تخفیف ویژه 10 درصدی در کل دوره ها فقط فقط  شرکت در دوره تا 31 خرداد ماه

لوگو آموزشگاه کار دانش
لوگو آموزشگاه کار دانش

آموزش کامل تعمیرات ماینر innosilicon

دسته بندی :آموزش تعمیرات ماینر ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ kar-danesh 4369
آموزش کامل تعمیرات ماینر innosilicon

تعمبرات دستگاه های ماینر روش های مخصوص به خود را دارند. این به آن معنی است؛ که باید شناخت و آشنایی کاملی از انواع دستگاه های ماینر داشت. اساتید آموزشگاه کاردانش در  دوره آموزش تعمیرات ماینر  از صفر تا صد مراحل تعمیرات و نگهداری انواع ماینر را آموزش خواهند داد. این دوره شامل ارائه مدرک معتبر بین المللی است. پس از اتمام دوره هنرجویان برتر به بازارهای کار معرفی خواهند شد. از ویژگی های متمایز کننده آموزشگاه فنی وحرفه ای کاردانش با سایر آموزشگاه ها، پشتیبانی مادام العمر هنرجویان می‌باشد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

تعمیر و نگهداری ماینر innosilicon

آموزش کامل ماینینگ innosilicon

آهن لحیم کاری با دمای ثابت 350 درجه تا 400 درجه است. نوک آهن لحیم نوک تیز برای لحیم کاری تکه های کوچک مانند مقاومت های تراشه و خازن ها استفاده می‌شود.
سیلندر هوای گرم برای جداسازی تراشه و جوشکاری به کار می‌رود. مراقب باشید برای جلوگیری از کف شدن PCB آن را برای مدت طولانی گرم نکنید. منبع تغذیه تنظیم شده DC، خروجی 12 ولت، 20 آمپر، مورد استفاده برای آزمایش و اندازه گیری برد است.

مولتی متر، دوربین، اشکال زدایی، پانل کنترل مخصوص تعمیر و نگهداری G7، اسیلوسکوپ، الکل بدون آب را به آب شستشوی فلاکس و تخته اضافه کنید. آب شستشوی تخته برای تمیز کردن بقایای فلاکس و ظاهر آن پس از نگهداری استفاده می‌شود. وسایل کاشت قلع، مش فولادی کاشت قلع، خمیر لحیم کاری؛ هنگام تعویض تراشه جدید، لازم است قلع برای تراشه کاشته شود. چسب رسانای حرارتی سیاه، درجه حرارت بالا، خاکستری درجه حرارت پایین برای چسباندن مجدد سینک حرارت پس از تعمیر است.

شرایط شغلی

پرسنل تعمیر و نگهداری باید دانش الکترونیکی خاص، بیش از یک سال سابقه تعمیر و نگهداری داشته باشند. همچنین در فناوری جوشکاری بسته بندی QFN مهارت لازم را به دست آورند. بعد از تعمیر و نگهداری، برد عملیات باید بیش از دو بار تست شود. در هنگام تعویض تراشه به روش کار دقت کنید، بعد از تعویض لوازم جانبی، برد PCB تغییر شکل آشکاری ندارد، قطعات تعویض شده را بررسی کنید؛ که آیا در اطراف آن چند مدار باز و اتصال کوتاه وجود دارد یا خیر. ایستگاه تعمیر و نگهداری و پارامترهای نرم افزار تست مربوطه و ابزار تست را تعیین کنید. بررسی کنید که آیا ابزار و ابزار ذوب می‌توانند به طور معمول کار کنند.

 اصل و ساختار

نمای کلی اصول

 • T1 شامل 21 دامنه ولتاژ است که به صورت سری به هم متصل شده اند. هر دامنه ولتاژ دارای 3 تراشه و کل برد دارای 63 تراشه T1558 است.
 • ساعت T1558 دو نوسانگر کریستالی 12M است؛ که به صورت سری از اولین تراشه به 30 و 31 به آخرین تراشه منتقل می‌شود.
 • پشت هر چیپ T1 یک هیت سینک کوچک مستقل وجود دارد؛ و هیت سینک کوچک در پشت پس از تست اولیه برد توسط چسب حرارتی پشت آی سی ثابت می‌شود.
 • تراشه را تعمیر و تعویض کنید.
 • پس از گذراندن آزمایش، چسب رسانای حرارتی سیاه باید به طور یکنواخت روی سطح آی سی پخش و برای ثابت کردن آن حرارت داده شود.

تحلیل نکات کلیدی

بررسی کنید که شکل موج SPI تراشه خطای تست T1 طبیعی است یا خیر. روند SPI و دامنه ولتاژ برد PCB و شماره بیت توالی تراشه را نشان می‌دهد. تست کنید که آیا شکل موج SPI تراشه گزارش خطا طبیعی است یا خیر. تصویر بالا جهت و دامنه ولتاژ SPI برد PCB و شماره بیت توالی تراشه را نشان می‌دهد.  هر جعبه زرد در شکل یک دامنه ولتاژ است. در کل 21 دامنه ولتاژ وجود دارد و هر دامنه ولتاژ به طور متوسط ​​0.42 ولت است. اعداد سیاه نشان دهنده ترتیب و تعداد بیت تراشه ها هستند.

بین هر دو تراشه 1-7 نقطه تست وجود دارد. نقطه تست 1 سیگنال CLK است. نقطه تست 2 سیگنال RST و نقطه تست 3 سیگنال EN است. همچنین نقطه تست 4 سیگنال SCK را نشان می‌دهد. نقطه آزمایش 5 سیگنال CS ؛ و نقطه آزمایش 6 سیگنال DI، نقطه آزمایش 7 سیگنال DO می‌باشند. سیگنال DI از تراشه شماره 63 به تراشه شماره 1 جریان می‌یابد. سپس به برد کنترل باز می‌گردد.

سیگنال DO در سطح پایین از تراشه 1 تا 63 جریان می‌یابد. هنگامی که خط IO وارد نمی‌شود. در حالت آماده به کار 0 ولت است. سیگنال پالسی حدود 0.3 در حین کار است. سیگنال RST از برد کنترل جریان می‌یابد. سپس از تراشه شماره 1 به تراشه شماره 63 منتقل می‌شود. هنگام تعمیر نقاط تست بین تراشه ها، آزمایش نقاط تست بین تراشه ها مستقیم ترین محل خطا است. مسیر. ترتیب نقاط تست برد عملیات T1 به این صورت است: سیگنال های CLK, RST.EN, SCK, CS, DI, DO.

جهت سیگنال

دامنه ولتاژ: کل برد دارای 21 دامنه ولتاژ است. هر دامنه ولتاژ دارای 3 تراشه می‌باشد. سه تراشه در یک حوزه ولتاژ به صورت موازی تغذیه می‌شوند. به صورت سری با سایر حوزه های ولتاژ ساختار مدار است.

عملکرد هر پین تراشه T1558

هنگام تعمیرات اساسی، عمدتاً 14 نقطه تست را قبل و بعد از تراشه آزمایش کنید. هفت نقطه قبل و بعد از تراشه: CLK، RST، EN، SCK، CS، DI، DO؛خروجی ولتاژ DCDC 8.82 ولت. ولتاژ تقویت 11 ولت، LDO 1.8 ولت و غیره. هر دو سر خازن C56 کل ولتاژ خروجی DCDC است؛ که باید حدود 8.82 ولت باشد. دو سر خازن C57 ولتاژ بوست است؛ که باید حدود 11 ولت باشد.

پین های تراشه BM1760

CLK 0.9V: ارائه شده توسط نوسانگر کریستالی Y1 12M
DO: ارائه شده توسط برد کنترل از اولین تراشه تا آخرین تراشه، سیگنال را می توان با یک اسیلوسکوپ اندازه گیری کرد.
DI: بازگشت از آخرین تراشه به اولین تراشه، سیگنال را می توان با یک اسیلوسکوپ اندازه گیری کرد.
SCK: هنگامی که برد کنترل حدود 0.12 ولت برای محاسبه فراهم میکند. این ولتاژ غیر طبیعی یا خیلی کم است؛ که باعث می شود برد محاسبات غیرعادی یا قدرت محاسباتی پایینی داشته باشد.
EN1.8: ولت ارائه شده توسط برد کنترل می‌باشد.
CS: توسط برد کنترل ارائه می‌شود.
RST 1.8: ولت ارائه شده توسط برد کنترل، هر بار که کلید تست را فشار دهید، یک سیگنال تنظیم مجدد سطح پایین دوباره خروجی خواهد شد. هنگامی که وضعیت و ولتاژ نقطه تست بالا غیرعادی است. لطفاً نقطه عیب را مطابق مدار قبل و بعد از نقطه آزمایش استنباط کنید.

 

آموزش کامل ماینینگ innosilicon

تنایج شکل بالا

سیگنال CLK: ورودی از پایه 32 یا 31 تراشه، و خروجی از پایه 17، هنگام اتصال به دامنه ولتاژ، خروجی از پایه 5 از طریق یک خازن 100NF به تراشه بعدی متصل می‌شود. قطعه 23 فوت.
سیگنال DO: ورودی از پایه 6 تراشه و خروجی از پایه 12.
سیگنال DI: توسط تراشه از پایه 5، خروجی از پایه 13 یا 14 بازگردانده می‌شود.
سیگنال CS: ورودی از پایه 3 تراشه و خروجی از پایه 15.
سیگنال RST: ورودی از پایه 30 تراشه و خروجی از پایه 118.

ولتاژ هر سیگنال

CORE 0.8V: هنگامی که این ولتاژ غیر طبیعی است، معمولا CORE تراشه در این حوزه ولتاژ اتصال کوتاه دارد.
LDO-1.8O 1.8V: وقتی این ولتاژ غیر طبیعی است، تراشه LDO-1.8O اتصال کوتاه یا مدار باز می شود. قضاوت در مورد وضعیت عملکرد برد محاسبات، قدرت محاسباتی تراشه، حس دما و غیره با توجه به اطلاعات پنجره چاپ ابزار. ولتاژ سیگنال هر تراشه، LDO-1.8OV را تست کنید.
O تعریف پورت IO  :IO از 2X7 pitch 2.0 PHSD 90 درجه در خط دو ردیف تشکیل شده است.

همانطور که در شکل نشان داده شده است:

آموزش کامل ماینینگ innosilicon

 1. پین LED است.
 2. فوت VIDD هستند.
 • فوت10.14 GND
 • فوت 3  EN
 • فوت 4  STAR
 • فوت 7 برای PLUG
 • فوت12  SCK
 • فوت13  CS
 • 8.9 پین (DI، EO)
 • پین 6 (RST): ترمینال 3.3 ولتی سیگنال ریست است که پس از تقسیم شدن توسط یک مقاومت به سیگنال ریست 1.8 ولتی RST تبدیل می شود.
 • پایه 5 (3V3): منبع تغذیه 3.3 ولت برد عملیاتی که عمدتاً برای تامین ولتاژ کاری PIC توسط برد کنترل ارائه می شود.

تعریف هر پایه از پورت IO

 • ولتاژ TX_IN 1.8 ولت است.
 • ولتاژ RST_IN 1.8 ولت است.

فرآیند تعمیر معمول

ابتدا برد عملیاتی که باید تعمیر شود را به صورت چشمی بررسی کنید.  سپس مشاهده کنید که آیا جابجایی، تغییر شکل یا سوختن هیت سینک کوچک وجود دارد یا خیر. اگر هیت سینک کوچک جابجا شد، ابتدا آن را بردارید. چسب اصلی را بشویید. بعد از تعمیر دوباره آن را بچسبانید.  سپس بعد از اینکه بازرسی بصری مشکلی نداشت، ابتدا می‌توانید امپدانس هر دامنه ولتاژ را آزمایش کنید تا تشخیص دهید که آیا اتصال کوتاه یا مدار باز وجود دارد. اگر پیدا شد، ابتدا باید به آن رسیدگی شود.

بازرسی

 1. مجدداً بررسی کنید که آیا ولتاژ هر دامنه ولتاژ به 0.42 می رسد و اختلاف ولتاژ هر دامنه ولتاژ نباید از 0.05 ولت بیشتر شود. ولتاژ یک دامنه ولتاژ خاص خیلی زیاد یا خیلی کم است. بله، مدارهای حوزه ولتاژ مجاور عموماً دارای پدیده های غیرعادی هستند. ابتدا باید علت آن بررسی شود.
 2. بعد از اینکه بازرسی معمولی مشکلی نداشت؛ به طور کلی بازرسی اتصال کوتاه، بازرسی معمول برای جلوگیری از سوختن تراشه یا سایر مواد به دلیل اتصال کوتاه هنگام روشن شدن برق ضروری است. می توانید از اتصال DEBUG برای آزمایش تراشه استفاده کنید. با توجه به نتایج آزمایش قضاوت و مکان یابی کنید.
 3. با توجه به نتایج نمایش تشخیص تست، از مجاورت تراشه معیوب شروع کنید. نقاط تست تراشه را شناسایی کنید. CLK، RST، EN، SCK، CS، DI، DO؛ خروجی ولتاژ DCDC 8.82 ولت؛ ولتاژ تقویت 11 ولت، LDO- – 1.8 ولت و غیره.
 4. با توجه به جریان سیگنال، سیگنال DI در جهت معکوس، تراشه های 6 به 1، منتقل می شود. که در میان آنها چندین سیگنال CLK، RST، EN، SCK، CS، DO انتقال رو به جلو است.، نقطه خطای غیرعادی را از طریق دنباله منبع تغذیه پیدا کنید.

تعمیر تراشه معیوب

 1. هنگامی که تراشه معیوب قرار دارد، تراشه باید دوباره لحیم شود. روش این است که شار را در اطراف تراشه اضافه کنید. اتصالات لحیم کاری پین ها به حالت حل شده گرم می شوند. به سمت بالا و پایین، چپ و راست حرکت می کنند و تراشه را فشار می دهند. پین های تراشه و لنت ها را به ذوب مجدد ارتقا دهید و قلع را جمع کنید. بدست آوردن اثر را دوباره قلع کنید. اگر پس از لحیم کاری مجدد عیب همچنان ثابت بود، تراشه را می‌توان مستقیماً تعویض کرد.
 2. بعد از تعمیر، برد عملیات باید دو بار یا بیشتر تست شود. دو نوبت تست قبل و بعد: بار اول بعد از اتمام تعویض قطعات، لازم است. پس از خنک شدن Hashboard و قبولی در آزمون، آن را کنار بگذارید. بار دوم، قبل از تست، چند دقیقه صبر کنید تا برد محاسباتی کاملاً خنک شود. هر چندبار زمان تست چند دقیقه است اما تاثیری روی کار ندارد.
 3. برد تعمیر شده را کنار بگذارید، به تعمیر برد دوم ادامه دهید، منتظر بمانید تا برد دوم تعمیر و قرار گیرد. اجازه دهید قبل از آزمایش اولین قطعه خنک شود. به این ترتیب زمان فقط به صورت پلکانی است و کل زمان به تأخیر نمی افتد. لازم است خرابی را طبقه بندی کرد و از مدل قطعه جایگزین، مکان، دلیل و غیره سوابقی تهیه کرد. برای بازخورد به تولید و پس از فروش، تحقیق و توسعه. پس از ضبط، آن را در یک دستگاه کامل برای پیری منظم نصب کنید.

پنج نوع خطا

امپدانس هر دامنه ولتاژ نامتعادل است. زمانی که امپدانس برخی از حوزه های ولتاژ از مقدار نرمال منحرف شود؛ نشان دهنده وجود قطعاتی در حوزه ولتاژ غیرعادی است که دارای مدارهای باز و اتصال کوتاه هستند.

محتمل ترین علت تراشه عمومی است. اما در هر حوزه ولتاژ سه تراشه وجود دارد و اغلب تنها یکی از آنها در صورت خرابی از کار می‌افتد. تراشه مشکل را پیدا خواهد کرد. این روش می تواند نقاط غیرعادی را از طریق امپدانس نقطه به زمین تست هر تراشه شناسایی و مقایسه کند. اگر با اتصال کوتاه مواجه شدید، ابتدا می توانید از همان ولتاژ برای پخش شدن روی تراشه استفاده کنید.

ابتدا صفحه داغ را بردارید و سپس ببینید که آیا پین های تراشه به قلع وصل شده اند یا خیر. اگر از نظر ظاهری نقطه اتصال کوتاه وجود ندارد؛ می‌توانید نقطه اتصال کوتاه را با توجه به روش مقاومت یا روش قطع جریان پیدا کنید.

نقطه غیر طبیعی

ولتاژ نامتعادل هنگامی که ولتاژ برخی از حوزه های ولتاژ خیلی زیاد یا خیلی کم است؛ معمولاً دامنه ولتاژ غیرعادی یا ناهنجاری سیگنال در حوزه ولتاژ مجاور است که منجر به ولتاژ زیر یا پایین تر می‌شود. یک دامنه ولتاژ به طور غیر عادی کار می‌کند و ولتاژ نامتعادل است. تا زمانی که سیگنال و ولتاژ هر نقطه آزمایش تشخیص داده شود، نقاط غیر طبیعی را می‌توان یافت. مقایسه امپدانس نقطه را آزمایش کنید تا نقاط غیرعادی را پیدا کنید.

ظاهر را مشاهده کنید. امپدانس را اندازه گیری کنید. ولتاژ را اندازه گیری و ولتاژ و منبع تغذیه هر نقطه آزمایش را مشخص کنید. تست با توجه به اطلاعات تست، تراشه را مکان یابی می کند و سپس ابتدا دوباره لحیم می‌شود و در صورت لحیم کاری مجدد جایگزین خواهد شد. در این صورت نامعتبر است. ثبت نوع خطای خوب و تست بیش از دو برابر Ok قابل شمارش است. پس از تعمیر Ok، قدیمی سازی مربوطه انجام خواهد شد. توجه ویژه‌ای باید به سیگنال CLK و سیگنال RST شود. این دو ناهنجاری به احتمال زیاد باعث عدم تعادل ولتاژ می‌شوند.

کمبود تراشه

کمبود تراشه یا فقدان آن به این معنی است؛ که وقتی جعبه تست در حال آزمایش است، نمی‌تواند تمام 63 تراشه را شناسایی کند. اغلب تنها به همان تعداد تراشه شناسایی نمی‌شود. با این حال، تراشه غیر طبیعی گم شده و غیرقابل تشخیص خواهد بود. در موقعیت نمایش داده شده نیست. در این زمان، لازم است که تراشه غیرعادی را از طریق آزمایش به طور دقیق تعیین کنید.

با استفاده از روش برش TX می‌توان از روش موقعیت یابی برای یافتن موقعیت تراشه غیر طبیعی استفاده کرد. برای اتصال سیگنال TX یک تراشه به زمین است، به عنوان مثال: 50th را وصل کنید. خروجی TX تراشه زمینه ای برای این دامنه ولتاژ است. بعد از آن در تئوری اگر تمام تراشه های جلویی نرمال باشند، جعبه تست باید نشان دهد که 50 تراشه شناسایی شده است. اگر 50 تراشه شناسایی نشد، یعنی ناهنجاری قبل از تراشه 50 است، اگر تراشه 50 شناسایی شد، به این معنی است که تراشه غیر عادی بعد از تراشه 50 است. بر اساس قیاس، دوگانگی را بیابید. محل تراشه غیر طبیعی را پیدا کنید.

زنجیره شکسته

لینک شکسته شبیه عدم وجود تراشه است. اما لینک شکسته به این دلیل نیست که تراشه هایی که نمی توانند تراشه را پیدا کنند. بلکه به دلیل غیرعادی بودن یک تراشه خاص، تراشه غیر طبیعی پشت تراشه غیرعادی است. همه تراشه ها از کار می‌افتند. به عنوان مثال، یک تراشه خود می‌تواند کار کند. اما اطلاعات دیگر تراشه را ارسال نمی‌کند؛ در این زمان، کل زنجیره سیگنال در اینجا متوقف می‌شود.

زنجیره شکسته به طور کلی می تواند در جعبه آزمایش نمایش داده شود. برای مثال، وقتی جعبه آزمایش تراشه را تشخیص می دهد، فقط 14 تراشه شناسایی می‌شود. اگر تعداد از پیش تعیین شده تراشه ها در جعبه تست شناسایی نشود؛ کار نخواهد کرد. بنابراین فقط تعداد تراشه های شناسایی شده را نشان می‌دهد. در این حالت، تا زمانی که از عدد نمایش داده شده “14” برای تشخیص ولتاژ و امپدانس هر نقطه تست قبل و بعد از تراشه چهاردهم استفاده شود؛ می‌توان مشکل را پیدا کرد.

اجرا نشدن

 1. اجرا نشدن به این معنی است که آزمایش نمی تواند اطلاعات تراشه برد محاسباتی را اندازه گیری کند و صفحه نمایش E0:1 را نشان می دهد. این پدیده رایج ترین است  طیف وسیعی از خطاها را در بر می‌گیرد.
 2. عدم عملکرد ناشی از ولتاژ غیر طبیعی یک دامنه ولتاژ خاص؛ مشکل را می توان با اندازه گیری ولتاژ هر دامنه ولتاژ پیدا کرد. اگر یک تراشه غیر طبیعی باشد، می‌توان با اندازه گیری سیگنال های هر نقطه آزمایش، ناهنجاری را پیدا کرد.

 انواع سیگنال ها

 • سیگنال CLK: سیگنال از تراشه شماره 1 به تراشه شماره 63 خروجی می شود، اما نسخه فعلی تنها دارای دو نوسانگر کریستالی است، Y1(1-30)X1(31-63) تا زمانی
 • که یک حرف وجود داشته باشد. اگر عدد clk غیر طبیعی باشد، تمام سیگنال های بعدی غیرعادی خواهند بود و بر اساس جهت انتقال سیگنال جستجو کنید.
 • سیگنال DO: این سیگنال از تراشه های 1، 2، 3،،،،، 63 است. زمانی که نقطه خاصی از دوگانگی غیرعادی باشد، می توان آن را به جلو تشخیص داد.
 • سیگنال DI: این سیگنال توسط شماره 63.60، 59، 58، 1 برگردانده می شود و علت خطا از طریق جهت سیگنال تراشه تایید می شود. زمانی که برد محاسباتی T1 اجرا نمی شود. این سیگنال بالاترین اولویت را دارد و ابتدا سیگنال جستجو می شود.
 • سیگنال RST 1.8:  پس از روشن شدن برد عملیات و وصل شدن به سیگنال 14P، این سیگنال از جهت 01، 02،،،،،، 0 63 به آخرین ارسال می شود.

ولتاژ هر تراشه

اختلاف پتانسیل هر دامنه ولتاژ ناشی از VDD یک تراشه خاص را می‌توان اندازه گیری کرد؛ که آیا آن عادی است یا خیر. به طور کلی وقتی ولتاژ VDD 0.42 باشد، آن ولتاژ معمولی هر نقطه آزمایش در سایر حوزه های ولتاژ نیز 0.42 است؛ تا تعادل بین هر حوزه ولتاژ تضمین شود. اگر ولتاژ VDD1V8 یک تراشه خاص غیر طبیعی است، با اندازه گیری نقاط تست هر ولتاژ قضاوت کنید که آیا ولتاژ یک VDD1V8 خاص طبیعی است یا خیر. ولتاژ هر نقطه تست را تعیین می‌کند. وقتی ولتاژ LDO 1.8V باشد، ولتاژ نرمال هر نقطه تست در سایر حوزه های ولتاژ نیز 1.8V است.

مراحل بررسی تراشه ها

 1. در طول آزمایش، Nonce دریافتی کافی نیست. قدرت محاسباتی برای نشان دادن یک پدیده بد کافی نیست. این پدیده می‌تواند مستقیماً هر تراشه را از طریق اطلاعات چاپ پورت سریال ببیند.
 2. تعداد nonce را برای قضاوت برگردانید. به طور کلی، تراشه ای که عدد nonce آن کمتر از مقدار تنظیم شده است؛ باید از نظر خطا بررسی شود تا لحیم کاری غیر مجازی، محیطی حذف گردد. به دلایلی غیر از آن، تراشه را می‌توان مستقیماً تعویض کرد.
 3. هنگامی که جعبه آزمایش تست می‌شود، پس از نصب کل دستگاه، قدرت محاسباتی کم است. بیشتر این وضعیت مربوط به شرایط اتلاف حرارت تراشه است، بنابراین باید توجه ویژه ای به آن شود.
 4. چسب برای هیت سینک های کوچک هر تراشه و عملکرد تهویه کل دستگاه، دلیل دیگر که ولتاژ یک تراشه خاص در حد بحرانی است. پس از نصب کل دستگاه، منبع تغذیه 12 ولت و تفاوت منبع تغذیه در حین تست منجر به انحراف بین توان محاسباتی تست و توان محاسباتی در حال اجرا می‌شود. پس از کاهش ولتاژ می‌توان آن را با جعبه تست کرد. ولتاژ را کمی تنظیم کرد منبع تغذیه قابل تنظیم DC پس از خروجی 12 ولت، دوباره تست کنید تا تراشه دامنه ولتاژ را با کمترین تعداد nonce برگشتی برای بررسی پیدا کنید.

NGیک تراشه خاص

این بدان معناست که وقتی تست رد می شود؛ اطلاعات پورت سریال تست نشان می دهد که هیچ بازگشتی یک تراشه خاص کافی نیست یا صفر است. تراشه را مستقیماً تعویض کنید. برای جلوگیری از تاول زدن و تغییر شکل PCB یا آسیب به پین ​​ها باید با لحیم کاری تراشه آشنایی داشته باشید. بسته تراشه T1558، 16 پین در دو طرف تراشه. هنگام جوشکاری، قطب و مختصات باید در یک راستا باشند و نمی‌توان آنها را نادرست تراز کرد.هنگام تعویض تراشه، چسب رسانای گرما در اطراف تراشه باید تمیز شود تا از آسیب ثانویه به تراشه به دلیل شناور بودن یا اتلاف حرارت ضعیف در هنگام لحیم کاری آی سی جلوگیری شود.

راهنمای تعمیر هشبردهای Innosilicon

در حقیقت ، Innosilicon و Antminer از ساختارهای مدار مابهی استفاده می کنند و اصول آنها تقریباً یکسان است. ما می توانیم از روش تعمیر Antminer برای تعمیر Innosilicon استفاده کنیم. این مقاله Innosilicon T1 را به عنوان نمونه ای معرفی می کند تا مختصراً ساختار مدار آن را معرفی کند.

آموزش کامل ماینینگ innosilicon

T1 شامل 21 دامنه ولتاژ متصل شده به صورت سری است ، هر حوزه ولتاژ دارای 3 چیپ است و 63 چیپ T1558 در کل صفحه وجود دارد.

سیگنال انتقال آن عبارت است از: CLK-SCK-CS-DI-DO

 • پیکان قرمز جهت سیگنال CLK
 • پیکان زرد جهت سیگنال SCK
 • پیکان سبز جهت سیگنال CS
 • پیکان آبی جهت سیگنال DI
 • پیکان بنفش جهت سیگنال DO

از این می توان دریافت: “CLK-SCK-CS-DO” انتقال پی در پی است ، “DI” انتقال معکوس است نمودار شماتیک چیپ:

آموزش کامل ماینینگ innosilicon

kar-danesh

مطالب اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − پانزده =

لینک کوتاه: