تخفیف ویژه 10 درصدی در کل دوره ها فقط فقط  شرکت در دوره تا 31 خرداد ماه

لوگو آموزشگاه کار دانش
لوگو آموزشگاه کار دانش

نحوه کار با ماشین ظرفشویی

دسته بندی :آموزش ماشین ظرفشویی ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ kar-danesh 4522
نحوه کار با ماشین ظرف شویی

طرز کار و استفاده ی همه ی ماشین های ظرفشویی به یک شکل است. ماشین های ظرفشویی بر خلاف ماشین لباسشویی تنوع شستشوی بالایی ندارد. اما برای راحتی کار مصرف‌کنندگان ماشین ظرفشویی در این مقاله به نحوه کار با ماشین ظرفشویی پرداختیم.

علاقمندان به تعمیر انواع لوازم برقی خانگی علاوه بر یادگیری تعمیر انواع ماشین ظرفشویی می‌توانند با شرکت در دوره آموزش تعمیرات لوازم خانگی تعمیر سایر لوازم برقی خانگی را نیز یاد گیرند.

آشنایی با ماشین ظرفشویی

نکات مهم نحوه استفاده از ماشین ظرفشویی برای اولین بار

 1. اگر غذای زیادی به ظرف چسبیده است آن را با دستمال یا ابزار مناسب پاک کنید. اگر در ظرفی که میخواهید در ماشین ظرفشویی بگذارید سوختگی وجود دارد، سوختگی ها را از بین ببرید. سعی کنید تا جایی که امکان دارد ماشین ظرفشویی را پر کنید زیرا بهترین راندمان را دارد.
 2. در داخل دریچه ای که درون ماشین ظرفشویی وجود دارد دربی مثل درب پیت به روی آن نصب شده است که مخصوص محفظه ی نمک است و نقش بسزایی در پروسه ی سخت گیری دارد. ضروری است که این درب به صورت کامل بسته شود و اگر کاملا بسته نشود، نمکی که در محفظه وجود دارد نشت میکند و باعث سوراخ شدن دیگ و یا زنگ زدن کابینت و فیلتر های سه گانه میشود. توجه شود هر گونه پودر شوینده و نمک طعام نباید در محفظه ریخته شود.
 3. برای روشن کردن ماشین ظرفشویی برای بار اول باید 2 لیوان نمک مخصوص ماشین ظرفشویی را با حدود یک لیتر آب مخلوط کرده و در محفظه بریزید اما برای دفعه های بعد اگر نمک را بدون آب بریزید مشکلی پیش نمی آید. هنگامی که علامت نشانگر ماشین ظرفشویی روشن شود یعنی نمک ماشین ظرفشویی تمام شده و شما لازم است نمک مخصوص را به محفظه بریزید.
 4. محفظه ی مایع جلا دهنده که روی درب داخل ماشین ظرفشویی قرار دارد مکمل نمک است و باعث میشود اثرات رسوب به آسانی از روی سطح ظرف ها پاک شود و ظروف راحت تر خشک شده و باعث براق شدن آن ها نیز میشود. علامت ستاره روی نمایشگر ظرفشویی نشان دهنده ی تمام شدن مایع جلا دهنده است . روی درب، کنار مخزن مایع جلا دهنده، مخزن پودر ماشین ظرفشویی وجود دارد که برای هر بار استفاده از ماشین ظرفشویی باید مخزن آن را پر کنید، این مخزن دو شیار دارد که اگر فقط سبد اول پر شده تا شیار اول و اگر هر دو سبد پر شده تا شیار دوم را پر کنید.
 5. یک قرص ماشین ظرف شویی شامل پودر و مایع جلا دهنده و نمک است که اگر از این قرص استفاده کنید دیگر نیازی به ریختن نمک  و مایع مجلا دهنده نمی‌باشد اگرچه نشانگر های مایع جلادهنده و نمک روشن است اما مشکلی برای ماشین ظرفشویی پیش نمی آید.

اگر به ساز و کار لوازم خانگی، آشنایی با قطعات آن ها و تعمیر لوازم خانگی خصوصا ماشین ظرفشویی علاقه دارید پیشنهاد ما به شما شرکت در دوره آموزش تعمیرات ماشین ظرفشویی می باشد.

نکات استفاده از شوینده های مناسب برای ماشین ظرفشویی

اگر با لکه های روی لیوانتان مشکل دارید میتوانید در مخزن شوینده ی خودتان مقداری سرکه ی سفید بریزید. از استفاده ی بیش از حد شوینده ها در ماشین ظرفشویی خودداری کنید زیرا باعث ایجاد لکه هایی روی ظروف میشود. توجه کنید که در ماشین ظرفشویی به مرور زمان آثار شوینده و آلودگی ها در دیواره های آن مشاهده می شود. برای تمیز کردن این آثار می توانید از نوشابه های گاز دار یا سرکه استفاده کنید. نوشابه یا سرکه را کف ماشین ظرفشویی ریخته و دستگاه را با تنظیم روی آب داغ و خشک کن روشن کنید. توصیه میشود هر شش ماه یکبار به جرم گیری ماشین ظرفشویی بپردازید.

نحوه ی گذاشتن و چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی

 1. ظروف کوچکتر در مرکز قرار گیرند
 2. لیوان و ماگ و اینگونه ظروف در سبد بالا قرار گیرند
 3. ظروف را به هم نچسبانید
 4. ظروف پلاستیکی را از المنت دور نگه دارید
 5. مناسب ترین حالت برای گذاشتن ماهیتابه و قابلمه در سبد پایین و اطراف است
 6. بشقاب ها را بیشتر در مرکز قرار دهید
 7. کثیف ترین ظروف را در مرکز قرار دهید
 8. قاشق و چنگال ها را به گونه ای قرار دهید که دسته ی آنها به سمت پایین باشد

آشنایی با ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی یکی از مورد استفاده ترین وسایل خانه و آشپزخانه است و استفاده درست از آن یکی از نکات مثبتی است که میتوان برای نگهداری بیشتر آن به کار برد.

مطالب بیشتر

نحوه عیب یابی ماشین ظرفشویی

 

kar-danesh

مطالب اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 15 =

لینک کوتاه: