خاص است. اگر به دلیل لحیم کاری ضعیف یا دلایل جانبی نیست، فقط تراشه را تعویض کنید.

نکات مهم نگهداری و تعمیرات هشبرد +Antminer L3

 1. اپراتور باید با عملکرد، جهت جریان، ولتاژ نرمال و مقادیر امپدانس زمین هر نقطه آزمایش آشنا باشد.
 2. اپراتور باید با لحیم کاری تراشه آشنا باشد. با این کار از تاول زدن PCB، تغییر شکل یا آسیب پین جلوگیری کند.
 3. تراشه BM1485 با 14 پین در دو طرف بسته بندی شده است. هنگام لحیم کاری از قطبیت و مختصات آن اطمینان حاصل کنید.
 4. هنگام تعویض تراشه، تمام چسب رسانای گرما روی تراشه را تمیز کنید تا از لحیم کاری ضعیف IC یا خنک کننده ضعیف ، که باعث آسیب تراشه برای بار دوم می‌شود، جلوگیری کنید.
kar-danesh

مطالب اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − دو =

لینک کوتاه: