جشنواره زمستانه تا بهار(جشنواره عیدانه) ۱۰ درصد تخفیف در کل دوره ها مهلت ثبت نام فقط و فقط تا ۲۹ اسفند ماه ۱۴۰۲

لوگو آموزشگاه کار دانش
لوگو آموزشگاه کار دانش

چگونه هشبرد Antminer T17 را تعمیر کنیم؟

دسته بندی :آموزش تعمیرات ماینر ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ kar-danesh 4276
چگونه هشبرد AntminerT17 را تعمیر کنیم

در دو دهه اخیر، استخراج ارز دیجیتال از یک کار معمولی و ساده با کامپیوترهای خانگی به صنعتی با درآمد میلیاردی تبدیل شده است. به همین دلیل روز به روز تعداد شرکت کنندگان این حوزه رو به افزایش می‌باشد. این موضوع باعث می‌شود تا حوزه نصب و راه اندازی و تعمیرات دستگاه های استخراج کننده ارزهای دیجیتال، ماینرها، با رشد و رونق مواجه شود. در این مقاله به بررسی جامه موضع چگونه هشبرد Antminer T17 را تعمیر کنیم؟ پرداختیم لطفا تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

تعمیرات ماینر برای سنین به خصوصی نیست. بنابراین در صورتی که به این رشته علاقه دارید، آموزشگاه فنی و مهندسی کاردانش با برگزاری دوره آموزش تعمیرات ماینر  در فضایی متاسب و با به روزترین امکانات، با همراهی اساتید برجسته و متخصص به شما در آموزش و ورود به بازار کار کمک خواهد کرد. از ویژگی ها متمایز کننده دوره آموزش نصب و راه اندازی فارم ماینر آموزشگاه کاردانش، ارائه مدرک معتبر و بین المللی و پشتیبانی مادام العمر از هنرجویان است. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در تماس باشید.

مدار انتقال سیگنالچگونه هش برد Antminer T17 را تعمیر کنیم؟

در کانال انتقال سیگنال، سیگنال C LK-RST-BO-CO از تراشه اول به تراشه دوم منتقل می شود. سیگنال RI به طور معکوس از تراشه 30 به تراشه اول منتقل می‌شود. مجموعاً 30 تراشه روی هش برد و 10 حوزه ولتاژ وجود دارد.

مدار ارتباط سیگنال

راهنمای تعمیرات هشبرد Antminer T17

چگونه هش برد Antminer 17 را تعمیر کنیم؟

مدار ارتباط سیگنال از سوکت IO به تراشه 30 است.این نسخه شامل نمودار شماتیک مدار اصلی و جهت سیگنال تراشه و معرفی ولتاژ است. هشبرد Antminer T17 در مجموع از 30 چیپ استفاده می کند ، مدل چیپ “BM1397” است و جهت سیگنال به ترتیب از U1 به U30 منتقل می شود. جهت سیگنال: “CLK / CO / BO / RST” ، منتقل شده از U1 به U30 ، “RI” از U30 به U1 منتقل می شود.

مدار برق

چگونه هشبرد Antminer T17 را تعمیر کنیم+ آموزش عملی

ولتاژ منبع تغذیه هر برد، خروجی ولتاژ تست جیگ T17 ولت است. 10 دامنه ولتاژ وجود دارد. ولتاژ هر دو دامنه ولتاژ 1.7 ولت است. همچنین از 5 نقطه تست برای تعمیرات استفاده می شود. پنج نقطه تست عبارتند از: CLK-CO-RI-BO-RST. کل برد دارای 30 چیپ است که به 10 دامنه ولتاژ تقسیم شده و هر حوزه ولتاژ شامل 3 چیپ است.

در عین حال ، ما یک نمودار مدار دقیق تر را برای مرجع ارائه می دهیم:

چگونه هش برد Antminer 17 را تعمیر کنیم؟

موارد عیب یابی تست تک تخته

تست جیگ تک تخته asic=0 است.

چگونه هش برد Antminer T17 را تعمیر کنیم؟

در ابتدا بررسی کنید که آیا کابل جیگ و هش برد در تماس خوبی هستند یا خیر.  هش برد T17 J6-J7 باید هنگام تست جیگ ولتاژ 17 ولت داشته باشد. اندازه گیری کنید هنگام آزمایش جیگ، تا بین 10 حوزه ولتاژ ولتاژ وجود داشته باشد. در صورت عدم وجود ولتاژ در این حوزه، باید دید که آیا ولتاژ کاری معمولی پایه 4 Q7، Q8، Q9، Q11 سطح پایین 0 ولت است یا خیر. اگر سطح آن بالا باشد، بستگی به این دارد که پین Q10 سطح بالای 3.3 ولت باشد. اگر Q10 ولتاژ 3.3 ولت نداشته باشد، یعنی U3-PIC فریمور را از دست داده اید یا منبع تغذیه وجود نداشته است.

اگر منبع تغذیه نرمال است و ولتاژی وجود دارد؛ سیگنال RI تراشه باید اندازه گیری شود تا ببینیم سیگنال RI ولتاژی با 1.8 ولت دارد یا خیر. هنگام اندازه گیری سیگنال RI، باید از نقطه آزمایش آخرین تراشه شروع شود. در صورت وجود ولتاژ در آخرین تراشه، اندازه گیری کنید که آیا تراشه بیستم دارای RI -1.8v باشد. بقیه موارد را نیز می‌توان به همین ترتیب انجام داد.

تجزیه و تحلیل مقاومت تراشه

در صورتی که هنگام پیدا کردن تراشه ای که ولتاژ خروجی RI ندارد، ابتدا منبع تغذیه 1.8 ولت را اندازه بگیرید. در این تراشه، اگر منبع تغذیه 1.8 ولت وجود نداشته باشد؛ مدار منبع تغذیه 1.8 ولت را بررسی کنید. مدار منبع تغذیه 1.8 ولت از طریق تقسیم ولتاژ دامنه ولتاژ به پایهLDO ،1 تغذیه می کند. پایه 5، LDO ولتاژ خروجی 1.8 ولت دارد. در هر دامنه ولتاژ دارای 1.8 ولت LDO برای تامین برق تراشه است. اگر خروجی وجود نداشته باشد؛ LDO ممکن است، دچار مشکل شده باشد.

اگر ولتاژ 1.8 ولت نرمال است؛ پس از قطع برق، مقاومت زمین نقطه آزمایش را اندازه بگیرید. سپس با برد OK مقایسه کنید تا ببینید آیا مقاومتی غیرعادی وجود دارد یا خیر. اگر مقدار مقاومت نرمال باشد و لحیم کاری مشکلی نداشته باشد. مشکلی برای این تراشه به وجود آمده است. تراشه حذف شده را مجدداً باز کنید. سپس دوباره آن را به یک برد خوب لحیم کنید تا تأیید شود. اگر سیگنال RI وجود ندارد، ثابت می کند که تراشه آسیب دیده است، تراشه را تعویض نمایید. پدیده خطا ASIC=7 است.

تجزیه و تحلیل ASIC=7

در تست تک تخته، 7 تراشه پیدا می شود. می‌توان قضاوت کرد که سیگنال RI طبیعی است. اگر تراشه هشتم پیدا نشد، مستقیماً ولتاژ تراشه هفتم U198-CLK-RST-CO را اندازه گیری می‌کنیم تا ببینیم منبع تغذیه طبیعی است یا خیر. اگر CLK ولتاژ 0.8 ولت نداشته باشد، به مدار منبع تغذیه CLK بستگی دارد.

تحلیل مدار CLK

اگر CLK 0.8 ولت ندارد، ابتدا بررسی کنید که آیا منبع تغذیه 0.8 ولت دامنه ولتاژ تراشه بد نرمال است. مدار منبع تغذیه 0.8 ولت با تقسیم دامنه ولتاژ و حالت منبع تغذیه 1.8 ولت به دست می آید. همان است، همانطور که برای روش تعمیر و نگهداری برای پایه 5 خروجی 0.8 ولت، به روش تعمیر و نگهداری 1.8 ولت مراجعه کنید. باید توجه داشته باشید که 2 تراشه از 3 تراشه منبع تغذیه 0.8 ولت LDO ، در هر تراشه و هر دامنه T17 وجود دارد.  هر کدام پایه LDO ،2 تراشه را تامین می کنند..

اگر مدار منبع تغذیه 0.8 ولت خروجی 0.8 ولت ندارد؛ بررسی کنید که آیا منبع تغذیه 0.8 ولت LDO دارای ولتاژ تغذیه حدود 3.2 ولت است یا خیر. اگر دارد، ببینید LDO به اندازه کافی لحیم نشده است یا اتصال کوتاه دارد. اگر خروجی 0.8 ولت وجود دارد، مقاومت زمین تراشه را چک کنید. در صورتی که مقاومت درست است، باید مشکل از تراشه باشد.

مقاله های مرتبط

آموزش تعمیرات انت ماینر S11

آموزش کامل تعمیرات ماینر Innosilicon 

نصب و راه اندازی استخراج از ماینر M20s

عیب ها و خطاهای رایج انت ماینر  S9

شرایط نگهداری و تعمیرات هشبرد +Antminer L3

همه چیز در مورد Antminer T15، S15، 

kar-danesh

مطالب اخیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 13 =

لینک کوتاه: