تخفیف ویژه 10 درصدی در کل دوره ها فقط فقط  شرکت در دوره تا 31 خرداد ماه

نحوه استخراج اتریوم

نحوه استخراج اتریوم

کاردانش به همراه تیم اساتید متخصص و مجرب خود، در حوزه ارزهای دیجیتال و استخراج آن‌ها دوره های آموزشی برگزار می‌کند. در پایان این دوره ها به شما مدارک معتبر بین المللی تعلق خواهد گرفت. با اخذ این مدرک می‌توانید بلافاصله وارد بازار کار شوید و به عنوان یک حرفه ای فعالیت کنید. علاقه دارید، می‌توانید در دوره آموزش ارزهای دیجیتال، دوره آموزش نصب و راه اندازی فارم ماینر، دوره آموزش تعمیرات ماینر، دوره آموزش جامع بازار فارکس، شرکت کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

نحوه استخراج اتریوم: فرآیند گام به گام برای شروع استخراج

اتریوم بدون شک دومین ارز رمزنگاری شده محبوب پس از بیت کوین است. با دومین ارزش بازار بزرگ در کل بازار ارزهای دیجیتال، این اولین ارز دیجیتالی بود که دارای «قراردادهای هوشمند» بود. قراردادهای هوشمند، قراردادهای فردی، غیرمتمرکز و خوداجرا هستند که در بلاک چین کدگذاری می شوند.

اتریوم که توسط Vitalik Buterin در سال 2015 توسعه داده شد، با نسخه بتا خود در سال 2015 راه اندازی شد. این دستگاه دارای ماشین مجازی اتریوم یا EVM است که قادر به اجرای قراردادهای هوشمند به عنوان نماینده توافقات مالی مانند مبادله، قراردادهای اختیار معامله و اوراق قرضه پرداخت کوپن است. می‌توان از اتریوم برای انجام قراردادهای کاری، به عنوان یک امانت و شرط‌بندی و اجرای شرط‌بندی استفاده کرد.

کارشناسان و تحلیلگران ارزهای دیجیتال بر این عقیده هستند که استخراج اتریوم سود بیشتری نسبت به استخراج بیت کوین دارد. طبق آخرین آمار، ماینرهای اتریوم به طور متوسط ۷۷ میلیون دلار درآمد روزانه کسب می کنند، در حالی که ماینرهای بیت کوین ۶۷ میلیون دلار به دست آورده اند. بنابراین بسیاری از کارشناسان در این زمینه معتقدند که استخراج اتریوم به جای بیت کوین به طور کلی سودآورتر است.

استخراج اتریوم

ماینینگ چیست؟

قبل از شروع بحث ماینینگ اتریوم، ابتدا باید استخراج را به عنوان یک ابزار فرآیندی درک کنیم. ماینینگ به کار محاسباتی فشرده ای اطلاق می شود که به قدرت و زمان پردازش کامپیوتری زیادی نیاز دارد. در فرآیند استخراج، ماینر سرمایه‌گذاری است که انرژی، فضای کامپیوتری و زمان را برای مرتب‌سازی بلوک‌ها فراهم می‌کند.

زمانی که فرآیند استخراج به هش مناسب رسید، آنها راه حل های خود را به صادرکنندگان ارائه می کنند. ماینرها برای شرکت در فرآیند استخراج، پاداش هایی دریافت می کنند که بخشی از تراکنش هاست.

ماینرها در ارزهای دیجیتال مسئول افزایش گردش یک ارز دیجیتال خاص در بازار هستند. هر ارز دیجیتال یک حد بالایی از تعداد سکه هایی دارد که می توان استخراج کرد. بنابراین هنگامی که پاداش ها کاهش می یابد، ورود ارزهای دیجیتال جدید نیز کاهش می یابد.

ماینینگ و ریگ ماینینگ پیچیده‌تر از این مقاله و یا هر مقاله جامع دیگری است. برای آموزش و کسب درآمد از این راه بهتر است در دوره‌های آموزشی عملی و کاربردی موجود شرکت کنید. آموزشگاه کاردانش نیز به بهترین نحو، با بهره‌گیری از برترین اساتید کشور به صورت عملی و تئوری دوره آموزش نصب و راه اندازی ریگ ماینینگ را برگزار کرده و به شما کمک می‌کند در این راه فعالیت کنید و به متخصص تبدیل شوید.

استخراج اتریوم چیست؟

استخراج اتریوم به معنای چیزی بیش از افزایش حجم اتر در گردش است. همچنین به معنای ایمن سازی شبکه اتریوم در حین ایجاد، تأیید و مسدود کردن بلاک چین است. در مقایسه با استخراج بیت کوین، استخراج اتریوم مقدار زیادی برق و توان محاسباتی را می گیرد. سطح دشواری خود را به صورت پویا تنظیم می کند تا بعد از هر 12 ثانیه یک بلوک تولید کند. فرآیند استخراج اتریوم از سیستم اثبات کار (POW) استفاده می کند.

اثبات کار (POW) اتریوم چیست؟

مانند بیت کوین، اتریوم نیز از پروتکل اجماع برای کار استفاده می کند که به عنوان اثبات کار (PoW- proof of work) شناخته می شود. شبکه اتریوم از این پروتکل برای گره های خود استفاده می کند تا در مورد وضعیت اطلاعات ثبت شده در بلاک چین توافق کند. این مکانیسمی است که به گره های شبکه اتریوم اجازه می دهد در مورد داده ها به توافق برسند.

هدف این پروتکل جلوگیری یا مهار حملات یا سوء استفاده از شبکه بلاک چین است. آنها این کار را با وادار کردن همه شرکت کنندگان به حل محاسبات یا محاسبات نسبتاً سخت برای تأیید تراکنش های بلاک چین برای دریافت پاداش انجام می دهند. PoW همچنین مسئول انتشار ارز جدید در سیستم است. در سیستم PoW، هیچ کس نمی تواند تراکنش های جعلی را پاک کند یا ایجاد کند.

ماینرهای PoW باید از منابع محاسباتی خود برای حل هش برای تأیید تراکنش ها استفاده کنند. برای جلوگیری از هزینه مضاعف انجام می شود. Proof of Work همچنین به شما کمک می کند تا اطمینان حاصل کنید که شبکه بدون اتکا به شخص ثالث یا واسطه ای کار می کند.

استخراج اتریوم

فاکتور سودآوری استخراج اتریوم

میزان درآمد یک ماینر اتریوم به چندین هزینه از جمله مصرف برق، کارمزد یا هزینه سخت افزار مورد استفاده بستگی دارد.

به طور کلی، چند عامل بر سود استخراج اتریوم تأثیر می گذارد.

 • پاداش در هر بلوک: در حال حاضر، ماینرها 2 ETH به اضافه هزینه تراکنش برای هر بلوک استخراج شده دریافت می کنند. می‌توانید پاداش‌های هر بلوک برای اتریوم را از سایت‌هایی مانند etherscan.io بررسی کنید، که روزانه آمار به‌روزرسانی‌شده‌ای درباره پاداش‌های بلوک برای اتریوم ارائه می‌دهد.
 • سختی شبکه: هر ارز دیجیتال برای خود یک مشکل ماینینگ دارد، اتریوم هم همینطور. سختی استخراج اتریوم به دشواری مشکلی اشاره دارد که ماینرها می توانند برای تولید یک بلوک حل کنند. به عنوان یک قاعده کلی، تعداد ماینرها در شبکه بیشتر است. هر چه پیدا کردن یک بلوک سخت تر باشد، که افزایش می یابد، دشوارتر است. هر چه ماینرها با سخت افزار قدرتمند بیشتری وارد بازار شوند، دشواری بیشتری باعث کاهش سود قابل توجهی می شود. برای بررسی سختی شبکه فعلی اتریوم، می‌توانید از سایت‌هایی مانند ethstats.net دیدن کنید که روزانه آمار دشواری شبکه را به‌روزرسانی می‌کند.
 • Uptime: مدت زمانی که ریگ ماینر آنلاین است و ماینینگ را در این زمینه آپ تایم می گویند.
 • استخرها: ماینرها از استخرهای هش ماینینگ برای جمع آوری نرخ هش خود برای یافتن سریع بلوک ها و دریافت پاداش استفاده می کنند. در مقایسه با استخراج انفرادی بسیار کارآمدتر است. این یکی از سودآورترین و مطمئن ترین راه های استخراج اتریوم به حساب می آید.
 • سخت‌افزار: ماینرها همیشه باید مراقب به‌روزرسانی‌ها و نوآوری‌ها در دستگاه‌های استخراج و مدل GPU باشند، که می‌تواند با افزایش نرخ هش یا مصرف برق کمتر، در هزینه‌های آنها صرفه‌جویی زیادی کند. از طرف دیگر، ماینرها می‌توانند استخرهای استخراج را برای استخراج موثر اتریوم برای کسب سود انتخاب کنند.
 • تغییرات شبکه: انتقال اتریوم به مدل اثبات سهام بر سود استخراج اثر خواهد داشت. انتظار می رود استخراج PoW (اثبات کار) تا سال 2023 موثر باشد.

انواع استخراج اتریوم

بسته به نوع فرآیندها و سخت افزار مورد استفاده، راه های مختلفی برای استخراج اتریوم وجود دارد. اکنون به اختصار به هر یک از آنها می پردازیم.

استخراج CPU

استخراج CPU از واحد پردازش مرکزی ماینر برای استخراج اتریوم استفاده می کند. تقریباً 5 تا 6 سال پیش این یک گزینه مناسب بود. با این حال، محبوبیت آن به دلیل کاهش سود کاهش یافته است.

 

این یک روند بسیار آهسته است که برای چندین ماه بدون کسب سود قابل توجه ادامه می یابد. تنها چیزی که برای شروع استخراج CPU Ethereum نیاز است فقط یک کامپیوتر و چند برنامه نرم افزاری است.

استخراج GPU

این احتمالاً محبوب ترین روش استخراج ارزهای دیجیتال است. ماینرها از یک یا چند واحد پردازش گرافیکی برای استخراج اتریوم استفاده می کنند. ساخت یک ریگ ماینینگ متشکل از GPU نسبتا ارزان و کارآمد است. یک ریگ استخراج استاندارد اتریوم شامل یک مادربرد، یک پردازنده و یک فریم ریگ است که کارت‌های گرافیک را در خود جای می‌دهد.

ASIC Mining

ASIC مخفف Application-Specific Integrated Circuits است که به دستگاه های خاصی اشاره دارد که استخراج کریپتو را انجام می دهند. در مقایسه با روش‌های فوق، استخراج ASIC به دلیل قدرت محاسباتی/پردازشی بالاتر، می‌تواند مقدار زیادی ETH تولید کند. معمولاً شرکت‌هایی که نسخه جدیدی از ماینرهای ASIC خود را اعلام می‌کنند، با انتقاد از سوی جامعه ارزهای دیجیتال مواجه می‌شوند.

 

از آنجایی که ماینرهای ASIC قدرت محاسباتی بیشتری نسبت به سایر ماینرها دارند، این ترس وجود دارد که فرصت های برابر را از سایر ماینرها سلب کنند. استخراج‌کنندگانی که از پردازنده‌ها و پردازنده‌های گرافیکی استفاده می‌کنند، نمی‌توانند با ماینرهای ASIC در سرعت هش و درآمد همراه باشند. گزارش‌هایی وجود دارد که ماینرهای ASIC با سرمایه‌گذاری در مزارع ASIC بر اقتصاد ارزهای دیجیتال مختلف تأثیر گذاشته‌اند. با این حال، لیست ارزهای دیجیتال شامل اتریوم نمی شود.

استخراج ابری

استخراج ابری مسلماً یکی از بهترین راه‌ها برای استخراج اتریوم در کنار استخراج استخر است. این فرآیندی است که در آن ماینرها به یک نهاد (معمولاً یک شرکت بزرگ) برای اجاره سکوهای استخراج خود پرداخت می کنند. این معمولاً در توافق نامه ای ثابت می شود که در آن تمام درآمدهای دکل به کیف پول رمزنگاری ماینر منتقل می شود.

 

خدمات ماینینگ ابری معمولاً دارای امکانات استخراج بزرگی هستند که از چندین دستگاه ماینینگ تشکیل شده است. با استفاده از این ارزش محاسباتی ترکیبی، آنها می توانند خدمات استخراج را در مقیاس بزرگ بهتر از سایرین ارائه دهند. افرادی که پول کافی برای سرمایه گذاری در ریگ های استخراج ندارند، می توانند از این سرویس برای استخراج ارز دیجیتال استفاده کنند.

 

با این حال، یکی از معایب مربوط به استخراج ابری این است که شما باید پول را از قبل پرداخت کنید به این معنی که در صورت کاهش قیمت ETH، پول خود را پس نخواهید گرفت. همچنین نمی توانید سخت افزار و نرم افزار ارائه شده توسط شرکت استخراج ابری را تغییر دهید.

استخراج انفرادی

به نظر می رسد استخراج به تنهایی یا استخراج انفرادی قابل قبول ترین روش ماینینگ باشد. اما درجه رقابت به دلیل تعداد شرکت کنندگان درگیر در شبکه بالا است. این تنها زمانی سودآور است که منابع کافی برای حضور گسترده در شبکه داشته باشید. به عنوان مثال، اگر بیش از صد پردازنده گرافیکی به عنوان بخشی از یک مزرعه ماینینگ دارید.

 

با این حال، معایب زیادی در رابطه با حفظ مزرعه معدن وجود دارد. آنها می توانند با مسائل گرمایشی و تهویه آفت شوند. نگهداری از چندین ریگ ماینینگ همچنین به این معنی است که باید هزینه زیادی برای برق بپردازید، به خصوص اگر می خواهید بیش از 10 کارت گرافیک نصب کنید.

استخراج استخر

اتریوم را می توان با استفاده از استخرهای ماینینگ نیز استخراج کرد. یک گروه مشترک از ماینرهای ارزهای دیجیتال، منابع محاسباتی خود را در یک استخر استخراج ترکیب می‌کنند. این احتمال آنها را برای یافتن یک بلوک تقویت می کند و منجر به سود بیشتر می شود.

 

شرکت کنندگان در استخر برای یافتن یک بلوک، در این مورد، ETH پاداش دریافت می کنند. شما همیشه این انتخاب را دارید که یا به صورت انفرادی با سرورهای اختصاصی خود بروید یا به همراه سایر ماینرها به یک استخر استخراج بپیوندید تا خروجی هش خود را ترکیب کنید. به عنوان مثال، ترکیب 6 دستگاه ماینینگ در یک استخر می تواند 335 مگا هش در ثانیه ارائه دهد، می تواند 2 گیگا هش قدرت استخراج تولید کند.

نرم افزار و سخت افزار مورد نیاز برای استخراج

بنابراین قبل از شروع استخراج، باید به نرم افزار مورد نیاز و سیستم عامل مورد نیاز خود توجه کنید. شما به موارد زیر نیاز پیدا خواهید کرد:

 • کاربرد استخراج: اتریوم از الگوریتم Ethash استفاده می کند. بنابراین نرم افزار ماینینگی که انتخاب می کنید باید مطابق با الگوریتم باشد.
 • محل استخر ماینینگ
 • کارت گرافیک: GPU با 3 گیگابایت رم، می تواند اتریوم را استخراج کند. ما همیشه توصیه می کنیم از دسکتاپ استفاده کنید. با این حال، لپ‌تاپ‌های گیمینگی وجود دارند که به دلیل کارت‌های رده بالایی که دارند، می‌توانند اتریوم را استخراج کنند.
 • درایورهای GPU
 • کیف پول های رمزنگاری شده: همچنین برای دریافت ETH به یک کیف پول رمزنگاری نیاز دارید.
 • سیستم عامل: باید ویندوز 10 (64 بیت) را انتخاب کنید. همچنین می توانید از توزیع های مختلف لینوکس استفاده کنید. با این حال، توصیه نمی شود. شما به راحتی می توانید ویندوز را نصب کرده و فرآیند استخراج خود را سریعتر شروع کنید.

برای انتخاب نرم افزار استخراج مناسب برای اتریوم، معیارهای زیر را بررسی کنید تا تصمیم نهایی خود را بگیرید:

 • حداکثر نرخ هش: شما باید پس از بررسی قابلیت های سخت افزاری استخراج، نرم افزار استخراج خود را انتخاب کنید.
 • نوع ماینینگ: بسته به نوع استخراجی که انتخاب می کنید، نیازهای نرم افزاری شما متفاوت خواهد بود.

نحوه استخراج اتریوم با استفاده از استخر ماینینگ

در میان تمام روش‌های استخراج که در بالا توضیح داده شد، کاملاً واضح است که استخراج GPU، CPU و ASIC مانند گذشته سودآور نیستند. بنابراین، پیوستن به یک استخر ماینینگ بهترین راه برای کسب درآمد بیشتر در حین استخراج اتریوم است.

قبل از شروع فرآیند استخر ماینینگ مطمئن شوید که تمام درایورهای کارت گرافیک را نصب کرده اید. مرحله بعدی شامل نصب درایور برای کارت گرافیک شما است. برای شروع عملیات استخراج استخر مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله 1: یک استخر استخراج را انتخاب کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که به یک استخر استخراج بپیوندید. با استفاده از استخر ماینینگ، منابعی را به اشتراک می گذارید که هزینه اجرای ریگ های ماینینگ را کاهش می دهد. بسته به کیفیت و ساختار گروه ماینینگ، شانس شما برای یافتن یک بلوک به شدت بهبود می یابد.

برخی از بهترین استخرهای استخراج عبارتند از F2Pool، Sparkpool، Nanopool و Ethermine. برای این راهنما، ما اترمین را انتخاب کرده ایم زیرا مسلماً محبوب ترین استخر استخراج است. دارای ویژگی هایی مانند استخراج ناشناس، طرح پرداخت PPLNS در زمان واقعی و کارمزد پایین 1٪ است. برای پیوستن به استخر ماینینگ، تنها چیزی که نیاز دارید آدرس کیف پول خود است. نیازی به ثبت نام نیست که به شما امکان می دهد به صورت ناشناس استخراج کنید.

مرحله 2: ایجاد یک کیف پول رمزنگاری شده

اگر قبلاً ندارید، باید یک کیف پول Crypto برای ذخیره ETH خود ایجاد کنید. بسته به ترجیحات خود می توانید کیف پول نرم افزاری یا سخت افزاری را انتخاب کنید. هنگام انتخاب بهترین کیف پول کریپتو، امنیت باید اولویت شما باشد. شما می توانید هر کیف پول رمزنگاری که از اتریوم پشتیبانی می کند را انتخاب کنید.

مرحله 3: انتخاب نرم افزار ماینینگ

مرحله بعدی انتخاب نرم افزار ماینینگ است. EasyMiner و Ethminer دو نمونه خوب هستند.

مرحله 4: ایجاد فایل BAT

برای شروع فرآیند استخراج، باید یک فایل BAT ایجاد کنید. ETHminer یک تنظیم پیش فرض را ارائه می دهد که برای اکثر واحدهای پردازش گرافیکی به خوبی کار می کند.

مرحله 5: شروع فرآیند استخراج

هنگامی که فایل دسته ای را برای شروع ماینینگ اجرا می کنید، حدود دو دقیقه طول می کشد. هنگامی که مشاهده کردید که نرخ هش در کنسول ظاهر می شود، فرآیند شروع شده است.

استخراج اتریوم با استفاده از پردازنده گرافیکی

اگرچه استخراج استخر سودآورترین روش استخراج اتریوم است، اما بسیاری از مردم همچنان می‌خواهند از پردازنده‌های گرافیکی خود برای استخراج استفاده کنند. راهنمای زیر به شما کمک می کند تا با استفاده از GPU خود استخراج کنید.

مرحله 1: دانلود و راه اندازی client

Client استخراج زیادی وجود دارد که می توانید دانلود کنید. ما MinerGate را برای هدف این راهنما انتخاب کرده ایم. می توانید آن را مستقیماً از وب سایت رسمی آنها دانلود کنید. پس از اتمام نصب، برنامه را اجرا کنید.

مرحله 2: Benchmark PC

همیشه ایده خوبی است که قبل از شروع فرآیند ماینینگ، رایانه شخصی خود را محک بزنید. این موضوع شک و تردید را در مورد اینکه آیا دستگاه به اندازه کافی برای استخراج اتریوم قدرتمند است برطرف می کند. روی گزینه “Benchmark” در نوار بالا و سپس “Benchmark” کلیک کنید.

مرحله 3: شروع فرآیند استخراج

برای شروع فرآیند استخراج، روی “tab ماینر” که در بالای صفحه وجود دارد کلیک کنید. اتریوم را از لیست ارزهای دیجیتال موجودی که MinerGate می تواند استخراج کند، انتخاب کنید. روی «شروع استخراج» در کنار گزینه اتریوم کلیک کنید.

پس از شروع استخراج، می‌توانید روی تب «Miner» کلیک کنید تا موجودی فعلی خود را بررسی کنید، که نشان‌دهنده تمام ETH است که تا به امروز استخراج کرده‌اید. شما می توانید هش ریت فعلی خود را از قسمت GPU Mining بررسی کنید. برای انتخاب تعداد GPU هایی که می خواهید به فرآیند استخراج اختصاص دهید، می توانید از منوی کشویی در بخش استخراج GPU استفاده کنید.

برداشت اتریوم به کیف پول شما

برای برداشت ETH خود از MinerGate، به تب Wallet رفته و بر روی “withdraw” کلیک کنید. از طرف دیگر، می توانید به داشبورد بروید و از دکمه برداشت در کنار ETH استفاده کنید. مقدار مورد نظر ETH را وارد کنید. می توانید برای برداشتن همه یافته ها، فیلد را خالی بگذارید. در نوار آدرس، آدرس کیف پول خود را وارد کنید و دوباره دکمه برداشت را فشار دهید تا فرآیند برداشت آغاز شود.

نوشته قبلی

15 مورد از رایج ترین ایرادات لپ تاپ + راه‌حل [PDF]

نوشته بعدی

نحوه عیب یابی ماشین ظرفشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − سه =

سبد خرید
ورود

1 × 2 =

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ایجاد حساب کاربری