تخفیف ویژه 10 درصدی در کل دوره ها فقط فقط  شرکت در دوره تا 31 خرداد ماه

عیب یابی گوشی ایفون 6

همانطور که می‌دانید گوشی های اپل به علت تحریم های ایران اغلب به سختی یا با واسطه کشورهای همسایه به ایران وارد می‌شوند. به همین علت در صورت بروز مشکلات، اقدام به رفع عیوب آن بسیار حساس خواهد بود. آموزشگاه فنی و مهندسی کاردانش با برگزاری دوره آموزش تعمیرات موبایل  برای علاقه مندان این حرفه زمینه های یادگیری را فراهم آورده است.  از ویژگی های این دوره پشتیبانی مادام العمر و ارائه گواهی نامه بین المللی و معتبر می‌باشد.برای دریافت اظلاعات بیشتر با پشتیبان های ما تماس حاصل فرمایید.

عیب یابی آیفون 6

Troubleshooting iPhone 6

وصل نشدن آیفون به Wi-Fi

وارد تنظیمات وای‌فای، شده و با انگشت خود روی دکمه وای‌فای لمس کنید. پس از خاموش شدن وای‌فای، دوباره آن را روشن و برای اتصال تلاش نمایید. این کار گوشی شما را از تمام اتصال‌های وای‌فای قطع کرده و دوباره وصل می‌کند. اگر نمی‌توانید وای‌فای را خاموش یا روشن کنید، گوشی را به حالت پرواز درآورید.

اگر همچنان مشکل عدم اتصال به وای‌فای ادامه یافت، با ورود به بخش تنظیمات و وای‌فای، روی شبکه فعلی بروید. سپس گزینه Forget را انتخاب کنید. در نهایت می‌توانید به شبکه وای‌فای مورد نظر متصل شوید.

هنگ کردن آیفون6

در این زمان گوشی باید ریستارت شود. این کار باعث نمی‌شود که تصاویر، ویدیو‌ها و فایل‌های مهم را از دست دهید. به این دلیل که ریستارت کردن، تنها به اعمال جاری روی گوشی خاتمه خواهد داد. این کار تنها آنها را مجددا راه اندازی می‌کند. البته  این اعمال جاری مشابه نگارش یک ایمیل می‌باشد. در این هنگام اگر گوشی آیفون شما ریستارت شود؛ ایمیل  مورد نظرتان را از دست خواهید داد. ولی می‌توانید مجدداً به نگارش آن بپردازید.

فرآیند راه اندازی مجدد، با توجه به نوع گوشی متفاوت است. در گوشی های آیفون 6 یا قدیمی‌تر با قرار دادن انگشت خود یر روی دکمه Home و Power در قسمت بالایی گوشی می‌یاشد، نگه دارید. پس از مدتی لوگوی اپل ظاهر  خواهد شد. اگر مشکل همچنان ادامه داشت، امکان دارد به روزرسانی جدیدی برای نسخه ios گوشی شما منتشر شده باشد. در صورت وجود نسخه جدید، گوشی را به روزرسانی کنید. اگر باز هم با انجام این مراحل مشکل حل نشد، گوشی خود را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. به یاد داشته باشید ک پیش از انجام این کار، حتماً از اطلاعات مهم  نسخه پشتیبان تهیه نمایید.

آپدیت نشدن آیفون6

Troubleshooting iPhone 6

در عیب یابی گوشی آیفون آپدیت کردن مسئله ای مهم و همیشه مطرح می‌باشد.راه حل آن، وصل کردن گوشی ایفون6 به رایانه شخصی یا Mac است. سپس همانطو که پبش از این گفتیم آن را ریستارت نمایید. این کار باعث ایجاد حالت ریکاوری در گوشی آیفون شما خواهد شد. پس از ورود به این حالت، برای دریافت و نصب به روزرسانی نسخه iOS گوشی شما  گزینه ای نمایان می‌شود. پس از نصب، گوشی شما باید به درستی کار کند. اگر گزینه نصب به روزرسانی برای شما نمایش داده نشد، باید گوشی ایفون 6 را به تنظیمات کارخانه بازگردانید. این کار تمامی داده‌های گوشی را پاک خواهد کرد.

داغ شدن بیش از حد آیفون6

در یک روز آفتابی اگر گوشی آیفون شما به مدت طولانی در برابر آفتاب یا عوامل گرم کننده قرار گیرد، آیفون یک هشدار مبنی بر گرم شدن بیش از حد تلفن به شما خواهد داد. این هشدار بیان می‌کند تا زمانی که تلفن شما خنک نشده است، نباید از گوشی استفاده کنید. در چنین شرایطی بهترین کار دور کردن گوشی از مجاورت مستقیم آفتاب و منتظر ماندن جهت خنک شدن تدریجی آن می‌باشد. برای سرعت بخشیدن به خنک شدن آیفون 6، می‌توانید حالت هواپیما را فعال نمایید.

ممکن است متوجه شوید که گوشی آیفون 6 به طور مکرر داغ می‌شود. در عین حال، هشداری که گفته شد را دریافت نمی‌کنید. در این صورت، پبدا کردن راه حل سریع برای خنک کردن گوشی به ندرت وجود دارد. به این دلیل که در اکثر مواقع مشکل سخت افزاری است. با این حال از روش های زیر نیز می‌توانید کمک بگیرید.

 1.  برداشتن قاب گوشی: با پوشانده بودن ایفون 6 دمای آن نیز بالاتر خواهد رفت.
 2.  بررسی کردن سوراخ‌های موجود در گوشی: بررسی کنید ورودی شارژر یا جک هدفونتمیز باشد، در صورت وجود کرک یا سایر موارد، آنرا تمیز نمایید.
 3. خاموش کردن بلوتوث و سایر قابلیت‌ها: برای خنک ماندن گوشی ایفون 6، حتما باید پردازنده موارد درحال اجرای کمی داشته باشد.
 4. پاک کردن برنامه های بازی: بازی هایی که گرافیک بالای AR دارند، می‌توانند باعث بیشتر داغ شدن گوشی شوند.
 5. خاموش کردن موقعیت مکانی برنامه‌ها: این کار باعث متوقف کردن برنامه ها از بررسی مداوم موقعیت مکانی خواهد شد. در صورت علاقه به قسمت تنظیمات بروید. سپس دسترسی به موقعیت مکانی را در حالت While using قرار دهید. با این کار فقط زمانی که از برنامه های مورد نظر استفاده می‌کنید، موقعیت مکانی بررسی خواهد شد.
 6. اتصال شارژر هنگام خنک شدن گوشی: زمانی که گوشی داغ است، نباید آنرا شارژ کرد. به دلیل اینکه اتصال به شارژر نیر باعث افزابش دمای باتری می‌شود.

خالی شدن سریع باتری آیفون6

 1. بررسی کردن سلامت باتری: این ویژگی جدید در  ios 11 معرفی شد.به کاربران این امکان را می‌دهد تا سلامت باتری گوشی را بررسی کنند. به قسمت تنظیمات وارد شوید. سپس بر روی Battery کلیک کنید.در بخش Battery Health (Beta) می‌توانید از تخریب باتری با مرور زمان مطمئن شوید. توجه کنید این اتفاق برای تمامی باتری های لیتیومی خواهد افتاد.
 2. خاموش کردن بلوتوث: توجه کنید؛ خاموش کردن بلوتوث از طریق منوی کشویی گوشی، به طور کامل انجام نخواهد شد. حتما باید با ورود به تنظیمات آنرا خاموش نمایید.
 3.  به حداقل رساندن روشنایی صفحه
 4. فعال کردن حالت Lower Power برای بهینه‌سازی نیرو
 5. کاهش دادن زمان قفل شدن صفحه نمایش : لا این کار مدت زمان کمتری گوشی روشن خواهد ماند. در نتیجه باتری کمتری مصرف می‌کند.
 6. خاموش کردن قابلیت تازه سازی برنامه‌های پس زمینه : وارد بخش تنظیمات شوید. سپس به General بروید. در آخر Background app refresh انتخاب کنید.

شارژ نشدن آیفون6

در ابتدا  بررسی کنید درگاه شارژ گوشی تمیز باشد. در این درگاه گرد و غبار و کرک وجود نداشته باشد. در صورت وجود نداشتن هیچگونه مشکلی، مطمئن شوید کابل آداپتور سالم است. برای مطمئن شدن ار این موضوع، آن را به سایر دستگاه‌های اپل متصل کنید. علاوه بر اینها با استفاده از یک شارژر سالم نیز می‌توانید درگاه شارژ گوشی را بررسی نمایید. اگر با انجام مراحل بالا باز هم گوشی شارژ نشد،آن را ری‌استارت نمایید. در شزایطی که این نیز مشکل را رفع نکرد، گوشی را به تنظیمات کارخانه برگردانید.

روشن نشدن آیفون6

عیب یابی در حالتی که روی صفحه لوگوی اپل گیر کرده است و روشن نمی‌شود، بسیار پیچیده می‌باشد. در اولین قدم گوشی را ری‌استارت نمایید. در صورت نتیجه نگرفتن، گوشی را به مدت 1 ساعت شارژ کنید. اگر گوشی شارژ نمی‌شود، مراحل قبل را بررسی کنید.

فراموش کردن رمز عبور آیفون6

شرایطی پیش می‌آید که رمز عبور آیفون را فراموش کرده اید، یا آیفون پیغام غیر فعال شدن را می‌دهد. در چنین شرایطی در واقع کار خاصی نمی‌توان انجام داد. فقط می‌توان آیفون را به حالت تنظیمات کارخانه بازگرداند. در صورتی که قبلاً  نسخه پشتیبان از گوشی خود گرفته باشید، این مرحله به سادگی و بدون نگرانی قابل انجام است. به این علت  که این کار داده‌ها و فایل‌های موجود در آیفون را پاک خواهد کرد.

اگر قبلا گوشی با iTunes همگام سازی شده باشد، به سادگی می‌توان به کمک کابل USB، گوشی را به رایانه شخصی Mac خود متصل کرد. سپس روی گزینه Restore iPhone کلیک نمود. در نهایت باید گزینه Restore from iTunes backup کرد.

در صورتی که شرایط چنین نبود؛ می‌توان با اتصال به کامپیوتر Mac، پس از آنکه گوشی در حالت ریکاوری قرار گرفت؛ عملیات بازیابی از iCloud انجام خواهد شد. سپس  به کامپیوتر متصل شده و گوشی را مجدداً ری‌استارت نمایید. در این مرحله صفحه‌ای شامل دو گزینه Restore و Update در کامپیوتر نمایان خواهد شد. با انتخاب گزینهRestore  iTunes یک نرم افزار را برای دستگاه دانلود می‌کند. این نرم افزار می‌تواند داده‌های قدیمی ایفون را بازیابی کند.

کار نکردن صفحه لمسی آیفون6

Troubleshooting iPhone 6

اولین کار، ری‌استارت کردن گوشی است. نحوه ری‌استارت گوشی آیفون را در قسمت‌ بالای مقاله توضیح داده شده است. اگر با ری‌استارت کردن مشکل گوشی حل نشود، آیفون را باید به مدت یک ساعت متصل به شارژر شود. در صورتی که صفحه شارژ مشاهده نشد یا پیغام «لطفا گوشی را به شارژر متصل کنید» همچنان نمایان است؛ درگاه شارژ گوشی و شارژر و پریز برق را از لحاظ سلامت بررسی نمایید.

ممکن است صفحه نمایش گوشی خراب باشد یا به هیچگونه عملی واکنش نشان ندهد، به احتمال زیاد مشکل سخت افزاری است. یعنی ایفون به یک صفحه نمایش جدید نیاز خواهد داشت. تعمیرکاران حرفه ای و نمایندگی های اپل،  صفحه نمایش را تعویض خواهند کرد. اما ممکن است آیفون برخی از قابلیت‌ها مانند Force Touch را از دست دهد.

کند شدن آیفون6

در این شرایط اولین قدم عیب یابی آیفون می‌باشد. البته کند بودن آیفون ممکن است به صورت مقطعی و قابل حل باشد. اما وقتی که گوشی به مدت طولانی درگیر شود، مشکلی به وجوذ آمده است.

راه‌های زیادی برای افزایش سرعت گوشی آیفون وجود دارد. برای مثال حذف کردن برنامه‌هایی که از آنها استفاده نمی‌شود. همچنین غیر فعال کردن برخی از برنامه‌های پس زمینه و پاک کردن حافظه کش مرورگر safari یا سایر مرورگر‌ها، از جمله کار‌های رفع مشکلات گوشی آیفون در زمینه کند بودن می‌باشد.

ریکاوری کردن اطلاعات از دست رفته در آیفون6

در صورت داشتن نسخه پشتیبان iCloud، این کار بسیار ساده است. آیفون‌ها به طور خودکار هنگام شارژ شدن یا قفل شدن صفحه در شب، این کار را انجام می‌دهند. اما باید همیشه تلفن با iCloud همگام سازی شود. اگر مواردازز دست رفته در نسخه پشتیبان iCloud  وجود نداشته باشد، می‌توان گفت که تقریباً شانسی برای باز گرداندن اطلاعات فوق نخواهد بود.

تهیه کردن نسخه پشتیبان iCloud

در اولین گام باید از میزان حافظه باقی مانده iCloud مطلع شد. اگر حافظه آن پر شده باشد، مجبور به پاک کردن برخی از فایل‌های موجود قبلی در iCloud می‌شویید. عکس‌ها معمولاً فضای زیادی اشغال می‌کنند و ممکن است فضایی غیر قابل انتظار از iCloud را گرفته باشند. همچنین برخی از برنامه‌ها مانند Mail تمایل دارند که نسخه پشتیبان تهیه کنند؛ می‌توانید آنها را پاک کنید تا مقداری از حافظه iCloud گوشی آزاد شود.

در گام دوم باید وجود یا عدم وجود نسخه جدید سیستم عامل بررسی‌انجام شود. برای اینکار کافی است تنظیمات شبکه گوشی را ریست کرد. وارد تنظیمات گوشی شده، به آدرس General > Reset > Reset Network Setting بروید. ریست کردن تنظیمات شبکه، باعث پاک شدن اطلاعات رمز عبور وای فای ذخیره شده در گوشی، تنظیمات شبکه‌های تلفن همراه، شبکه‌های سیمکارت و همچنین Vpnمی‌شود. در صورتی که هیچکدام از روش‌های ذکر شده قابل انجام نبود، باید از پشتیبان گیری iTunes کمک گرفت.

نوشته قبلی

عیب یابی تلویزیون TCL

نوشته بعدی

عیب یابی بخاری پژو 405

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 16 =

سبد خرید
ورود

2 × یک =

هنوز حساب کاربری ندارید؟

ایجاد حساب کاربری