جشنواره زمستانه تا بهار(جشنواره عیدانه) ۱۰ درصد تخفیف در کل دوره ها مهلت ثبت نام فقط و فقط تا ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۲

لوگو آموزشگاه کار دانش
لوگو آموزشگاه کار دانش

عیب یابی تلویزیون TCL

دسته بندی :آموزش تعمیرات تلویزیون ۲۵ فروردین ۱۴۰۱ kar-danesh 5139
عیب یابی تلوزیون TCL

با توجه به اینکه برند TCLسومین تولید کننده تلویزیون بزرگ جهان است و با ROKU همکاری دارد. همچنین  تلویزیون TCL قابلیت چندرسانه ای دارند. همین موصوع دلیل محبوبیت بالای آن می‌باشد. تعمیرات و عیب یابی این تلویزیون، به علت حساسیت بالایی که دارد؛ باید به دست افراد ماهر انجام شود. در غیر این صورت مشکلات جدی تری در پی‌ خواهد داشت.

آموزشگاه فنی و مهندسی کاردانش با برگزاری، دوره آموزش تعمیرات صوتی و تصویری به علاقه مندان این حرفه کمک می‌کند تا با بهترین امکانات و مناسب ترین هزینه ها، به یادگیری بپردازند. از ویژگی های این دوره پشتیبانی مادام العمر و گواهی نامه بین المللی معتبر است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با پشتیبان های ما تماس حاصل فرمایید.

عیب های رایج تلویزیون TCL

TCL TV troubleshooting

  1. قطع شدن صدا: به نقص در مین برد باز می‌گردد.
  2. نداشتن تصویر: بلک لایت یا مین برد خراب می‌باشد.
  3. قطع و وصل شدن تصویر: به علت استفاده از تلویزیون در مدت زمان طولانی بوجود می‌آید.
  4.  چراغ پاور به صورت ممتد چشمک می‌زند.
  5. تصویر صفحه نمایش، کم نور و محو استک.
  6. دیر روشن شدن یا اصلا روشن نشدن تلویزیون: این مشکل به برد یا پاور مرتبط می‌شود.
  7.  خطوط افقی و عمودی و در مواقعی پخش شدن رنگ‌های صفحه نمایش را مشاهده می‌کنید.

علت قطع شدن صدا چیست؟

قطع شدن کامل صدا، یکی دیگر از مشکلاتی است که برای تلویزیون‌های TCL رخ می‌دهد. ابتدا صدای تلویزیون قطع و وصل و بعد از مدتی تلویزیون کاملا بی صدا خواهد ماند. برای  این عیب، در تلویزیون TCL، ابتدا باید از سالم بودن ورودی های صدا در بخش صدا مطمئن شد. ورودی های صدا همان پورت‌های AV  یا HDMI می‌باشند.

در صورتی که این کابل ها مشکلی نداشته باشند، مشکل از برد مادر است. ایرادات بوجود آمده در مادر برد معمولا به گرم شدن و زیاد کار کردن تلویزیون باز می‌گردد. در بعضی مواقع استفاده کردن از کابل‌های HDMI بی کیفیت،  یکی دیگر از دلایل خراب شدن مادر برد و قطعی صدا خواهد بود.

 چرا لامپ تصویر می‌سوزد؟

سوختن لامپ تصویر در بسیاری از تلویزیون‌ها اتفاق میفتد. مشاهده این مورد در بسیاری از مدل های فاقد گارانتی معتبر و صحیح رایج است. اغلب این مشکل در بخش بلک لایت برد تلویزیون TCL به چشم می‌خورد. هرگاه تلویزیون TCL دچار این مشکل شود، تصویر تلویزیون به طور کلی قطع خواهد شد.

در برخی مدل‌های این تلوزیون، در ابتدا مدتی تصویر تلویزیون قطع و وصل خواهد شد. در نهایت به صورت کلی تصویر از بین می‌رود. این اتفاق به علت افزایش تعداد لامپ های سوخته رخ می‌دهد. هر چه تعداد این لامپ ها افزایش یابد تلویزیون سریع تر دچار این مشکل می‌شود. این مشکل به خاطر برد پاور نیز می‌تواند بوجود آید. وظیفه برد پاور یا منبع تغذیه تلویزیون، فراهم آوردن انرژی لازم برای روشن و خاموش شدن تلویزیون است. در ناحیه برد و پاور تعمیراتی صورت می‌گیرد. این تعمیرات می‌توانند این عیب را برطرف سازند.

علت دیر روشن شدن تلویزیون چیست؟

این عیب نیر به مرور زمان برای بیشتر تلویزیون ها رخ خواهد داد. در بخش پاور، سوختن یا خرابی‌ می‌تواند در ایجاد تصویر و به خصوص روشن شدن تلویزیون اختلالی بوجود آورد. همانطور که اشاره کردیم برد پاور منبع تغذیه انرژی تلویزیون برای روشن و خاموش کردن دستگاه می‌باشد.

خرابی این قطعه باعث طولانی تر شدن فرایند روشن شدن تلویزیون است. تداوم این فرایند باعث قرارگیری تلویزیون در حالت استند‌بای و دوباره روشن نشدن آن خواهد شد. این آسیب در بخش پاور بوجود می‌آید. اما می‌تواند به بخش مین برد خساراتی وارد نماید.

چرا صفحه نمایش ضعیف و کم نور می‌شود؟

همه تلویزیون‌های TCL صفحه نمایش ضعیف و کم نوری دارند. ممکن است علت روشن و شفاف نبودن صفحه نمایش، خرابی تلویزیون TCL نباشد. با اینحال این مسئله شامل نقاط ضعف آن خواهد شد. به علت نور کم، زاویه دید تلویزیون‌های TCL در مقایسه با سایر تلویزیون‌ها ضعیف‌تر به شمار می‌آید. برای این که این عیب را تا حدی برطرف کنید بهتر است تلویزیون، در مکانی دور از پنجره قرار یابد. همچنین هنگام تماشای تلویزیون نور محیط را کاهش دهید. با این کار می‌توانید تصویر بهتری از تلویزیون دریافت کنید.

چرا تلویزیون خطوط افقی و عمودی روی صفحه نمایش نشان می‌دهد؟

از دیگرر مسائل مربوط به صفحه نمایش، مشاهده خطوط افقی و یا عمودی روی صفحه نمایش می‌باشد. ممکن است صفحه نمایش بدون هیچگونه ضربه یا آسیب باشد. با این وجود یک خط روشن به صورت افقی یا عمودی را در وسط  یا کنار تصویر نمایان سازد. این مشکل بیشتر مربوط به پنل تلویزیون است. به علت قیمت بالای این قطعه بهتر است، با نمایندگی تلویزیون تماس گرفته و تعمیرات را به آنها واگذار کنید.

علت هنگ کردن تلویزیون و ریموت کنترل چیست؟

TV remote failure

 

 

در برخی از موارد با وجود روشن بودن تلویزیون، ریموت کنترل هیچ کاری انجام نمی‌دهد. در این حالت می‌توان گفت تلویزیون و ریموت کنترل هنگ کرده‌اند. با بررسی ریموت کنترل، از وجود باطری‌های قوی و سالم ریموت کنترل مطمئن شوید. حتی می‌توان با بررسی درستی کارکرد دکمه های اصلی روی تلویزیون، متوجه نیاز برد به تعمیر یا تعویض شد.

علت خراب شدن پنل‌ها چیست؟

یکی دیگر از ایرادات تلویزیون TCL بوحود آمدن مشکلاتی در پنل می‌باشد. این مشکلات می‌توانند منجر به خرابی تصویر شوند. در نهایت ممکن است تصویر تاریک یا دوتایی شود.

تلویزیون روشن را در نظر بگیرید که  به مرور تصویر از بالای صفحه تاریک و سیاه خواهد شد. این تاریکی کم کم به تمام تصویر صفحه انتقال میابد. یا این که تصویر با هاله‌ای به صورت دو تایی نمایش داده خواهد شد. برای رفع این عیب، یک تکنسین متخصص باید قسمت پنل صفحه نمایش را مورد بررسی و عیب یابی قرار دهد.

کیفیت تلویزیون TCL چگونه است؟

از مهم ترین سوالات مشتریان این مورد می‌باشد. بله تلویزیون TCL نسبت به رقبای خود محصولات باکیفیت تری تولید می‌کند. از نظر نور و رنگ و همچنین تصویر، کیفیت عالی دارد. ببه گونه ای که می توانید فیلم را با وضوح بسیار بالایی در این تلویزیون مشاهده نمایید.

kar-danesh

مطالب اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 1 =

لینک کوتاه: