لوگو آموزشگاه کار دانش

تعمیرات ماشین های اداری؛ یکی از ملزومات اصلی ادارات

امروزه در تمامی ادارات و شرکت‌ها از ماشین های اداری استفاده می‌شود و وجودشان یکی از ملزومات است. با توجه به این استفاده گسترده و نیاز این ماشین‌ها به تعمیرات حوزه آموزش تعمیرات ماشین های اداری یکی از رشته‌های پر طرفدار فنی محسوب می‌شود. کاردانش اینجاست تا به شما کمک کند در این زمینه به تخصص دست پیدا کنید و از طریق تعمیر انواع پرینتر، اسکنر و غیره مسیر شغلی خود را تعیین کرده و به درآمد برسید.

پادکست معرفی دوره آموزش تعمیرات ماشین های اداری

شهریه دوره حضوری:4/000/000 تومان

شهریه دوه غیر حضوری: 3/000/000 تومان

مدت آموزش: 25 ساعت

فرم مشاوره رایگان

سرفصل‌های دوره آموزش تعمیرات ماشین های اداری

 • آموزش قطعه شناسی دستگاه فتوکپی

  آموزش تعویض قطعات دستگاه فتوکپی

  آموزش سرویس‌کاری و عیب‌یابی دستگاه فتوکپی

  آموزش تعمیرات مدار کاغذ کش و رفع عیب آن

  آموزش تعمیرات لامپ‌های دستگاه فتوکپی

  آموزش تعمیرات مکانیک انواع بندهای sharp، hp، canon و سایر برندها

  آموزش تعمیرات اسکنر و مدار الکترونیکی دستگاه فتوکپی

  آموزش رفع Errorهای دستگاه فتوکپی

  آموزش تعویض و تعمیرات غلطک‌های دستگاه فتوکپی

  آموزش قطعه شناسی انواع اسکنرها

  آموزش تعمیرات مدار اسکن و فلاپ‌ها

  آموزش تعمیرات دستگاه‌های اسکنر canon، hp و سایر برندها

  آموزش تعمیرات و سرویس‌کاری اسکنرهای معیوب

  آموزش تعمیرات مدار الکترونیک اسکنر

  آموزش تعمیرات و تنظیم حساسیت اسکنرها

   

آموزش قطعه شناسی انواع دستگاه‌های فکس

آموزش تعمیرات دستگاه‌های فکس کاربنی و لیزری

آموزش تعویض قطعات معیوب دستگاه فکس

آموزش تعمیر غلطک‌های فکس

آموزش راه اندازی فکس‌های دارای ارور

آموزش سرویس‌کاری دستگاه فکس

آموزش تعمیرات انواع برندهای دستگاه فکس

آموزش قطعه شناسی انواع پرینترها

آموزش عیب یابی دستگاه پرینتر

آموزش شارژ کارتریج پرینتر

آموزش تعویض چیپ ست‌ها

آموزش تعمیرات پرینترهای چند کاره

آموزش تعمیرات مکانیک انواع ماشین‌های اداری

آموزش تعمیرات فیوزینگ و مدار انکدر

آموزش تعمیرات و عیب یابی مدار کاغذ کش و تونر

آموزش تعمیرات و تعویض غلطک‌های پرینتر

آموزش تعمیرات مدار چاپی پرینترها

آموزش تعمیرات پرینترهای جوهر افشان و لیزری

آموزش تعمیرات پرینترهای از کار افتاده و راه اندازی آن‌ها

آموزش تعمیرات پرینترهای sharp، hp، canon و سایر برندها

نمایش همه جمع کردن

برای شروع شغلی موفق این ویدیو را ببینید:

سوالات متداول

آیا بعد از اتمام دوره، مدرک معتبر صادر می‌شود؟

در صورت اتمام دوره به هنرجوبان آموزشگاه کاردانش مدارک داخلی (فنی حرفه‌ای، تاییدیه معتبر کاردانش) و بین المللی (صادره از وزارت دفاع، آدیسو) ارائه می‌گردد.

آیا دوره آموزش تعمیرات ماشین های اداری عملی است؟

هم بله و هم خیر. برخی از مراحل و بخش‌های دوره یادگیری تعمیرات ماشین های اداری، به شکل عملی و با اتکای به اجزا و ساختارهای عملیاتی و ملموس پیش رفته و برخی دیگر به شکل تئوریک.

در این دوره آموزشی با وجود تلفیقی از بخش‌های عملی و تئوری، مفاهیم به‌خوبی در ذهن حک شده و از بابت یادگیری دقیق و در عین حال سهل و ساده، هیچ نگرانی نداشته باشید.

در این دوره همه‌چیز در خدمت یادگیری بهتر و آسان‌تر شماست و در هر مرحله که نیاز باشد، ابزار به تناسب وارد پروسه یادگیری می‌شوند.

بازارکار و درآمد تعمیرات ماشین های اداری به چه صورت است؟

این رشته مطمئنا یکی از بهترین و پرطرفدارترین رشته‌های فنی محسوب می‌شود. به دلیل تخصصی بودن این دستگاه‌ها تعمیرات آن‌ها نیاز به نیروی متخصص دارد. کاردانش به شما کمک می‌کند تا در این حوزه به درآمد قابل توجهی برسید.

آیا شرکت در این دوره مستلزم پیش‌نیازهای علمی خاصی است؟​

همانطور که بارها بر این موضوع تأکید شده، سهولت در یادگیری و آموزش پیوسته با شیب سختی نرمال، یکی از مجموعه ویژگی‌هایی است که همواره در دوره‌های آموزشی آموزشگاه کاردانش مدنظر بوده است.

با این وجود هنرجویان و متقاضیان شرکت در همه دوره‌ها از جمله دوره آموزش تعمیرات ماشین های اداری، از بابت یادگیری ساده، آسوده‌خاطر خواهند بود. از این رو برای شرکت در دوره آموزش تعمیرات ماشین های اداری نیز کافیست تا با برخی از ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین موضوعات و مباحث آشنایی داشته باشید.

برای کسب اطلاع دقیق و باخبر شدن از جزئیات مربوط به پیش‌نیازهای علمی، می‌توانید به طور مستقیم با واحد مشاوره کاردانش در ارتباط باشید.

مزایای کلاس‌های حضوری

 • کار بصورت عملی در محیطی آموزشی
 • استفاده از جدیدترین تجهیزات برای فهم بیشتر هنرجویان
 • خوابگاه برای هنرجویان شهرستانی
 • آموزش توسط مدرسین برتر کشور
 • پشتیبانی نامحدود
 • دسترسی آسان محل آموزشگاه به BRT و مترو
 • برنامه قابل انعطاف دوره ها در روزها و ساعات مختلف
 • ارائه مدرک بین المللی فنی حرفه ای
 • امکان تجدید دوره رایگان در صورت عدم یادگیری در یک دوره

مزایای کلاس‌های مجازی

 • استفاده از جدیدترین تجهیزات برای آموزش هنرجویان
 • آموزش توسط مدرسین برتر کشور
 • ارائه جزوه های کاربردی و تخصصی
 • پشتیبانی نامحدود
 • ارائه مدرک آموزشگاهی و فنی حرفه ای
 • ارائه مشاوره رایگان
 • ارتباط با مدرسین در صورت سئوال و مشکل در یادگیری هنرجویان عزیز
 • استفاده از تیم فیلم‌برداری حرفه‌ای (صداوسیما) در ساخت ویدئوهای آموزشی برای یادگیری بهتر و دیدن و خوانا بودن جزئیاتی مانند ic و…

نمونه اعطای گواهی نامه مهارت در کار دانش

اعطای گواهی نامه مهارت

توضیحات بیشتر

دوره عملی آموزش تعمیرات ماشین های اداری

در این دوره  به طور معمول بهآشنایی مقدماتی، عیب یابی و رفع مشکلات پرینترها، دستگاه های کپی یا فکس و سایر ملزومات اداری پرداخته خواهد شد. همچنین در قسمت تعمیرات پرینتر تعمیر و تعویض چیپ دست ها، شارژ کارتریج، تعمیر پرینترهای جواهر افشان و لیزری و آشنایی با انواع برند های پرینتر و روشهای تعمیرات آنها را آموزش خواهید دید.

اساتید مجرب آموزشگاه کاردانش، در یادگیری حرفه ای سرویس کاری، عیب یابی دستگاه ها، تعویض یا تعمیر و انواع روش های تعمیر برد و لامپ آنها به شما کمک خواهند کرد.

تعمیرات حرفه ای تجربی و یدی است. به همین سبب هدف ما در آموزشگاه کاردانش، آموزش های مهارتی و کمک به کارآموزان جهت ورود به بازار کار می‌باشد.

بازار کار شغل ماشین های اداری

حرفه تعمیرات ماشین های اداری به نوع و بزرگی ادارات وابستگی دارد. در صورتی که ادارات فعال بوده و با تعداد زیادی کارمند در ارتباط باشند؛ احتمال خرابی دستگاه ها و نیاز به سرویس دهی ماهانه یا سالانه در آنها بیشتر به چشم می‌خورد.

در اداره‌جات به دلیل حجم زیاد کاری و مدت زمان محدود، در کنار آن ارتباط با ارباب رجوع خرابی دستگاه ها صدمه فراوانی  به ساعات کاری کارمندان خواهد زد. از این رو تعمیرکاران برای حفظ جایگاه شعلی نیاز به رضابت مشتریان خود دارند. مشتریان ابن حوزه نیز اغلب کارمندان پ مشغله ای هستند که نیاز به افزایش سرعت در کار آنها بسیار به چشم می‌خورد. بنابراین  اگر قصد درآمد زایی در این شغل را دارید؛ باید فرز و با تجربه باشید. هیچ مشتری برای شما صبر نواهد کرد پس حتما مطمئن شوید به اندازه کافی به کارتان تسلط دارید. این تسلط با آموزش هایی از سمت متخصصین همراه است.

در نتیجه این شغل در صورت داشتن تسلط درآمد بالایی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. درصورت نیاز به آشنایی بیشتر با دوره آموزش تعمیرات ماشین آلات اداری، مشاورین ما همه روزه پاسخگوی پرسش های شما می‌باشند.

درآمد تعمیرات ماشین های اداری

عوامل مختلفی بر میزان درآمد تعمیرکاران موثر است. مهم ترین و اصلی ترین آنها، رضایت مشتریان می‌باشد. البته این تا زمانی ممکن است که تعمیرکاران از مهارت و تجربه کافی برخوردار باشند. بنابراین مشتریان به راحتی به شما اعتماد خواهند کرد.

دومین عامل تاثیرگذار، سرعت عمل تعمیرکار است.  باید توجه داشت که این مورد بر رضایت مشتری مستقیم تاثیر خواهد گذاشت. اگر تعمیرکار این موارد پایه را داشته باشد؛ به آسانی توسط مشتریان شناسایی خواهد شد. پس از آن نیز رفته رفته درآمد آنها افزایش خواهد یافت.

در جلب رضایت مشتری عامل دیگری که اهمیت دارد، خوش قولی است. اینکه اگر به مشتری گفته شده در ساعت و روز خاصی کار را تحویل خواهد گرفت؛ باید مطابق با همان گفته کار پیش برود. به دلیل اینکه این شغل در حیطه اداری انجام می‌شود؛ مسئولیت ارائه خدمات یه موقع و در اسرع وقت دوچندان خواهد شد. اگر به هر علتی اختلالی در پروسه تعمیرات پیش آید و بازه زمانی زیاد شود؛ مشتریان زیادی را به عنوان یک تعمیرکار از دست خواهید داد.

انجام تبلیغات نیز در افزایش درآمد بسیار موثر است. اگر تبلیغات اصولی و در مکان درستی اجرا شوند، باعث جلب توجه و آشنایی مشتری با تعمیرکار می‌شود. در زمینه تبلیغات فضای مجازی بسیار موثر عمل کرده است. می‌توانید با اندکی دانش از فضای مجازی، استفاده بهینه ای داشته باشید.

سرمایه اولیه مورد نیاز برای شروع به کار

برای شروع به کار تعمیرات ماشین های اداری، نیاز به آموزش مهارت های تعمیرات از بدیهیات می‌باشد. با توجه به بازارکار نسبتا خوب این حرفه سرمایه مورد نیاز برای گذراندن این دوره، منطقی است. در کنار آموزش برای شروع تعمیرات به ابزار مخصوص نیاز است.

در پایان دوره آموزشگاه کاردانش مدرک بین المللی و معتبر به هنرجویان ارائه خواهد کرد. پس از اخذ مدرک به سرمایه ای جهت اجاره کرد. همچنین کار در نمایندگی های مختلف برای شروع تجربه مناسبی است. با توجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی و گسترش کسب و کارهای مجازی، فعالیت در سایت های کاریابی و پلتفرم های آنلاین نیز روش خوبی برای درآمد زایی است.

دوره آموزش تعمیرات ماشین های اداری

ثبت نام

به کاردانش خوش آمدید!

به کاردانش خوش آمدید!