لوگو آموزشگاه کار دانش
 • انتشار: : یکشنبه 22 خرداد 1401
 • بروزرسانی: : چهارشنبه 2 آذر 1401
 • 1092
 • بدون دیدگاه

دوره آموزش تعمیرات یخچال فریزر

دوره آموزش تعمیرات یخچال

 

یخچال ها از معدود وسایلی هستند؛ که 24 ساعت شبانه روز در حال کار می‌باشند. به همین دلیل سرویس دوره ای و تعمیرات آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این امر سبب شده است؛ تا آموزشگاه فنی و مهندسی کاردانش دوره آموزش تعمیرات یخچال را برگزار نماید. این دوره برای علاقه مندان زمینه یادگیری تعویض و تعمیر انواع تجهیزات یخچال، عیب یابی برد الکترونیک، نحوه بازوبسته کردن یخچال ساید بای ساید، آموزشش رفع ارورهای مختلف یخچال، آموزش نحوه سیم کشی و سنسورهای یخچال، عیب یابی مشکلات گازی، عیب یابی ترموستات و بسیاری از مباحث دیگر که اساتید برجسته و حرفه ای کاردانش به هنرجویان در این دوره به دو شیوه حضوری و غیر حضوری آموزش خواهند داد.

هنرجویان ممتاز در پایان دوره به بازارهای کار معرفی خواهند شد. و به صورت کارآموز به کسب تجربه خواهند پرداخت. از مزیت های برجسته این دوره، برخورداری از دو سیستم حضوری و غیر حضوری است. در آموزش مجازی دوره تعمیرات یخچال، تنها تفاوت حائز اهمیت، عدم برخورداری از امکانات کارگاه ها و رفع اشکال حضوری است. در این دوره که، جلوتر به ویژگی های آن خواهیم پرداخت، پشتیبان ها و اساتید تمام سعی خورد را کرده اند؛ تا محیط با بهترین شرایط برای یادگیری هنرجویان قراهم باشد.

همچنین در آموزش حضوری دوره تعمیرات یخچال، هنرجویان از امکانانی از قیبل؛ کارگاه های مجهز به آخرین ابزار، خوابگاه های مجهز و تمیز، نزدیک به ایستگاه های مترو و اتوبوس رانی، امکان رفع اشکال در شرایطی که هنرجویان درس را خوب نیاموخته اند. امکان تغییر تایم های درسی برای هنرجویانی که توانایی شرکت در ساعت مقرر شده را ندارند،  پشتیبانی نامحدود، ارائه مدرک بین المللی معتبر در بیش از 150 کشور، تمرکز بر روی آموزش های عملی و یادگیری مهارت های تئوری به میزان برابر، برخوردار خواهند شد.

شهریه دوره آموزش تعمیرات یخچال

شهریه دوره تعمیرات مکانیک یخچال: 1/500/000 تومان

مدت آموزش: 15 ساعت

شهریه دوره تعمیرات برد یخچال: 1/100/000 تومان

مدت آموزش: ساعت

فرم مشاوره رایگان

برای شروع شغلی موفق این ویدیو را ببینید:

مزایای کلاس‌های حضوری

 • کار بصورت عملی در محیطی آموزشی
 • استفاده از جدیدترین تجهیزات برای فهم بیشتر هنرجویان
 • خوابگاه برای هنرجویان شهرستانی
 • آموزش توسط مدرسین برتر کشور
 • پشتیبانی نامحدود
 • دسترسی آسان محل آموزشگاه به BRT و مترو
 • برنامه قابل انعطاف دوره ها در روزها و ساعات مختلف
 • ارائه مدرک بین المللی فنی حرفه ای
 • امکان تجدید دوره رایگان در صورت عدم یادگیری در یک دوره

مزایای کلاس‌های مجازی

 • استفاده از جدیدترین تجهیزات برای آموزش هنرجویان
 • آموزش توسط مدرسین برتر کشور
 • ارائه جزوه های کاربردی و تخصصی
 • پشتیبانی نامحدود
 • ارائه مدرک آموزشگاهی و فنی حرفه ای
 • ارائه مشاوره رایگان
 • ارتباط با مدرسین در صورت سئوال و مشکل در یادگیری هنرجویان عزیز
 • استفاده از تیم فیلم‌برداری حرفه‌ای (صداوسیما) در ساخت ویدئوهای آموزشی برای یادگیری بهتر و دیدن و خوانا بودن جزئیاتی مانند ic و…

فیلم آموزشی رایگان تعمیرات یخچال فریزر

نمونه اعطای گواهی نامه مهارت در کار دانش

اعطای گواهی نامه مهارت

توضیحات بیشتر

درآمد شغل تعمیرات یخچال چگونه است؟ 

درآمد این شغل را می‌توان ماهانه در حدود 10 تا 20 میلیون تومان در نظر گرفت. البته عوامل مختلفی بر میزان درآمد تاثیر می‌گذارند. از جمله این عوامل می‌توان به؛ کیفیت کار، سرعت ارائه کار، تبلیغات مناسب، دریافت دستمزد منصفانه و بسیای موارد دیگر که در این دوره اساتید به شما آموزش خواهند داد. با اینحال به طور کلی هزینه تعمیرات یخچال ها با توجه به نوع مشکل و خرابی به وجود آمده؛ می‌تواند از 100 هزار تا 5 میلیون تومان تغییر کند. به همین دلیل بهتر است؛ دستمزد اوایل کارتان را منصفانه در نظر بگیرید. این گونه مشتریان بیشتری جذب شما خواهند شد. این موضوع سبب می‌شود؛ عدم برخورداری از سابقه کاری شما کمتر دیده شود. همچنین مهارت های شما بیشتر توجه آنها را جلب خواهد کرد.

 • منظور از کیفیت کار، مهارت و تجربه ای است که یک تعمیرکار در مواجهه با عیوب دارد. مشتریان از شما توقع دارند عیب را به محض شناسایی، رفع کنید. به همین دلیل یادگیری تعمیر با تجربه کاری، بسیار متفاوت است. یعنی کیفیتی که باید به مشتری عرضه کنید؛ باید به اندازه ساعت ها کار در کارگاه باشد. مشتریان غالبا با فکر به اینکه تجربه بالا باعث به وجود آمدن این کیفیت می‌شود؛ حاضر به پرداخت مبالغ بالا به تعمیرکاران قدیمی تر و کارکشته تر هستند. با این حال ما در آموزشگاه کاردانش، استراتژی کارهای عملی و تعمیرات در مدت زمان حقیقی، با در نظر گرفتن زمان مشتری را پیشه کرده ایم.
 • سرعت در ارائه دادن کار به این معنی است؛ که در زمان یادگیری بازه زمانی کار بر روی یک وسیله تا تعمیر آن به طور کامل، محدودیتی ندارد. اما در محیط کار، که اغلب داخل منازل مشتریان است، این موضوع متفاوت است. سرعت کار در منازل مشتریان باید دوبرابر بیشتر از کارگاه های آموزشی باشد. به باور عمومی صرفا درست کردن یک وسیله، با سرعت زیاد به معنی تمام کردن کار است. در این دوره به هنرجویان، تکنیک های افزایش سرعت حتی در زمان مواجهه با یک عیب جدید را آموزش خواهیم داد. این دوره به گونه ای برنامه ریزی شده است؛ که در مدت زمان کوتاه آموزش، هنرجویان به یک تعمیرکار حرفه ای تبدیل شوند.
 • دستمزد منصفانه برای تعمیرکاران، به ویژه تعمیرات یخچال از اهمیت ویژه ای برخوردار است. علت این موضوع تعمیرات تخصصی است. معمولا تعمیرکاران که در رشته های گوناگون سررشته دارند؛ درآمد بالاتری بدست می‌آورند. البته این موضوع درمقایسه زمان شروع با تعمیرکاران تخصصی است. تعمیرکاران تخصصی پس از مدتی به درآمد بسیار بیشتری خواهند رسید. چراکه به اعتماد مشتریان دست می‌یابند. بنابراین با دستمزد منصفانه پیش بروید و نگران کم بودن درآمدتان نباشید.
 • تبلیغات، این مورد بیشترین میزان درآمد را شامل می‌شود. تبلیغات درست، به ویژه تاثیر به سزایی  در جذب مشتری و درآمدزایی دارد. باید توجه داشت صرفا مشتری زیاد نشان دهنده درآمد بالا نیست. گاهی خود مشتریان سرمایه شما هستند. اگر تا اینجا تمام  نکات گفته شده را دنبال نمایید؛ به درصد  قابل توجهی از اعتماد مشتری می‌رسید. مشتریان نیز می‌توانند گزینه تبلیغاتی شما باشند. این به معنی آن است؛ که در صورت برخورداری از رضایت، آنها شما را به بقیه معرفی خواهند کرد.

سرمایه مورد نیاز شغل تعمیرات یخچال چقدر است؟

خوشبختانه برای شروع حرفه تعمیرات، نیازی به سرمایه زیادی در مقایسه با سایر حرفه ها نیست. بیشتر این موضوع مربوط به ابزارآلات و وسایل آن است. حرفه تعمیرات نیازی به ماشین آلات سنگین ندارد. به همین جهت نیازی به صرف هزینه های زیاد برای این ابزار نیست. بیشترین سرمایه مورد نیاز برای شروع این حرفه برای یادگیری و آموزش است. شهریه این دوره نیز مقدار مقرون به صرفه و قابل ملاحظه ای؛ می‌باشد. پس از گذراندن این دوره، می‌توانید توسط اساتید به بازارکار معرفی شوید. همچنین برای شروع به کسب تجربه و جذب مشتری، می‌توانید در نرم افزارهای خدمات رسانی ثبت نام کنید.

برای شروعی قوی تر نیز، بودجه مورد نظر برای اجاره یا خرید مغازه تعمیرات را در نظر بگیرید. علاوه بر اجاره، هزینه های قبوض و ابزارهای مورد نیاز برای تعمیرات پایه را نیز باید در بودجه ذکر کنید. در ابتدا نیازی به خرید ابزار زیاد و صرف هزینه برای خود نیست. به طور کلی هزینه های خرید ابزارآلات حدود 2 تا 5 میلیون تومان است. می‌توانید با اجاره یا خرید لوازم دسته دوم نیز کار خود را راه بیندازید. با گذشت زمان هم به فکر خرید ابزار جدید و پیشرفته تر باشید. در نتیجه سرمایه‌ آنچنانی برای شروع نیاز نخواهید داشت. تنها کافی است؛ مهارت ها و دانش این حرفه را تقویت نمایید.

تعمیرکاران یخچال موفق چه ویژگی ها و مهارت هایی دارند؟

از مهم ترین ویژگی های تعمیرکاران یخچال، پشتکار و سخت کوشی آنهاست. باید به این نکته توجه داشت که تعمیرکاران برخلاف بسیاری از مشاغل با مشتریان خود در ارتباط نزدیکی می‌باشند. به همین دلیل مهارت های اجتماعی تعمیرکاران از درجه اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. یکی دیگر از نشانه های تعمیرکاران موفق مسئولیت پذیری در قبال نتیجه کار است.  تعمیرکار باید تونایی مدیریت زمان، افزایش کیفیت کار و ضمانت بهبود یخچال را تا حد امکان داشته باشد.

پیشتر اشاره کردیم، سرعت عمل برای افزایش درآمد از موارد مهمی به شمار می‌رود. بنابراین اصل تعمیرکاران باید بتوانند به مهارت عیب یابی دقیقی دست یابند. از پیش نیازهای این مورد نیز افزایش دانش در زمینه انواع برندها و کسب جدیدترین اطلاعات پیرامون فناوری است.

بازار کار حرفه تعمیرات یخچال چگونه است؟

تعمیرات لوازم منزل به طور کلی از ده شغل پر درآمد در ایران و جهان می‌باشد. تعمیرات یخچال نیز شامل درآمد بالایی است. این امر به دلیل قیمت بالای یخچال ها نیز می‌باشد. منطقی است که مشتریان به جای هرباری که با عیبی مواجه می‌شوند؛ به جای تعویض یخچالشان به فکر تعمیر آن باشند. بنابراین این حرفه دارای تقاضای بالایی است. جدا از مقرون به صرفه بودن، تعمیرات یخچال کاری ضروری است؛ و نیاز به سرعت زیادی دارد. به همین دلیل مشتریان در ارائه تقاضای خود به صورت فوری و ضروری اقدام می‌کنند. همه این دلایل روی هم رفته، نشان از بازارکار خوب تعمیرات یخچال دارد.

جلسات دوره

جلسه (زمان کل دوره: )
 • نمایش غیر رایگان

نظرات کاربران

بدون دیدگاه User Comments

  دیدگاه خود را بنویسید:

  Submit a Comment
  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  دوره های مرتبط

  Related Courses
  0 نفر این دوره را خریداری کرده اند!
  • طول دوره
  • تعداد جلسات
  • 0

   میانگین امتیازات
  تماس بگیرید!
 1. با اطمینان خریداری کنید…!

  • تضمین بازگشت وجه درصورت ناراضایتی
  • کیفیت آموزش در سطح استاندارد جهانی
  • پشتیبانی ۲۴ ساعته و سریع مدرس
  • همراه با پروژه های علمی و کاربردی
 2. به کاردانش خوش آمدید!