جشنواره زمستانه تا بهار(جشنواره عیدانه) ۱۰ درصد تخفیف در کل دوره ها مهلت ثبت نام فقط و فقط تا ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۲

لوگو آموزشگاه کار دانش
لوگو آموزشگاه کار دانش

نحوه راه اندازی استخراج بیت کوین

دسته بندی :آموزش ارز دیجیتال ۲۰ مهر ۱۴۰۰ kar-danesh 4657
نحوه راه اندازی استخراج بیت کوین

اگر به حوزه ارزهای دیجیتال و استخراج آن‌ها علاقه مند هستید، آموزشگاه کاردانش دوره‌هایی را در این زمینه برگزار می‌کند. از جمله این دوره‌ها؛ دوره آموزش تعمیرات ماینر، دوره آموزش نصب و راه اندازی فارم ماینر، دوره آموزش نصب و راه اندازی ریگ ماینینگ، دوره آموزش ارزهای دیجیتال، دوره آموزش بازار فارکس و…می‌باشند، شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در ارتباط باشید.

Bitmain Antiminers چیست و در کجا تولید می‌شود؟

برای درک نحوه شروع استخراج بیت کوین، باید درباره Antminers بدانید.

Bitmain Antminers سخت افزاری برای استخراج است که توسط شرکت چینی Bitmain ایجاد شده است. Bitmain توسط Micree Zhan و Jihan Wu در سال 2013 تاسیس شد.

میکری ژان یک متخصص طراحی تراشه است که به همراه جیهان Bitmain را با هدف تمرکز بر معدن به عنوان راهی برای درآمدزایی راه اندازی کردند. تیم Bitmain به زودی به یکی از استخراج کنندگان برجسته بیت کوین در جهان تبدیل شد.

Bitmain برای اولین بار Antminer را در سال 2013 ایجاد کرد، محصولی که به بسیاری از شرکت‌ها کمک کرد تا بر صنعت معدن فوق رقابتی جدید مسلط شوند. در حال حاضر، Bitmain Antminers مسئول حدود 70 درصد از کل استخراج بیت کوین است.

Antminers فقط سخت افزار استخراج بیت کوین هستند. آن‌ها به عنوان قوی‌ترین سخت افزار استخراج در جهان شناخته می‌شوند. Antminers برای ارزهای رمزنگاری شده مختلف مانند Bitcoin ، Litecoin ، ZEC و Etherium وجود دارد.  Antminers هیچ هزینه‌ای برای استخراج بیت کوین بابت Pay Per Last N سهام (PPLNS) نمی‌گیرد. با این حال، آن‌ها مبلغ معامله در بلوک را نگه می‌دارند.

Antminer S9 برای استخراج بیت کوین

آخرین Antminer Bitmain Antminer S9 است و حدود 1375 وات استفاده می‌کند. با در نظر گرفتن این موضوع، واضح است که فعالیت S9 برای شما بین 15 تا 30 سنت در هر ساعت هزینه دارد. این رقم ممکن است بر اساس هزینه برق منطقه شما بیشتر یا کمتر باشد.

S9 بدون نیاز به کامپیوتر میزبان جداگانه کار می‌کند. برای کار با S9، به منبع تغذیه مخصوصا APW5/APW3 نیاز دارید که جداگانه فروخته می‌شود. S9s دارای کارآیی، مصرف برق و هش ریت 098 J/GH٪ 7، ، 1323W ± 7، و 13.5TH/s ± 7 است. در حال حاضر، دارای خروجی 14TH/s است، که آن را به قوی‌ترین سخت افزار استخراج بیت کوین در کره زمین تبدیل می‌کند.

خوب این به چه معنا است؟

بر اساس مشخصات فنی، S9 دارای ظرفیت استخراج 0.03600399 بیت کوین در ماه است. این رقم در هزینه سخت افزار، برق، هزینه‌های استخر و سایر موارد تأثیر نمی‌گذارد. اگر Antminer را برای یک ماه اجرا می‌کنید، انتظار داشته باشید که 0.02138775 بیت کوین سود داشته باشید که معادل 178.78 دلار است. با این حال، این سود بستگی به هزینه برق دارد، که در این حالت 0.1 دلار به ازای هر کیلووات ساعت فرض می‌شود.

antminer S9 - انت ماینر S9

Antminer E3 برای استخراج اتر

Antminer E3 اولین استخراج کننده ASIC از Bitmain است که می‌تواند اتریوم و سایر ارزهای رمزنگاری شده را بر اساس الگوریتم Ethash/Dagger-Hashimoto استخراج کند. E3 همچنین می‌تواند هش ریت 180 MH/s را با توان 800W ارائه دهد، 800 دلار هزینه دارد وقتی Bitmain حمل و نقل E3های پیش رزرو شده را بین 16 تا 31 ژوئیه 2018 آغاز کند.

فقط برای اینکه بتوانید به قدرت E3 نگاهی بیندازید: NVIDIA GeForce GT 1080 Ti اورکلاک شده می‌تواند سرعت استخراج اتریوم را با سرعت 35 مگاهرتز بر ثانیه بدست آورد. برای مطابقت با آنچه که یک E3 ارائه می‌دهد، به 5 عدد 1080 اورکلاک شده نیاز دارید. به عبارت دیگر، E3 از نظر مصرف برق و هش ریت معادل یک دکل معمولی استخراج ماین GPU است، اما فشرده‌تر است.

antminer E3 - انت ماینر E3

Antminer Z9 Mini برای استخراج ZCash

Antminer Z9 دارای قدرت 300W و دارای نرخ هش 10.0 KH/s است. Z9 ارز رمزنگاری ZCash را استخراج می‌کند.  قیمت Z9 850 دلار است. Z9 اولین معدنچی Equihash ASIC در جهان است که به کاربران اجازه می‌دهد BitcoinGold ، Komodo ، ZCash و دیگران را استخراج کنند.

به منظور جلوگیری از احتکار و اجازه دادن به همه افراد در سراسر جهان برای بدست آوردن یک Bitmain برای هر کاربر محدودیت یک ماینر تعیین کرده است. Bitmain Z9 را از 24 آگوست ارسال می‌کند.

bitmain antminer Z9

Antminer L3 ++ برای استخراج Litecoin

برای استخراج Litecoin، Bitmain Antminer L3 ++ ، قوی‌ترین ماینر Litecoin و جانشین Bitmain Antminer L3 را ارائه می‌دهد. دارای 580MH/s hashrate و مصرف برق 876W ± 10 است. هنگام اجرای L3 ++ ، یک ماینر می‌تواند ماهیانه 178 دلار برای استخراج سکه Scrypt درآمد کسب کند.

برای کار با برد هشینگ، به ATU PSU با حداقل 9 اتصال شش پین PCI-E نیاز دارید. در مناطقی که تعرفه برق بالای 1 دلار بر کیلووات ساعت است، استفاده از L3 سودآور نیست. L3 در حال حاضر 556 دلار قیمت دارد. راندمان قدرت آن 1.6 J/MH است. صدای L3 ++ به اندازه یک خلاء بلند است و بنابراین، برای استفاده در دسکتاپ ایده آل نیست.

bitmain antminer L3++

Dashcoin D3 برای استخراج Dashcoin

ماین Dashcoin برای استخراج Dash استفاده می‌شود. تراشه ASIC آن مخصوص استخراج Dashcoin طراحی شده است. در حال حاضر، استخراج کننده Dashcoin قوی‌ترین ماینر Dash ASIC است.

با مصرف برق 1200 وات، D3 دارای هش ریت 15 GH/s است. راندمان آن 1.6J/MH است. مهم است که از ATX-PSU با برق و اتصالات مناسب استفاده کنید تا به طور موثر کار کند.

bitmain antminer d3

مزایای استفاده از Antminers چیست؟

در حالی که استخراج معدن با استفاده از Antminers هنوز سودآور است، سودآوری آن کاهش یافته است. پاداش کمتر استخراج و افزایش هزینه‌های استخراج تراشه‌های سخت افزاری، سوددهی فوری را بسیار دشوار می‌کند.

با این وجود، نظرات مشتریان نشان می‌دهد که Antminers هنوز سودآورترین ماینر هستند. این بدان معنا نیست که Antminers معایبی ندارد؛ بلکه به دلیل کاهش سودآوری استخراج ارز رمزنگاری شده، بسیاری از ماینرها توجه خود را به آلت کوین‌ها معطوف می‌کنند. پس از استخراج آلت کوین، پاداش‌های دریافتی را به بیت کوین تبدیل می‌کنند.

اما نکته اصلی اینجاست:

با وجود اینکه Bitcoin Antminers با شرکت‌هایی مانند DragonMint و Avalon در رقابت زیادی می‌باشد، هنوز هم بهترین آن‌ها در جهان محسوب می‌شود.

سال اول استخراج به طور معمول به ضرر ماینر ختم می‌شود. اگر عملیات استخراج معدن شما به سطح یک مزرعه برسد، ممکن است VOCهای کافی تولید کند تا فیلتر شود. در این مورد، مهم است که از مجرای هوایی متشکل از نمونه‌های فرش که به صورت زیگزاگ مرتب شده‌اند استفاده شود تا بیشتر سر و صدا حذف شود.

اشکالات اصلی Antminers چیست و چگونه بر سود شما تأثیر می‌گذارد؟

قیمتS9، دوهزار دلار است که هزینه بسیار زیادی است. اگر در مناطقی با تعرفه‌های بالای برق ماین کنید، با ضرر مواجه خواهید شد. Antminer می‌تواند به شما 0.1248924 بیت کوین یا 104.40 دلار در ماه بر اساس نرخ برق فوق برساند. اگر هزینه Antminer در هنگام خرید 1000 دلار برای شما هزینه داشته باشد، تقریبا 10 ماه طول می‌کشد تا به نتیجه برسید.

این همش نیست:

اگر در منطقه‌ای با هزینه برق بالا زندگی می‌کنید، با ضرر مواجه خواهید شد. اشکال استفاده از S9 در خانه این است که خطر سوختن و پمپاژ دود در خانه شما وجود دارد. حتی اگر از فیلتر MERV 11 استفاده می‌کنید، باز هم برای محافظت در برابر دود تولید شده توسط ماینر کافی نخواهد بود.

همچنین در صورت وجود بچه‌های کوچک در اطراف، توصیه نمی‌شود S9 را در خانه اجرا کنید. حتی در مقادیر اندک، قرار گرفتن در معرض سرب می‌تواند تأثیرات بسیار منفی بر رشد مغز کودکان خردسال داشته باشد. در حالی که بزرگسالان ممکن است چندان تحت تأثیر قرار نگیرند، سرب هنوز به مغز شما آسیب می‌رساند.

اینجا معامله است:

دکل شما باید 24 ساعته کار کند، به این معنی که باید نگران سرمایش، برق و سر و صدا باشید. شما همچنین باید چند دکل معدن نصب کنید تا شانس کسب سود را افزایش دهید. با این حال، این امر باعث ایجاد سر و صدا، برق و گرما می‌شود.

همچنین باید سخت افزار را جایگزین کنید. هر زمان که زمان خرابی وجود داشته باشد، با پول از دست رفته ارتباط دارد. تصور کنید اگر یکی از ماینر شما در حین کار دچار آسیب شود. شما فقط ساعت‌ها وقت ماین کردن را از دست داده‌اید که این یک ضرر است.

بنابراین، آیا باید ماینر را از خانه اجرا کنید؟

این را در نظر بگیرید:

اگر منطقه شما دارای تعرفه‌های بالای برق است، اگر بچه‌های کوچکی وجود دارند که ممکن است در اثر تماس با سرب آسیب ببینند یا اگر ماینر با وسایلی احاطه شوند که ممکن است به راحتی آتش بگیرند، ممکن است مایل نباشید ماینر را در خانه داشته باشید.

اگر می‌توانید فیلتر VOC تهیه کنید، ممکن است ماینر را از خانه اجرا کنید، به خصوص اگر قصد دارید در آینده انجام عملیات خود را گسترش دهید. این مانع از رسیدن سطح VOC به سطوح سمی می‌شود. اگر می‌خواهید استخراج بیت کوین را در خانه انجام دهید، این موضوع را جدی بگیرید.

این همه ماجرا نیست:

اگر می‌توانید یک دستگاه مرطوب کننده را برای محافظت از تجهیزات در برابر آسیب ناشی از الکتریسیته ساکن در شرایطی که رطوبت زیر 20 درصد است و یا اگر تعرفه‌های برق در منطقه شما مقرون به صرفه است، اجرای ماینر از خانه نیز توصیه می‌شود.

اگر تصمیم دارید ماینر را از خانه خارج کنید، یکی از مواردی که باید به آن توجه کنید رطوبت است. به طور مداوم رطوبت نسبی خود را زیر نظر داشته باشید تا از بالای 20 درصد اطمینان حاصل کنید.

اگر کمتر از 20 است، دستگاه رطوبت دهنده هوا بخرید. هرگز نباید اجازه دهید هوای اطراف ماینر بسیار خشک شود. همچنین مواردی را که می‌توانند به راحتی بسوزانند در کنار ماینر قرار ندهید تا خطر آتش سوزی کاهش یابد.

نتیجه

در این مقاله، ما تاریخچه شرکت Bitmain مستقر در چین که Antminers را تولید می‌کند، نسخه‌های مختلف Antminer و آنچه آن‌ها انجام می‌دهند را بررسی کرده‌ایم. داشتن یک ماینر جدید و دست دوم می‌تواند به شما در بدست آوردن قطعات آسیب دیده کمک کند. به یاد داشته باشید که ماینر 24 ساعته و 7 روزه کار می‌کنند و احتمال آسیب دیدن برخی از قطعات افزایش می‌یابد.

امیدوارم اکنون بدانید چگونه استخراج بیت کوین را شروع کنید. قبل از نصب تجهیزات معدنی خود در خانه، موارد زیادی را باید در نظر بگیرید. اول، شما باید Antminer مناسب را بسته به ارز رمزنگاری شده‌ای که می‌خواهید استخراج کنید، تهیه کنید.

با این حال:

اگر در منطقه‌ای با تعرفه‌های پایین برق زندگی می‌کنید، ممکن است ماینر بیت کوین را در خانه خود نصب کنید، اگر می‌توانید یک رطوبت دهنده بخرید تا از هوای اطراف ماینر به دلیل الکتریسیته ساکن جلوگیری کرده و آسیب نبیند.

ماینرها همچنین سر و صدای زیادی تولید می‌کنند و اگر فرزند دارید و باید عملیات استخراج را از خانه انجام دهید، در این صورت ماینر را در یک اتاق دیگر قرار دهید. اگر قصد دارید از گرمای تولید شده توسط ماینر برای گرم کردن خانه خود استفاده کنید، مطمئن شوید که یک فیلتر VOC دارید تا از شما و خانواده شما در برابر استنشاق گازهای سمی محافظت کند. همچنین مواد قابل اشتعال را در کنار ماینر آویزان نکنید.

به یاد داشته باشید که با افزایش عملیات استخراج شما، به احتمال زیاد مجبور خواهید شد آن‌ها را به یک مرکز جمع آوری منتقل کنید تا مدیریت آن‌ها راحت‌تر از مدیریت عملیات استخراج از خانه باشد.

kar-danesh

مطالب اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت − سه =

لینک کوتاه: